Gładzie

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

barmal
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:19
Gładzie

autor: barmal » 13 mar 2018, 21:22

Hej.
Kupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim (72m2) i zastanawiam się czy robić gładzie.
Znalazłem wpis, który zachęca do nierobienia gładzi.
[link wygasł]

Co o tym sądzicie? Spore oszczędności

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Gładzie

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 06 kwie 2018, 9:12

Szanowny Panie,
Wszystko zależy od tego, jaki jest stan tynków. Jeżeli są równe, gładkie, nie mają pęknięć, przebarwień, różnic w strukturze to wykonywanie gładzi nie jest koniecznością. Rekomenduję sprawdzić stan tynków świecąc na ściany bocznym światłem np. halogenu budowlanego. Jeżeli tynki nie są estetyczne, to można je wykończyć, stosując np. gładzie sypkie lub gotowe masy szpachlowe ACRYL-PUTZ®. Gładzie są wydajne, łatwe w aplikacji i szlifowaniu, tworzą gładką powierzchnię – idealnie przygotowaną do dalszych prac wykończeniowych.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Gładzie

autor: -_- greg » 06 kwie 2018, 20:08

barmal pisze:Co o tym sądzicie? Spore oszczędności

Sądzę że to klikspam.

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Gładzie

autor: JanekC » 17 kwie 2018, 21:03

Zapoznałem się z tym artykułem i bierzesz pod uwagę tylko jedną sytuację, gdy ktoś odbiera nowe mieszkanie. Gładzie są potrzebne chociażby w starym budownictwie. A uwierz mi, jak ja robiłem Acryl Putzem swoje ściany to praca była całkiem przyjemna i udało mi się zrobić równe ściany.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Gładzie

autor: pokoe » 25 kwie 2018, 21:11

Samo nakładanie gładzi to przyjemna praca - zgodzę się. Przygotowywanie się do całej operacji to już trochę bardziej skomplikowana sprawa. Ale jak się ma dobrą gładź, to robota idzie lżej zdecydowanie. Są jeszcze takie produkty jak np. Acryl Putz Renova, która ma raczej naprawcze zastosowania. :)

Klamuz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2018, 11:03
Re: Gładzie

autor: Klamuz » 26 kwie 2018, 11:09

Ja takie rzeczy i tak zawsze staram się zostawić specjalistom, bo wtedy mam pewność, że wszystko wykonane jest tak jak należy

_________________________________
http://dmdmodular.com/pl/oferta/

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Gładzie

autor: Złotowłosa » 10 cze 2020, 11:44

Wszystko zależy tutaj od wielu czynników
od tego jak równe są ściany
od tego czy ściany mają strukture czy moze są gładkie
jak również od tego jaką chcemy na scianach położyc farbę. W sytuacji jesli farba jest matowa, nierówna powierzchnia ściany jeszcze przejdzie. Jednak jeśli marzy nam się farba satynowa to najlepiej jeśli powierzchnia ściany jest totalnie gładka.
http://expert-budowlany.pl/index.php/bu ... -do-gladzi
Polecam kładzenie gładzi agregatem, dzieki temu ściana jest ładnie gładka.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów