Iniekcja krystaliczna

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

michal1982
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:12
Iniekcja krystaliczna

autor: michal1982 » 21 lut 2018, 9:19

Witam,

Jestem po iniekcji krystalicznej wewnątrz domu metodą Nawrota. W zaleceniach od firmy, która wykonywała iniekcję, mam skucie tynku na wysokość metra, odsolenie ścian i nałożenie tynku renowacyjnego. Skułem tynk na jednej ścianie i pojawił się problem, ponieważ jest to prawie 100-letni dom, a grubość ścian jest na dwie cegły, boję się, że to skuwanie tynku znacznie osłabi ściany. Czy faktycznie skucie tynku jest niezbędne? A jeśli tak, to jakim preparatem należy odsolić ściany i jaki tynk renowacyjny na nie położyć?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Iniekcja krystaliczna

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 mar 2018, 6:44

michal1982 pisze:Witam,

Jestem po iniekcji krystalicznej wewnątrz domu metodą Nawrota. W zaleceniach od firmy, która wykonywała iniekcję, mam skucie tynku na wysokość metra, odsolenie ścian i nałożenie tynku renowacyjnego. Skułem tynk na jednej ścianie i pojawił się problem, ponieważ jest to prawie 100-letni dom, a grubość ścian jest na dwie cegły, boję się, że to skuwanie tynku znacznie osłabi ściany. Czy faktycznie skucie tynku jest niezbędne? A jeśli tak, to jakim preparatem należy odsolić ściany i jaki tynk renowacyjny na nie położyć?
Obawiam się, że to początek problemów. Iniekcja uniemożliwi schodzenie wody do ławy fundamentowej. Ściana powyżej będzie coraz bardziej mokra.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów