Prześwietlenie ściany

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

wasik
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 31 gru 2009, 16:16
Lokalizacja: września
Prześwietlenie ściany

autor: wasik » 10 mar 2014, 23:14

Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić bez kucia płytek w którym miejscu na rurze jest wyciek wody ? Rury są pod płytkami i to nowymi w pomieszczeniu łazienki i WC a po środku jest ściana .Jeżeli ktoś coś sensownego podpowie będę wdzięczny .
Gorąco Pozdrawiam
wasicki

KTH
Re: Prześwietlenie ściany

autor: KTH » 11 mar 2014, 8:10

kamera termowizyjna przy wycieku ciepłej wody jest możliwe do zdiagnozowania i określenia
drugą stroną medalu jest pytanie co mogło być powodem tego że cieknie

- pęknięta rura
- źle połączona w mufie
- uszkodzenie mechaniczne

przed zamurowaniem takich miejsc zatynkowaniem oraz schowaniem ( roboty zanikowe) wykonuje się próbę powietrzem lub wodą

wasik
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 31 gru 2009, 16:16
Lokalizacja: września
Re: Prześwietlenie ściany

autor: wasik » 11 mar 2014, 18:27

Nie wiadomo czy ciepła czy zimna woda jeżeli zimna to kamera termowizyjna by nie pomogła . Sam się zastanawiam co jest powodem ? Bardzo dziękuję za informację
Pozdrawiam
wasicki

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Prześwietlenie ściany

autor: Bolas » 12 mar 2014, 16:56

Kamera termowizyjna znajdzie przeciek w granicach błędu kilku cm a ten który potrafi ją obsługiwać wie co zrobić by tak było. Drugim przyrządem jest mniej dokładny ale możliwy mikrofon:
Obrazek

wasik
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 31 gru 2009, 16:16
Lokalizacja: września
Re: Prześwietlenie ściany

autor: wasik » 14 mar 2014, 21:44

Mam w mieszkaniu elektroniczne liczniki wody gdzie odczyt jest radiowy i za pomocą tego urządzenia gość sprawdził i stwierdził że na 100% niema wycieku wody z rury miedzianej z wodą .Wierzę w to co powiedział czyli pozostałby tylko wyciek z rury kanalizacyjnej .

Pozdrawiam
wasicki

TomekPoziom
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 09 kwie 2014, 20:50
Re: Prześwietlenie ściany

autor: TomekPoziom » 17 cze 2014, 7:41

Nie jestem specjalistą i miałem z kamerami do czynienia tylko przy okazji wyrabiania certyfikatu energetycznego, ale tak na logikę to kamera termowizyjna wykryje również przeciek zimnej wody. Kamera pokazuje różnice temperatury, czyli nie tylko cieplejsze, ale i zimniejsze miejsca przynajmniej tak mi tłumaczył ten facet, który przyszedł z Test Systems. Z tym, ze kupować kamerę dla jednego przecieku jest bez sensu, bo to koszt paru tysi, więc lepiej zamówić gościa, który przyjdzie i ci to po prostu zmierzy.
Wybierzcie zawód, który was pasjonuje, a całe życie nie przepracujecie ani jednego dnia.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Prześwietlenie ściany

autor: Bolas » 17 cze 2014, 11:37

Paru tysi? Chyba kilkudziesięciu bo to nie lornetka z targowiska a jak chcemy mieć dużą dokładność to niestety sprzęt musi być drogi.

kelen
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 02 sie 2016, 16:13
Re: Prześwietlenie ściany

autor: kelen » 02 sie 2016, 17:12

Bolas pisze:Paru tysi? Chyba kilkudziesięciu bo to nie lornetka z targowiska a jak chcemy mieć dużą dokładność to niestety sprzęt musi być drogi.

Nie zgodzę się, lornetka nie musi być droga, jej przeznaczeniem musi być survival, znajdziesz takie w sklepach z bronią lub innymi tego typu rzeczami.

jansnieg
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 03 sie 2016, 1:58
Re: Prześwietlenie ściany

autor: jansnieg » 03 sie 2016, 2:33

kelen pisze:
Bolas pisze:Paru tysi? Chyba kilkudziesięciu bo to nie lornetka z targowiska a jak chcemy mieć dużą dokładność to niestety sprzęt musi być drogi.

Nie zgodzę się, lornetka nie musi być droga, jej przeznaczeniem musi być survival, znajdziesz takie w sklepach z bronią lub innymi tego typu rzeczami.

niestety ale mimo wszystko im droższa tym lepsza. Chociaż jest wiele lornetek, które są na średniej półce cenowej a spisują się bardzo dobrze. Ja mam bushnell falcon i jestem zadowolony.

Budwek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2018, 22:24
Re: Prześwietlenie ściany

autor: Budwek » 26 lut 2018, 22:30

Najlepiej brać bushnella latarki. Nie są super drogie, a bardzo dobre jakościowo. Ja mam z militariów swojego bushnella już dwa lata i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu na przybliżeniu.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów