Najlepsze ogrzewanie

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

killbill
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2017, 11:26
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: killbill » 21 wrz 2017, 11:30

Ja stwierdzam na własnym przykładzie, że najlepszym ogrzewaniem jest rekuperacja http://instaltechnik.pl/oferta/rekuperacja-i-klimatyzacja/rekuperacja/ . Po pierwsze jest bardzo tania pod względem kosztów eksploatacji. Po drugie jest bardzo komfortowe dla domowników i środowiska. Po trzecie na bieżaco zapewnia świeże powietrze w domu.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 wrz 2017, 19:14

killbill pisze:Ja stwierdzam na własnym przykładzie, że najlepszym ogrzewaniem jest rekuperacja http://instaltechnik.pl/oferta/rekuperacja-i-klimatyzacja/rekuperacja/ . Po pierwsze jest bardzo tania pod względem kosztów eksploatacji. Po drugie jest bardzo komfortowe dla domowników i środowiska. Po trzecie na bieżaco zapewnia świeże powietrze w domu.
Rekuperacja nie jest w ogóle ogrzewaniem. Jest podstawą instalacji grzewczo chłodzącej. Inna sprawa, że instalator ogrzewania, nie robiący wentylacji z odzyskiem ciepłą to kompletny tuman.
HVAC - najtańszy komfort.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Rafał Cichocki » 04 paź 2017, 8:58

killbill pisze:Ja stwierdzam na własnym przykładzie, że najlepszym ogrzewaniem jest rekuperacja http://instaltechnik.pl/oferta/rekuperacja-i-klimatyzacja/rekuperacja/ . Po pierwsze jest bardzo tania pod względem kosztów eksploatacji. Po drugie jest bardzo komfortowe dla domowników i środowiska. Po trzecie na bieżaco zapewnia świeże powietrze w domu.


Witam,

Zadaniem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem nie jest ogrzewanie budynku, a dostarczanie odpowiedniej ilości świeżego powietrza przy jednoczesnym odzysku ciepła z powietrza wywiewanego z budynku. Taki system może natomiast bez problemu współpracować z każdego rodzaju ogrzewaniem w budynku.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o rekuperatorze AerastarComfort marki Junkers, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: [więcej informacji poprzez PW]
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 paź 2017, 15:43

Zadaniem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem nie jest ogrzewanie budynku,
To fakt. Lecz ma ona ogromny wpływ na instalację. Rekuperacja na tyle zmniejsza potrzeby, że instalacja wodnych systemów ogrzewania, jest bez sensu. A to znaczny spadek kosztów i poprawa komfortu .
HVAC - najtańszy komfort.

jeremi_
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 20 cze 2017, 11:21
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: jeremi_ » 21 mar 2018, 7:07

Jestem zdania, że to jednak gaz ziemny jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Interesowałem się niedawno tematem i szukałem sprawdzonych dystrybutorów gazu i tak trafiłem na ofertę firmy Onico-Energia http://onico-energia.pl/pl/. Czy ktoś z Was mia już z nimi do czynienia ? Firma działa na rynku już wiele lat, mają spore doświadczenie w branży i korzystne warunki.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Rafał Cichocki » 26 kwie 2018, 14:50

Witam,

Wybór ogrzewania opartego o spalanie gazu jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, jeżeli do budynku podłączona jest sieć gazowa. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad takim rozwiązaniem ogrzewania budynku, zachęcam do wyboru gazowego kotła kondensacyjnego marki Junkers-Bosch. Posiadamy w swojej ofercie bogaty wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych z zasobnikiem o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur. Kotły cechują się solidnym wykonaniem oraz wysoką sprawnością pracy.
Więcej szczegółowych informacji o naszych kotłach znajduje się na stronie internetowej: [więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: MichalBudowniczy » 15 kwie 2019, 15:24

Wydaje mi się, że nie ma jednego najlepszego sposobu ogrzewania. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Ja w ubiegłym roku kupiłem nowy kocioł Kostrzewa na ekogroszek od firmy piec.com.pl. Przede wszystkim jest ekonomiczny, łatwy w użytkowaniu i bardzo wydajny.

Wojtkowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 03 gru 2018, 9:21
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Wojtkowy » 23 kwie 2019, 13:27

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie są piece gazowe - są czyste w porównaniu z kotłami na węgiel lub drewno i nie zajmują dużo miejsca. Poza tym korzystanie z ogrzewania gazowego jest bardzo wygodne.... ja mam piec od de dietrich i polecam znajomym :wink: jeden już nawet kupił i się nic nie skarżył więc pewnie mu pasi też... na pewno lepsze to niż jakiś smoluch na węgiel

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 kwie 2019, 3:24

Wojtkowy pisze:Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie są piece gazowe - są czyste w porównaniu z kotłami na węgiel lub drewno i nie zajmują dużo miejsca. Poza tym korzystanie z ogrzewania gazowego jest bardzo wygodne.... ja mam piec od de dietrich i polecam znajomym :wink: jeden już nawet kupił i się nic nie skarżył więc pewnie mu pasi też... na pewno lepsze to niż jakiś smoluch na węgiel
Piec gazowy w XXI wieku??????????? Brak komfortu latem, droga instalacja, trzeba płacić spore rachunki, mamy gaz w domu.
gaz w XXI wieku, można wcisnąć osobie nie mającej pojęcia o instalacjach, więc to zakrawa na oszustwo!!
HVAC - najtańszy komfort.

Wojtkowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 03 gru 2018, 9:21
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Wojtkowy » 29 kwie 2019, 9:48

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
Wojtkowy pisze:Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie są piece gazowe - są czyste w porównaniu z kotłami na węgiel lub drewno i nie zajmują dużo miejsca. Poza tym korzystanie z ogrzewania gazowego jest bardzo wygodne.... ja mam piec od de dietrich i polecam znajomym :wink: jeden już nawet kupił i się nic nie skarżył więc pewnie mu pasi też... na pewno lepsze to niż jakiś smoluch na węgiel
Piec gazowy w XXI wieku??????????? Brak komfortu latem, droga instalacja, trzeba płacić spore rachunki, mamy gaz w domu.
gaz w XXI wieku, można wcisnąć osobie nie mającej pojęcia o instalacjach, więc to zakrawa na oszustwo!!


Ja bym się bardziej zastanawiał jak jeszcze można mieć węgiel w XXI wieku :lol: a jednak są tacy ludzie. Niemniej nie widzę w tym że ktoś ma gaz nic złego. Instalacja - ok, są koszty. Rachunki czy droższe? To zależy jaki się ma piec. Brak komfortu latem - :?: Ogólnie dla mnie to najlepsza alternatywa więc nie wiem czemu miałbym o tym głośno nie mówić :)

wojteknycz223
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2019, 10:38
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: wojteknycz223 » 29 kwie 2019, 10:43

Jezeli ktoś się zastanawia nad instalacją sanitarną to polecam zajrzeć na ten artykuł, który opisuje instalacje z rur miedzianych. Mam nadzieje, że pomogę jakiś niezdecydowanym :) http://www.pum.com.pl/instalacja-sanita ... edzianych/

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Albatros348 » 06 maja 2019, 10:45

Kocioł to zdecydowanie najlepsze ogrzewanie. A do tego godne dzisiejszych czasów. Biopaliwa takie jak pellet to przyszłość, powinny być wprowadzane jak najczęściej, nie tylko do polskich domów. Nasz przeskok na kocioł peletowy z oferty Pellux okazał się znakomitym pomysłem.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 maja 2019, 6:40

Albatros348 pisze:Kocioł to zdecydowanie najlepsze ogrzewanie. A do tego godne dzisiejszych czasów. Biopaliwa takie jak pellet to przyszłość, powinny być wprowadzane jak najczęściej, nie tylko do polskich domów. Nasz przeskok na kocioł peletowy z oferty Pellux okazał się znakomitym pomysłem.

ma tylko małe wady
1-droga instalacja
2-trzeba płacić
3-nie dba o komfort latem
4-trzeba obsługiwać
Jedyna zaleta to truje ludzi dzieki temu ratuje ZUS
HVAC - najtańszy komfort.

bruno.koj85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 27 sie 2018, 9:05
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: bruno.koj85 » 07 maja 2019, 7:50

Witajcie, czy macie doświadczenie z ogrzewaniem podłogowym? Przy projekcie domu takie zaproponowano mi rozwiązanie i zastanawiam się jak sprawdza w praktyce? Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 maja 2019, 13:08

bruno.koj85 pisze:Witajcie, czy macie doświadczenie z ogrzewaniem podłogowym? Przy projekcie domu takie zaproponowano mi rozwiązanie i zastanawiam się jak sprawdza w praktyce? Pozdrawiam

Ogrzewanie podłogowe popularne było w XX wieku, obecnie wyparło je bardziej komfortowe, tańsze w instalacji i eksploatacji ogrzewanie podłogi.
Przy ogrzewaniu podłogowym, podłoga jest zawsze cieplejsza od powietrza nad nią, co nie zawsze jest przyjemne. W przypadku ogrzewanej podłogi ustawiamy jej temperaturę niezależnie. Powietrze ogrzewa rewersyjna pompa ciepła dając średnio z 1 kWh 6

na zdjęciu pompa ciepła którą ogrzewam i chłodzę powietrze oraz ogrzewanie podłogi
Załączniki
km.jpg
36887375_10204584357605608_6498406834494242816_n.jpg
35050742_10204474727184916_3959255059958595584_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów