Uszczelnianie tarasu przez dewelopera

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Fiorentinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:05
Uszczelnianie tarasu przez dewelopera

autor: Fiorentinka » 15 lut 2018, 15:18

Dzień dobry, proszę o pomoc. Od ponad 2 lat w bloku oddanym do użytkowania w 2014 roku woda deszczowa dostaje się do komina wentylacyjnego i zalewa ściany mieszkań w pionie, w którym przebiega (w tym w moim mieszkaniu). Deweloper od 2-3 miesięcy straszony pozwem zbiorowym rozpoczął nareszcie jakieś naprawy, ale mam wątpliwości co do działań (mam obawy, że "leci po taniości").
Komin wentylacyjny ma ujście na dachu, ale na 13 (ostatnim) piętrze przechodzi w ścianie zewnętrznej przy tarasie, który jest podejrzanie wykonany. Z tego poziomu, tzn między płytą na której osadzony jest taras a izolacją poziomą (tj. warstwami posadzki - nie umiem tego punktu określić profesjonalnie) woda wlewa się do komina wentylacyjnego w czasie opadów deszczu. Deweloper w ramach naprawy rozebrał posadzki przy ścianie na tarasie i warstwy ściany zewnętrznej i uszczelnił komin. Na razie nie ma tak mocnych deszczy żeby stwierdzić, czy to coś dało, ale obawiam się, że nawet jeśli to coś pomoże to przy mocnych ulewach albo z biegiem czasu pewnie problem powróci, a na ten moment Deweloper uznaje prace za skończone. Nie mam nawet pewności czym wykonano uszczelnienia i czy te prace okiem fachowym mają w ogóle jakiś sens.
Deweloper odnosi się arogancko do wszelkich pytań o techniki napraw (odpowiedzi w tonie "to nie pani sprawa" "proszę zostawić to specjalistom" "woda może stać na tarasie przecież to normalne").
Załączam link do zdjęcia tego uszczelnienia z prośbą o porady.

https://imgur.com/a/aRXgt

Chciałabym wiedzieć:
- z czego zrobione jest uszczelnienie czyli ten czarny fragment (czy to może być żywica epoksydowa, bo "gdzieś kiedyś" była mowa o użyciu żywicy epoksydowej);
- czy woda stojąca w odkrywce to zjawisko normalne jak twierdzi deweloper? Zaznaczam, że nie było deszczu od 3 tygodni przed wykonaniem zdjęcia, chyba nie powinna na tarasie stać woda cały czas?
- czy jeśli to żywica epoksydowa to czy taka technika nadaje się na taras? Czy może być mowa o trwałym uszczelnieniu tzn. na wiele lat?
- jeśli to inna substancja (np. szlam czy cokolwiek innego) to analogicznie j/w czy ma sens taka robota na tarasie gdzie ciągle jest woda?

Jestem na etapie rozeznawania sprawy i możliwych rozwiązań, obawiam się, że taras jest w ogóle do przebudowy ale Deweloper nie zamierza tego zrobić oczywiście.
W razie czego dorzucę dodatkowe zdjęcia.
Bardzo dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

Fiorentinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:05
Re: Uszczelnianie tarasu przez dewelopera

autor: Fiorentinka » 25 lut 2018, 18:03

Od dewelopera udało mi się wyciągnąć bardzo ogólną informację, że jest to uszczelnienie masą bitumiczną.

Wobec tego czy ktoś zaznajomiony z takim typem substancji mógłby podpowiedzieć, czy jest szansa, że sprawdzi się w przypadku ściany, na którą działa stojąca cały czas woda? Czy możliwe, że uszczelnienie zadziała na długie lata a nie np. rok czy dwa?

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Uszczelnianie tarasu przez dewelopera

autor: laik2304 » 02 mar 2018, 7:23

Nie pomoże.
Dawid2304

Dalosnes
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2018, 8:09
Re: Uszczelnianie tarasu przez dewelopera

autor: Dalosnes » 05 wrz 2018, 8:17

Żywica epoksydowa powinna dać radę, jeśli szukasz gdzie ją dostaniesz w dużych ilościach w atrakcyjnej cenie to sprawdź u nich: Primson Composites, sam u nich ten materiał kupowałem i wszystko było jak najbardziej okej.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów