Izolacja akustyczna w czworaku

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Wrednizna
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2017, 19:23
Izolacja akustyczna w czworaku

autor: Wrednizna » 12 wrz 2017, 19:35

Witam serdecznie,

nie wiem czy to normalne, ale słyszę rozmowy sąsiadów zza ściany. Jestem z bloku, więc myślałem że natężenie hałasu będzie mniejsze.
Coś więcej o budynku. Jest to czworak składający się z dwóch bliźniaków sklejonych razem. Pomiędzy blizniakami są 2 ścianki z gazobetonu 18cm + dylatacja pomiedzy nimi.
A pomiędzy mieszkaniami w bliźniakach sciana z gazobetonu 24cm. Do twego tynk mechaniczny po obu stronach. Moje pytanie czy to spełnia normy? Ktoś mi mówił że z gazobetonu powinny być dwie ścianki + izolacja pomiędzy.

Procz rozmów słyszymy chowanie sztućców do szuflady czy chowanie naczyń do zmywarki. O głośniejszej muzyce nie wspomnę. Również chodzenie po schodach daje duży halas. Schody są drewniane i przymocowane są do wspólnej ściany.

Byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze. W jakiś sposób mogę polepszyć izolację akustyczną ingerując tylko po mojej stronie?

Pozdrawiam

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Izolacja akustyczna w czworaku

autor: Tomek W. » 29 wrz 2017, 19:25

Szukaj innej drogi przenikania dźwięków niż przez ściany.
Może jakieś niewypełnione szczeliny dylatacyjne, otwory od instalacji, kanały kominowe, otwory technologiczne po budowie zapchane workami po zaprawie a potem otynkowane, itp.
Teoretycznie ściany szczelinowe nie powinny być aż tak kiepskie akustycznie, aby było słychać stukot sztućców.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

Janko78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 21 gru 2017, 22:15
Re: Izolacja akustyczna w czworaku

autor: Janko78 » 27 lut 2018, 14:26

Warto zajrzeć tutaj www.akustyczne.eu/materialy-akustyczne/ ... a-regupol/. Specjalizują się w tych sprawach i mają ogromny wybór asortymentu. Można liczyć na fachową poradę w temacie akustyki.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 19 gości

Gotowe projekty domów