optymalne wymiary sypialni

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

poligia
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2014, 12:44
optymalne wymiary sypialni

autor: poligia » 16 cze 2014, 12:06

no właśnie, czy takowe istnieją żeby dać gwarancję wysypiania się i wstawania wypoczętą?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: optymalne wymiary sypialni

autor: Interno » 16 cze 2014, 13:04

Oczywiście, że istnieją pewne wytyczne odnośnie powierzchni ale to nie to daje gwarancję wysypiania się.
Lecz jest wiele innych czynników: usytuowanie względem stron świata, powierzchnia okien, ilość wymian powietrza itd.
Oczywiście ważną rzeczą jest wielkość i jakość łóżka wraz z odpowiednim materacem.
Zwykle nasze sypialnie musza spełniać jeszcze inne dodatkowe funkcje.
Najtrudniej projektować sypialnie w budownictwie wielorodzinnym.

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: optymalne wymiary sypialni

autor: rannata » 19 cze 2014, 21:28

Ja myślę, że wymiary nie mają dużego znaczenia. Ważne jest wygodne łóżko i wywietrzone pomieszczenie. Co oznacza, że nie lepiej nie robić sypialni w komórce bez okna.

GERDZIAK
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 17 cze 2014, 14:37
Re: optymalne wymiary sypialni

autor: GERDZIAK » 24 cze 2014, 12:26

no tak bo wtedy to nawet wiatrak nie pomoże :D

Lucynka82
Aktywny
Aktywny
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2014, 23:32
Re: optymalne wymiary sypialni

autor: Lucynka82 » 30 cze 2014, 21:48

nie no sypialnia musi miec przynajmniej te 20m2 . przeciez trzeba miec jakas przestrzec zeby sie poruszac po niej

lollipop
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:37
Kontaktowanie:
Re: optymalne wymiary sypialni

autor: lollipop » 23 lip 2014, 19:23

Warto aby sypialnia była nieco większa wtedy możemy spokojnie wybrać do niej łóżko http://www.lozka-sypialnie.pl/ jaki nam się podoba a nie zwracać uwagi na jego wymiary. Niestety bardzo często mebel który nam się podoba nie mieści się do małego pomieszczenia...

kosmad
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:14
Re: optymalne wymiary sypialni

autor: kosmad » 07 sie 2014, 10:31

Myślę, że trudno mówić o optyamalnych wymiarach łazienki, bo wszystko zależy od wielkości łóżka i ilości mebli.

Awatar użytkownika
centralne_odkurzacze
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 25 lip 2014, 13:42
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: optymalne wymiary sypialni

autor: centralne_odkurzacze » 19 sie 2014, 18:01

Pytanie według mnie zbyt ogólne :) wymiary to nie wszystko, jeden będzie miał dużą sypialnie ale nawali mebli i będzie mniej miejsca użytkowego i będzie mniej przestronna niż nie jedna mniejsza :) Ja lubie przestronne sypialnie z nie za duża ilością mebli - to co niezbędne, łóżko komody, szafa, szafka nocna. Z drugiej strony nie może być za duża, według mnie wtedy powstaje taka pustka i jest mało przytulnie. Moja ma ok. 15m2 z meblami ktore wymienilem i mysle ze jest w sam raz choc nawet moglaby byc troszke wieksza :)
Odkurzacze centralne - zasługujesz na komfort.

Awatar użytkownika
typowyseba
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 25 wrz 2014, 11:08
Re: optymalne wymiary sypialni

autor: typowyseba » 25 wrz 2014, 11:53

Interno pisze:Oczywiście, że istnieją pewne wytyczne odnośnie powierzchni ale to nie to daje gwarancję wysypiania się.
Lecz jest wiele innych czynników: usytuowanie względem stron świata, powierzchnia okien, ilość wymian powietrza itd.
Oczywiście ważną rzeczą jest wielkość i jakość łóżka wraz z odpowiednim materacem.
Zwykle nasze sypialnie musza spełniać jeszcze inne dodatkowe funkcje.
Najtrudniej projektować sypialnie w budownictwie wielorodzinnym.


Dokładnie - co ma wielkość łożka do wyspiania się? Miałem kiedyś w jednym mieszkaniu malutką sypialnię,gdzie było tylko łożko i szafka nocna i jakoś się wysypiałem bez problemu.

PlantPur
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 27 cze 2017, 19:33
Re: optymalne wymiary sypialni

autor: PlantPur » 24 lut 2018, 18:20

Wymiary sypialni to dość indywidalna sprawa. Najważniejsze, żeby zmieściło się w niej łóżko z materacem o odpowiedniej wielkości - dla pary lub jednej osoby. Sypialnia jest miejscem, w którym przede wszystkim śpimy i odpoczywamy i łóżko jest w niej najważniejsze.


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów