Jak pomalować sypialnię?

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak pomalować sypialnię?

autor: Redakcja » 17 maja 2013, 21:59

Sypialnia odgrywa bardzo istotną rolę w każdym związku. Dlatego powinniśmy nadać temu wnętrzu romantycznego charakteru.. Jak pomalować sypialnię? >>
Redakcja

Alan9
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:08
Jak pomalować sypialnię?

autor: Alan9 » 17 maja 2013, 21:59

Sypialnia to przede wszystkim miejsce do odpoczynku, więc uważam, że takie pomieszczenie powinno się malować przyjemnymi barwami. Swoją sypialnię pomalowałem farbą Satynową Śnieżki na jasny odcień błękitu. Kolor jest przyjemny oraz spokojny. Dobrze komponuje się w sypialni.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Jak pomalować sypialnię?

autor: Enerbau » 18 maja 2013, 0:59

Jak ze wszystkim w domu. Ściany i podłoga muszą stworzyć harmonijną kompozycję z meblami, by nie stwarzać irytacji niedopasowanymi kolorami. Ich dobór zależy tylko od gustu użytkownika.
W końcu my tam będziemy mieszkać, a nie nasi znajomi, mający często odmienne zdanie o wybranych przez nas meblach bądź kolorach :)

janekk45
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 05 maja 2013, 9:11

autor: janekk45 » 14 mar 2014, 6:38

zdecydowanie warto zamiast tradycyjnej farby zdecydować się na jakąś strukturę dekoracyjna :) u mnie w salonie jest trawertyn Magnat i powstała dzięki temu bardzo klimatyczna przestrzeń, której zawsze zazdroszczą mi goście :)

Farby Kabe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 312
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:52
Kontaktowanie:
Re: Jak pomalować sypialnię?

autor: Farby Kabe » 18 mar 2014, 13:35

Bardzo przydatne wskazówki zostały przedstawione w tym artykule. Oprócz praktycznych reguł, którymi należy kierować się przy wyborze koloru, warto również poszukać inspiracji na blogach lub w branżowych magazynach. Dobrym sposobem jest również wypróbowanie kolorów na ścianach w programach - polecamy nasz program Pokoloruj dom i wnętrze, który dostępny jest pod adresem http://www.farbykabe.pl/program,kolory.html

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Jak pomalować sypialnię?

autor: PiotrNiski » 21 mar 2014, 13:19

Zdecydowanie się zgadzam. Sypialnia to przede wszystkim miejsce odpoczynku i snu, więc powinny w niej dominować jasna, neutralne kolory, które sprzyjają relaksowi.

perpektywiczny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:31
Re: Jak pomalować sypialnię?

autor: perpektywiczny » 11 mar 2015, 20:57

zdecydowanie na jakis uspokajacy, nierażący odcien farby... fajnie jest tez przelamac schemat i zamiast tradycyjnej farby wybrac jakas strukture dekoracyjna np beton albo stiuk wapienny lub wenecki

s-gos
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2014, 20:42
Re: Jak pomalować sypialnię?

autor: s-gos » 11 mar 2015, 22:18

Zgadzam się, że struktura w sypialni wygląda rewelacyjnie, ja mam strukture samum, efekt pustynnego piasku, do tego odpowiednie dodatki i intymny kącik idealny :P

Bolek43
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2015, 17:45
Re: Jak pomalować sypialnię?

autor: Bolek43 » 25 mar 2015, 17:52


Ann34
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 cze 2016, 13:06
Re: Jak pomalować sypialnię?

autor: Ann34 » 29 sie 2016, 10:02

Struktura w sypialni prezentuje się bardzo oryginalnie. W swojej sypialni zastosowaliśmy Stiuk Wenecki od Magnata. Położyliśmy go na jednej ze ścian i efekt jest naprawdę świetny, dzięki niemu w sypialni panuje taki niepowtarzalny klimat i głębia, a sypialnia wygląda nowocześnie. Wszystko zgodnie z zapewnieniami producenta.

Bossman
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:51
Lokalizacja: Suwałki
Re: Jak pomalować sypialnię?

autor: Bossman » 29 sie 2016, 15:20

Po co malować? Tak wyglądają np. płyty gipsowe Luna. Piękne!

Obrazek

junon
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 06 sty 2010, 13:20
Re: Jak pomalować sypialnię?

autor: junon » 29 sie 2016, 19:09

Efekt fajny . Ja bym jednak nie kładł na całej ścianie. Może fragment np szeroki pas. Te płyty dobrze wyglądaja też w czerni.

AnnaMarecka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2017, 16:54
Jak pomalować sypialnię?

autor: AnnaMarecka » 14 mar 2017, 16:57

Mnie osobiście bardzo przypadł do gustu taki błękitny kolorek z magnata, akurat powiem, że moim koleżankom się nie podobał, no ale cóż. Postawiłam na swoim, w końcu to moja sypialnia, a one niech sobie siedzą w swoich różowych królestwach;)

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Jak pomalować sypialnię?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 04 maja 2017, 0:21

Kolor w sypialni decyduje o atmosferze we wnętrzu. Ma więc znaczenie decydujące i dobrze jest dostosować wystrój tego pomieszczenia do temperamentu lokatorów. W aranżacjach stworzonych za pomocą barw ciepłych będzie panowała atmosfera przytulna, energetyczna lub nawet gorąca. Kolory chłodne stworzą dobry klimat do resetu po ciężkim dniu i wypoczynku, natomiast neutralne pomogą w regeneracji. Więcej informacji o tym jak świadomie wykorzystać właściwości kolorów w sypialni:https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/jaki-kolor-farby-wybrac-do-sypialni

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

ostrow
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 368
Rejestracja: 09 mar 2013, 12:53
Jak pomalować sypialnię?

autor: ostrow » 02 mar 2018, 16:37

my z mezem odwaznie użylismy bardzo morskiego odcieniu i zestawilismy go z biela - wsyzlo tak uspokajajaco i z klimatem


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów