koszty budowy hali??

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: koszty budowy hali??

autor: ralion » 05 gru 2017, 16:24

Co do usług dźwigowych, o których była mowa w tym temacie to ja wynajmowałem tego typu sprzęt budowlany od firmy Bud-Rom z Lublina. Jeżeli jesteście z tych okolic to polecam ich wam. Mają doświadczonych operatorów i sprzęt dobrej jakości.

Daniel4321
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:17
Re: koszty budowy hali??

autor: Daniel4321 » 06 gru 2017, 14:43

Koszta okażą się znacznie mniejsze, jeśli sprzet do budowy hali wypożyczysz, a nie kupisz. Może to okazać się niesamowitą kwotą pieniędzy! Wypożyczalnia Sprzętu MobileSerwis z Ząbek zaopatrzyła mnie we wszystko, czego tylko potrzebowałem : agregaty prądotwórcze, koparko-ładowarki, maszty oświetleniowe, minikoparki, miniładowarki, nagrzewnice, odkurzacze przemysłowe, ogrodzenia tymczasowe, osuszacze powietrza, piły do betonu, piły stołowe, pojemniki do betonu, pompy do wody, rusztowania aluminiowe, sprężarki powietrza, sprzęt do betonowania, zagęszczarki gruntu, zamiatarki. Ich oferta jest niezwykle szeroka. :)

merkury
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:42
Re: koszty budowy hali??

autor: merkury » 27 gru 2017, 14:47

Też do tego trzeba dodać na pewno firmy, które zajmują się montażem, serwisem i remontami wind, zarówno takich osobowych, jak i towarowych. W halach magazynowych czy produkcyjnych to przecież niezwykle ważne jest. Tu bym więc sprawdzoną firmę DOLPOL-DŹWIG z Wrocławia, mają wiedzę, doświadczenie i narzędzia, aby takie zlecenia wykonywać.

romankowicki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 21 gru 2016, 15:17
Re: koszty budowy hali??

autor: romankowicki » 29 gru 2017, 23:31

Przy halach, obiektach magazynowych, rolniczych, pieczarkarniach i wielu innych zdecydowanie potrzebne jest oświetlenie LED. Tu rolę odgrywają głównie koszty, a wiadomo LED jest bardziej energooszczędny. Z resztą zerknijcie sami na ofertę firmy Toram Systems

sdelfinszpak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 11 sty 2016, 0:24
Re: koszty budowy hali??

autor: sdelfinszpak » 05 sty 2018, 1:04

Instalacje są bardzo drogie i potrzeba do ich montażu różnorodnych rzeczy. Tu bym polecał firmę, która w dobrej cenie dostarcza nowoczesne zawory bezpieczeństwa. Zerknijcie na warszawską firmę ARKO. Duża oferta, w sam raz odpowiadająca potrzebom rynku.

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: koszty budowy hali??

autor: Borysek11 » 05 sty 2018, 11:07

Sprzęt w hali odgrywa kluczową rolę, dlatego ze swojej strony mogę polecić Ci firmę Lemarpol. Mają naprawdę dobrych serwisantów i fachową obsługę, która pomoże w wyborze wózków widłowych i podnośników zarówno przy zakupie jak i wynajmie krótko i długoterminowym. Zapewniają serwis i mają swoje magazyny części zamiennych :)

piotruspan1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 12 paź 2015, 11:44
Re: koszty budowy hali??

autor: piotruspan1985 » 23 sty 2018, 11:36

Podczas budowy hali czy innej konstrukcji przyda się kontakt do firmy zajmującej się wynajmem dźwigów i podnośników. Ja korzystałem jakiś czas temu z usług firmy https://www.regan.eu/dzwigi. Z tego co wiem zajmują się również budowa mostów,budowa dróg i autostrad,budowa hal,przenoszenie/usuwanie maszyn i linii technologicznych.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: koszty budowy hali??

autor: MichalBudowniczy » 28 sty 2018, 20:01

Możesz też skontaktować się z firmą waterworks.pl. Zajmują się m.in. projektowaniem, kierowaniem i nadzorem budowy.

HaleStudnicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2018, 9:31
Re: koszty budowy hali??

autor: HaleStudnicki » 13 lut 2018, 9:54

Koszty budowy hali uzależnione są od wielu czynników, w tym od materiałów które zdecydujemy się zastosować oraz samego wykonawcy, tutaj zapraszamy do nas, właśnie to jest naszą specjalizacją.

kolaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 16 kwie 2016, 12:50
Re: koszty budowy hali??

autor: kolaaa » 21 lut 2018, 21:32

Koszty budowy hali uzależnione są od wielu czynników i zawsze wyliczane są indywidualnie. Warto się zgłosić do firm wykonawczych po wycenę, najczęściej darmową. Firma Commercecon mnie taką zrobiła internetowo, potem w finalnym kosztorysie koszty były bardzo porównywalne. A to wykonawca godny polecenia, mają duże doświadczenie i korzystają z najlepszych materiałów.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: koszty budowy hali??

autor: smichalek » 14 mar 2018, 11:04

Nikt wam nie poda z góry widełek cenowych, bo ich rozpiętość będzie ogromna.
Musicie mieć chociaż jakąś absolutnie podstawową specyfikację i dopiero wtedy fachowiec będzie wam w stanie realnie to ocenić. Na pewno polecam konsultację z nimi - http://solidhale.pl/ Powinni wam to wszystko opisać od do A, realizują też budowy hali od fazy projektu. Porozmawiajcie, przecież przygotowanie oferty nic nie kosztuje.

FranekM
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2015, 23:16
Re: koszty budowy hali??

autor: FranekM » 15 mar 2018, 23:38

Dobrej jakości wyroby hutnicze można nabyć w Strong Steel Poland z Bytomia. W ofercie mają m.in. blachy, rury, pręty, profile, wszystko dobrej jakości, u nas znakomicie się sprawdziło. Plus tez za szybką realizację zamówienia.

LiliannaW
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 02 lut 2015, 21:10
Re: koszty budowy hali??

autor: LiliannaW » 17 mar 2018, 22:04

Warto jednak wcześniej wykonać badania jakościowe stali. My w sprawie takich badań zwróciliśmy się do poznańskiego PALAB - Centrum Badawczo-Rozwojowego. To solidna laboratorium badawcze, na wyniki nie czeka się długo a człowiek przynajmniej wie na czym stoi.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: koszty budowy hali??

autor: Albatros348 » 07 maja 2018, 16:39

Koszt budowy hali będzie z pewnością niższy, jeśli zainwestujesz w tanie, ale solidne materiały. Mam tu na myśli przede wszystkim artykuły z aluminium (profile, kształtowniki, pręty), mosiądzu (pręty), miedzi (płaskowniki) i brązów , które są niezbędne przy stawianiu hali. Po takich cenach i w super jakości zaopatrzyła mnie w nie firma Zielonka spod Bydgoszczy.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: koszty budowy hali??

autor: PrzemekS » 27 maja 2018, 22:22

Jak trzeba podnośników koszowych czy żurawi to wynajmiecie je w firmie Lisowski z Poznania. Na terenie Poznania i okolic zajmują się też transportem. Firma bardzo uczciwa i solidna.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów