Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

autor: Nexo » 17 sty 2018, 12:26

Bo to jest fantasta jak brzęczybuła.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

autor: -_- greg » 23 sty 2018, 0:36

Nexo pisze:Bo to jest fantasta jak brzęczybuła.

Nie wiedziałem.

Kebi88
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 01 lis 2017, 12:42
Re: Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

autor: Kebi88 » 23 lut 2018, 11:13

Dobra temat jest chyba do zamknięcia... Dziękuje wszystkim za pomoc.

grzesiek998
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 30 mar 2018, 7:22
Re: Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

autor: grzesiek998 » 18 kwie 2018, 14:40

Widzę, że tu problem już rozwiązany, ale może komuś innemu się przyda, taki artykuł znalazłem na temat nieszczelnych okien itp.:

grzesiek998
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 30 mar 2018, 7:22
Re: Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

autor: grzesiek998 » 27 kwie 2018, 19:40

Tu się dowiedziałem jak używać kamer termowizyjnych i do czego, polecam przeczytać: a4print.pl

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

autor: DarkElf » 09 lip 2018, 14:21

Moim zdaniem problem, który opisujecie to zadanie niczego innego jak pirometru stacjonarnego tak jak już ktoś zdążył wspomnieć przede mną - zgadzam się. Miałem podobny problem w swoim starym domu i okazało się że wilgoć wdaje się przez to że mam nieszczelne fajermury... dobry pirometr kupiłem chyba jak dobrze pamiętam z serii high performance - poczytajcie o nich.

LeonMniejszy
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2018, 20:44
Re: Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

autor: LeonMniejszy » 18 wrz 2018, 20:56

Kebi88 pisze:Wychodzi na to, że zostałem nabity w butelkę... trudno teraz muszę walczyć sam, ale z waszymi poradami myślę, że jakoś to opanuje....

Teraz już nie określę, które ściany jak schły...
Mieszkanie nie było świeżo malowane.

Niestety nie mam żadnego znajomego z taką kamerą... muszę skorzystać z jakieś firmy..

szukam firm z okolic śląska

Chyba, że ktoś ma namiar na jakąś konkretną firmę z okolic Śląska?

Wg was jaka jest uczciwa cena za taki pomiar w mieszkaniu 3 pokojowym +kuchnia?

Jaki macie pomysł na zabezpieczenie tej ściany felernej ?



Nie wiem czy jeszcze aktualne ale ja korzystałem z usług jednej z firm o których piszesz: Certonet i jestem zadowolony bo nie drogo a rzeczowo. Miałem problem z dachem, sprawdzali kamerą ... i znaleźli rozwiązanie. Jeden minus to długie terminy u nich ale warto zaczekać.

elizjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 99
Rejestracja: 21 gru 2015, 18:25
Re: Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

autor: elizjusz » 25 lut 2019, 21:50

To ja mam takie pytanie. Bo wynajmuje mieszkania w bloku, jestem jego właścicielem. Mieszkają w nim moi lokatorzy. Chciałabym zapewnić coś takiego jak optymalny klimat i optymalną temperaturę w budynku. Powiem szczerze, że to by było dobrym rozwiązaniem. chciałabym mieszkańcom zapewnić taką dobrą temperaturę cieplną. pozdrawiam

Joannica
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2018, 11:48
Re: Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

autor: Joannica » 08 mar 2019, 11:21

Taki pirometr kupisz online na przykład firmy Benetech jest ona godna polecenia mają świetny sprzęt

SlawomirW
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2019, 20:56
Re: Chłodno w mieszkaniu mimo ocieplenia bloku

autor: SlawomirW » 22 lis 2019, 21:27

LeonMniejszy pisze:
Kebi88 pisze:Wychodzi na to, że zostałem nabity w butelkę... trudno teraz muszę walczyć sam, ale z waszymi poradami myślę, że jakoś to opanuje....

Teraz już nie określę, które ściany jak schły...
Mieszkanie nie było świeżo malowane.

Niestety nie mam żadnego znajomego z taką kamerą... muszę skorzystać z jakieś firmy..

szukam firm z okolic śląska

Chyba, że ktoś ma namiar na jakąś konkretną firmę z okolic Śląska?

Wg was jaka jest uczciwa cena za taki pomiar w mieszkaniu 3 pokojowym +kuchnia?

Jaki macie pomysł na zabezpieczenie tej ściany felernej ?



Nie wiem czy jeszcze aktualne ale ja korzystałem z usług jednej z firm o których piszesz: Certonet i jestem zadowolony bo nie drogo a rzeczowo. Miałem problem z dachem, sprawdzali kamerą ... i znaleźli rozwiązanie. Jeden minus to długie terminy u nich ale warto zaczekać.





Też mogę dorzucić swoje trzy grosze na temat tej firmy certonet. Miałem problem z dużym wychładzaniem dobudówki domu, znajomy kierownik budowy doradził żeby sprawdzić kamerą termowizyjną.

Obdzwoniłem pare firm z internetu i w tym certonet faktycznie terminy długie ale już przez telefon widać że sensowa rozmowa.

Nie chcąc długo czekać zamówiłem innego gościa za przysłowiowe trzy stówki który przyjechał na drugi dzień i jak się na miejscu okazało nie był w stanie na 100% powiedzieć co zrobić żeby w przybudówce było cieplej.

Zdruzgotany tym wszystkim po paru dniach znow zadzwoniłem do tego całego certonet i umówiłem się na termin.

Podczas wizyty byłem pod dużym wrażeniem praktycznej wiedzy tego gościa. Nie tylko mi powiedział co nie gra i dlaczego dobudówka się wychładza ale dokładnie mi wytłumaczył jak to poprawić i na co zwracać uwagę przy robocie fachowców.

Po wizycie byłem w cieżkim szoku że może być taka różnica pomiędzy firmą i firmą.

Także ja polecam.
Oby więcej takich szpeców w budowlance z głową na karku którzy wiedza co robią.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów