Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

werkyz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 05 lis 2016, 13:16
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: werkyz » 18 sty 2018, 20:44

hej, ja szukam firmy, która zajmuje sie produkcja okien drewnianych... czy ktoś z was zna może firmę http://www.internationalwindows.pl? jakie macie opinie?
wk9101

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: Jan_Kalita » 19 sty 2018, 9:43

Tak spamerze, już wrzucałeś ten link gdzie indziej z informacją, że "polecasz". Tylko ciekawe co? Angielskie okna na polski rynek? Toż to zupełnie inny profil i co za tym idzie - sposób użytkowania.

Awatar użytkownika
doktorells
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 21 lip 2014, 11:47
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: doktorells » 22 sty 2018, 10:37

Tu chodzi tylko o wrzucenie określonej ilości linków, nie licz na to że Ci odpowie.

kecep
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:28
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: kecep » 22 sty 2018, 11:31

Ja ostatnio wymieniałem u siebie okna i korzystałem z usług tej firmy: http://eurocolor.com.pl/pabianice - naprawdę ją polecam, dobra jakość samych okien oraz całkiem dobre ceny. Polecam!

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: Jan_Kalita » 29 sty 2018, 12:51

Oho! Chociaż jedna prawdziwa reklama - wyceniałem "u siebie" :) Od razu widać kto jest autorem polecanego sklepu :)

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: budowa876 » 30 sty 2018, 22:12

Jeśli już zdecydujecie się na okna, to może przydadzą się Wam również jakieś fajne klamki do tych okien. W sklepach nie zawsze jest duży wybór i nawet w sieci ciężko coś znaleźć, ale ja trafiłam na stronę https://www.klamex.pl/produkty_rodzaje/24.html Zauważyłam, że jest tam spory wybór i można dobrać coś do każdego okna.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: MichalBudowniczy » 13 lut 2018, 21:45

Ja od roku posiadam okna pcv Schuco i sprawdzają się bardzo dobrze. Są bardziej szczelne od poprzednich i lepiej wygłuszają wszelkie dźwięki. Okna zamawiałem od firmy okna-matmar.pl.

maxmaj
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 31 sty 2018, 21:50
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: maxmaj » 13 lut 2018, 23:14

Nie miałem do czynienia z tymi angielskimi oknami, ale zdecydowanie wolę inwestować w coś, co jest znane na naszym rynku i jest czołową firma. Okna mam aluminiowe, trzykomorowe z drutexa. Mają dobre parametry techniczne, są szczelne, nie zaparowują, za te pieniądze są świetne.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2018, 6:53 przez maxmaj, łącznie zmieniany 1 raz.

klaudia844
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2016, 9:57
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: klaudia844 » 26 lut 2018, 10:54

Okna dwukomorowe, to na dzisiejsze standardy bardzo słabo. Mamy już pięciokomorowe, 3 i 4 szybowe, pasywne (0,5U a nawet mniej!).
Jak ktoś buduje nowoczesny dom to tylko okna aluminiowe, bo prezentują się po prostu elegancko i mają świetne parametry (jakie, to zależy od inwestora i zasobności jego portfela). Dobre okna ma Alumex. Ja wiem tylko jedno, obecnie jest moda na duże przeszklenia, okna montowane są w warstwie ocieplenia - wszystko po to żeby było ciepło. No więc jak ktoś kupi byle jakie, tanie okna i wstawi je w całym domu, to powodzenia życzę z ogrzewaniem i proszę się nie zdziwić, jak za miesiąc przyjdzie z 800zł (albo więcej, no chyba, że ktoś lubi siedzieć w 16 stopniach) za gaz!

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: Jan_Kalita » 26 lut 2018, 11:34

Ale bzdura - okien dwukomorowych nigdy nie było i nie będzie na Polskim rynku. Najgorsze okna jakie widziałem (PCV) wprowadzane na rynek w latach 90-tych miały przynajmniej 3-4 komory. Bzdurą też jest, że okna aluminiowe będą najcieplejsze. Pod tym względem dalej wygrywa i będzie wygrywać plastik - chociażby dlatego, że PCV ma mniejszą przenikalność cieplną niż aluminium. Dlatego też nawet konstruując ciepłe profile aluminiowe projektuje je się z ramką tworzywową np. z PCV lub innego kompozytu. Innymi słowy ciepłe okna aluminiowe to tak naprawdę okna PCV obłożone aluminium.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: tolkin » 26 lut 2018, 12:16

Bzdury na maxa - aluminium podobnie jak drzwi zewnętrzne - duuuużżżżooo musi kosztować, żeby parametrami dorównać porządnym drewnianym, stalowym, czy nawet z pcv... Moim zdaniem najrozsądniejsze okna to dobre plastiki. Szczelne, ciepłe, stosunkowo korzystne cenowo - nie wymagają "odświeżania" raz na jakiś czas jak drewniane. Gdybym miał zmieniać okna, zmieniłbym na plastiki. Gdybym miał kup... kasy - wtedy na drewniane, a o aluminium nawet bym nie pomyślał...

marek1982
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2018, 14:28
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: marek1982 » 26 lut 2018, 14:34

A ja polecam okna firmy VIDOK. Jakiś czas temu zdecydowałem się na nie i jak na razie dobrze się sprawdzają.

Kris2323
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2018, 13:20
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: Kris2323 » 27 lut 2018, 8:34

Ja mam okna drewniane z Budvar Centrum. Jestem bardzo zadowolony. Miałem plastiki i były tak nieszczelne, że zdecydowaliśmy się na wymianę. I teraz jest bez porównania. Jeśli chodzi o samą firmę, to na prawdę fajnie doradzili, wytłumaczyli i przede wszystkim dobrze zamontowali. Zwróć uwagę na montaż, bo bez tego nawet najlepsze okna nie będą pełniły dobrze swojej funkcji. Powodzenia w wyborze:)
http://www.budvarcentrum.pl/produkty/ok ... ar-centrum

Domator38
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 02 cze 2015, 10:24
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: Domator38 » 01 mar 2018, 10:01

Ja ostatnio słyszałem, że bardzo dobrze sprawdza się aluminium w ramach okiennych, przede wszystkim zwiększa trwałość takich okien i dzięki czemu będzie, to dla nas inwestycja naprawdę na lata. Z tego, co udało mi się wyszukać w sieci, to na przykład ta firma http://www.oknohouse.pl/okna-aluminiowe zajmuje się produkcją takich właśnie okien, więc myślę, że warto się z nimi skontaktować.

wikkis
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2015, 16:38
Re: Jakie okna kupić, jakiej firmy i ilu komorowe

autor: wikkis » 01 mar 2018, 11:35

Wcześniej gdzieś padło pytanie o województwo pomorskie to mogę polecić firmę firmy KADA z Kobylnicy koło Słupska. Mój brat właśnie z nimi niedawno współpracował i zamawiał okna do domu. Widziałem okna, rozmawiałem z bratem mówi, że bezproblemowa i dobra realizacja, a same okna estetyczne.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów