Membrana a izolacja przeciwwilgociowa

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

kicor
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2018, 10:19
Kontaktowanie:
Membrana a izolacja przeciwwilgociowa

autor: kicor » 05 mar 2018, 14:30

Witajcie,

jedno pytanie spędza mi sen z powiek. Zamierzam budować własne 4 ściany, na dość specyficznym gruncie, czasem dość podmokłym (dolina). Sama wodę będę odprowadzał korytkami wzdłuż działki, aż do jedynej możliwości odpływu przez działkę sąsiada. Tutaj pojawia się problem, czy dobrze by było w takiej sytuacji ubezpieczyć się w dobrą membrane, aby odizolować co się da od strefy mieszkania? Znalazłem producenta geomembran Plast Master, posiada dość dużo rodzajów, dlatego czuję się troszkę zagubiony. Czy sam montaż foli powinno pomóc? Oczywiście z powtarzaniem jej.?

spalonyjamnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2018, 11:45
Re: Membrana a izolacja przeciwwilgociowa

autor: spalonyjamnik » 06 mar 2018, 11:54

Użycie membran jest dość powszechne. Musisz dowiedzieć się jak się daną folie używa. Zakładam że Ciebie interesuje izolacja pozioma? Folie układamy na podłożu, w którym jej oczekujesz, a następnie ładujemy zaprawę i dalej budujemy normalnie. Realnie nie wyobrażam sobie możliwości żeby jej nie układać co 2-3 segmenty i tak aż do końca. Co do wyboru jakiej użyć, producenci podają specyfikacje techniczną zawsze. Dobierz to, czego oczekujesz. Jeżeli mówimy o wodoszczelności to na pewno zwróć uwagę na ten parametr, myślę ze tutaj okolicę 5.5kPa/24h będą wystarczające.
Co do produktu, który wstawiłeś, powiem tak, jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Na 2 budynkach używaliśmy jej a dokładniej wersji Hydrofol. Dobrze się z nią pracuje, a nawet zrobiliśmy małe testy(zostało nam jej odrobinę) na wytrzymałość i przeciek. Po prostu szarpaliśmy niszczyliśmy, laliśmy wodą a jeden fragment zostawiliśmy na jakiś czas w sadzawce. Generalnie bardzo dobrze mi się pracuje z tym producentem, taka jest moja opinia.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów