Księgowość

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Kubus88
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:39
Księgowość

autor: Kubus88 » 16 gru 2017, 13:35

Od nowego roku otwieram działalność gospodarczą i poszukuję właśnie księgowego lub biura rachunkowego, które będzie mi w stanie pomóc a potem dokonywać rozliczeń. Czy znacie jakieś biura godne polecenia? Czy dobrym wyborem będzie skorzystanie z polecanych w wielu miejscach systemów księgowości online? Sporo czytałem o firmie https://taxcare.pl i zastanawiam się czy warto skorzystać z ich usług.

delasoul
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2017, 14:12
Re: Księgowość

autor: delasoul » 16 gru 2017, 14:14

Też się zastanawiam nad księgowością online po prostu nie mam pojęcia co jest droższe, a co tańsze a po drugie - co jest najlepsze ksiegowosc online czy ksiegowa, ktora pracuje stacjonarnie.

builder11
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:48
Re: Księgowość

autor: builder11 » 27 gru 2017, 12:11

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie samemu swojej księgowości przez ten system księgowości internetowej [wFirma] Pozwala on na wystawianie faktur, rozliczanie pracowników czy zarządzanie magazynami. I nie jest drogi, a można w łatwy sposób zarządzać firmą.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Księgowość

autor: arek_ch » 29 gru 2017, 17:58

Nie szukaj biura księgowego, zajmij się księgowością samodzielnie. Ty bardziej, że mimo iż nie jest ona skomplikowana, na rynku można znaleźć multum programów, które dodatkowo ją uproszczają. Są one dostępne w ofercie [wFirma]

adam_krakow
Aktywny
Aktywny
Posty: 287
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
Re: Księgowość

autor: adam_krakow » 04 lut 2018, 22:45

Nie wyobrażm sobie firmy bez dobrego działu księgowości. Ja bym nie oganął sam na przyklad co to jdnolity plik kontrolny https://6krokow.pl/jednolity-plik-kontr ... porzadzac/

Tomek12Tomek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 09 lis 2017, 9:25
Re: Księgowość

autor: Tomek12Tomek » 28 lut 2018, 13:24

Ja mam malutką firmę, dlatego bez sensu było zatrudniać księgowego. Prowadzenia ksiąg rachunkowych w mojej firmie podjęła się zewnętrzna firma: https://www.asset.rzeszow.pl/swiadczone-uslugi/ksiegowosc/ i jestem bardzo zadowolony. Wiem, że ja sam nie dałbym sobie z tym rady, a oni maja na prawdę bardzo rozbudowaną ofertę i zawsze mi pomogą.

Bartłomiej26
Aktywny
Aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:11
Kontaktowanie:
Re: Księgowość

autor: Bartłomiej26 » 28 lut 2018, 16:37

Przy małej firmie, które dopiero weszła na trudny rynek to nie ma co generować dodatkowych kosztów :? Dlatego warto korzystać z systemów działających automatycznie, takich tak Taxomatic - to naprawdę zabranie masy odpowiedzialności z naszych barków. Nie każdy musi się znać na rachunkowści :lol:
Czas na zmiany!

eulalia
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:10
Re: Księgowość

autor: eulalia » 05 mar 2018, 10:50

ja mogę polecić ci [wFirma] ,to prosty i dość intuicyjny panel do prowadzenia księgowości online. Abonament miesięczny nie jest wysoki, bo niecałe 30 zł, a dodatkowo mozesz wystawiać faktury oraz wysyłac pliki JPK -jeśli jesteś VATowcem

adam_krakow
Aktywny
Aktywny
Posty: 287
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
Re: Księgowość

autor: adam_krakow » 09 mar 2018, 10:53

Bardziej bym poszedł w stronę normalnego biura rachunkowego. Korzystam teraz ze stacjonarnego biura Gama z Myśliborskiej i jestem zadowolony.

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: Księgowość

autor: anik92 » 10 mar 2018, 16:34

Jeśli chodzi o sprawdzoną księgowość to ja mogę polecić firmę z Lublina

emilkap94
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 06 mar 2018, 16:06
Re: Księgowość

autor: emilkap94 » 12 mar 2018, 10:22

też się nad tym zastanawiam, ale dla mnie cyferki to czarna magia i lepiej nie robić sobie problemów, tylko wynająć kogoś kto się na tym naprawdę zna :P

tomek bedn
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:57
Re: Księgowość

autor: tomek bedn » 16 mar 2018, 15:20

anik92 pisze:Jeśli chodzi o sprawdzoną księgowość to ja mogę polecić firmę z Lublina

chodzi o http://www.koflublin.pl/ ? chyba mają najlepszą opinie w Lublinie

foxi
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:32
Re: Księgowość

autor: foxi » 16 mar 2018, 20:25

Wcale nie trzeba szukać firmy w najbliższym sąsiedztwie albo w pobliżu miejsca zamieszkania.W dobie szybkiego internetu nasze biuro rachunkowe może bez problemu znajdować się na drugim końcu Polski - takie możliwości stwarzają określone programy. Skorzystaliśmy właśnie z takich możliwości i od ponad roku współpracujemy z firmą Tax Care - https://taxcare.pl/ .To właśnie jest biuro rachunkowo - księgowe online - tak popularne w ostatnim czasie. Są w stanie oprócz spraw księgowych doradzić w sprawach IT czy pracowniczych, pzdr

yaska
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:41
Re: Księgowość

autor: yaska » 19 mar 2018, 10:12

Również korzystam z tax care. Bardzo sobie chwalę taką formę księgowości, bo na co dzień kontaktuję się z nimi telefonicznie i przez internet, nie muszę biegać co chwilę do biura, tylko jak uzbiera mi się większa ilość papierów to jadę do oddziału albo wysyłam kurierem.

anastazja4390
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 21 lut 2014, 18:30
Re: Księgowość

autor: anastazja4390 » 21 mar 2018, 9:25

Prawda jest taka, że obecnie coraz więcej biur korzysta z oprogramowania jak np. to http://sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm/biura-rachunkowe. Takie biura są bardziej przyjazne w odczuciu klienta - mogą być z nim w stałym kontakcie online i wiele spraw zrealizować można w ten sposób. Myślę, że jeśli ktoś wybiera biuro rachunkowe to powinien na to zwrócić uwagę.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów