Oświetlenie LED schodów

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

wanda65
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 13:39
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: wanda65 » 19 sty 2018, 13:33

Ja mam taśmy LED przy schodach, może nie dają dużo światła, ale efektownie się prezentują

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: MichalBudowniczy » 21 sty 2018, 12:48

Bardzo ładnie wygląda oświetlenie przy samych stopniach.

bartekkozlowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2018, 15:25
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: bartekkozlowski » 15 lut 2018, 8:58

Ja sam montowałem oświetlenie ledowowe pod schodami drewnianymi. Muszę powiedzieć, że to świetny pomysł. Nie tylko świetnie się to prezentuje, ale również daje fajny efekt designerski. Zanim jednak tak się stało wcześniej przed remontem domu wezwałem elektryka, który poprowadził wzdłuż schodów kabel, do którego później tylko zostało mi zamontowanie listw ledowych. Więc jeżeli ktoś się zastanawia czy to fajne, powiem tak, polecam ;).

jeremi_
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 20 cze 2017, 11:21
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: jeremi_ » 15 lut 2018, 19:52

A nie zastanawiałeś się nad zainstalowaniem inteligentnego oświetlenia led. Znajdziesz takie w http://www.zamel.pl/. Możesz wybrać oprawę wyposażoną w czujnik ruchu i zmierzchu. Masz też możliwość zdalnego sterowania światłem, a nawet dobrać kolorystykę oświetlenia.

michalczewski.k
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2018, 12:06
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: michalczewski.k » 16 lut 2018, 12:16

jeśli stosujecie oświetlenie listwą ledową lub taśmą to czy mocujecie je centralnie pod trepem schodów? widziałem kilka razy że podstopnica zrobiona jest z matowego szkła i fajnie to wygląda o zmierzchu. Co jednak kiedy taki led za szkłem się wypali? bedę musiał demontować schody żeby wymieć pasek albo listwę?

Oswietlenie-led
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:39
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: Oswietlenie-led » 19 lut 2018, 11:11

Czujnik ruchu oraz zmierzchu to również znakomity pomysł w kwest i oświetlenia ledowego schodów, na pewno jako całość będzie się to efektownie prezentować, poza tym wszystkie niezbędne akcesoria aby wykonać taką instalację znajdziecie u nas :)

magmil
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:56
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: magmil » 21 lut 2018, 10:03

obok taśm led, można też wykorzystać kinkiety led i manipulować atmosferą, którą chcemy osiągnąć w domu :)

michalczewski.k
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2018, 12:06
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: michalczewski.k » 23 lut 2018, 13:10

A te czujniku ruchu można ustawić tak, że każdy stopień będzie się zapalał oddzielnie jeśli będziemy wchodzić po schodach?

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: bobik5 » 28 cze 2018, 17:43

Możesz sobie doświetlić z boku żarówkami ledowymi jak te https://www.ultra-elektro.pl/141-zarowki-led-mr11 , albo zdecydować się na taśmy ledowe pod każdym schodkiem. Firma Ultra elektro również je posiada i z tego co wiem to nawet z niskiej cenie. Przeczytaj jeszcze na forach wnętrzarskich jak oni załatwiają takie problemy.

Awatar użytkownika
kamil527
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 28 lis 2017, 9:49
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: kamil527 » 21 sie 2018, 12:21

Jeśli chcecie kupić żarówki Led w hurcie, to zapraszam do incotex.pl Znajdziecie tam między innymi znajdziesz lampy kasetonowe, lampy parkingowe, oprawy rastrowe LED, oświetlenie dla roślin czy reflektory LED zewnętrzne.

Iriqyxa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 71
Rejestracja: 27 cze 2022, 8:40
Re: Oświetlenie LED schodów

autor: Iriqyxa » 05 paź 2023, 10:13

Ciekawa opcja z czujnikami ruchu. Niezła opcja jeśli komuś zależy na dobrze funkcjonującym oświetleniu.


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów