proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

lalunia87
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2014, 8:06
Lokalizacja: Sosnowiec
proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: lalunia87 » 28 maja 2014, 10:45

Witam,
Bardzo proszę w aranżacji mojego salonu z kuchnią,
problem mam o tyle duży bo salon jest bardzo mały a chciałam jeszcze wstawić stolik jadalniany (oczywiście nieduży taki na 4osoby)
wejście do kuchni jest właśnie przez przedpokój, ale istnieje możliwość wybicia ścianki działowej, jednak instalacja wodna jest pociągnięta tak aby zamontować zlew narożny (ściana nośnia po przeciwnej stronie okna).
Obrazek
Natalia

Jarocki
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2014, 8:50
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: Jarocki » 28 maja 2014, 16:03

Nie jestem projektantem, więc mogę jedynie poradzić, by udać się do kilku sklepów i poprosić o pomoc konsultantów. Łatwo wtedy coś zmiksować pod siebie. :) Mogę jedynie polecić już na koniec kilka dodatków, które nadadzą wnętrzu gustopwny charakter. :)
http://www.bizzarto.com/dodatki#/1

Lucynka82
Aktywny
Aktywny
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2014, 23:32
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: Lucynka82 » 05 cze 2014, 20:07

ciekawe meble do malego salonu znajdziesz w ofercie bydgoskich mebli, na pewno stol na 4 osoby i jakas fajna mebloscianke nowoczesna. w wielu salonach sa projektanci ktorzy za darmo zrobia projekt specjalnie pod wymiar Twojego miszkania

Sylka22
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 cze 2014, 20:08
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: Sylka22 » 16 cze 2014, 20:22

jestem zaskoczona informacja, że są projektanci, którzy za darmo stworzą projekt mieszkania!!! :)

Kamaonline
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 08 kwie 2013, 10:47
Kontaktowanie:
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: Kamaonline » 23 cze 2014, 11:05

Bo to faktycznie godne uwagi oraz podziwu więc czemu nie chwalić na forum:) Z reguły za usługe takiego projektowania mieszkania zapłacilibyśmy spore pieniądze,wiem to z własnego doświadczenia.

Ambusto
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: Ambusto » 25 cze 2014, 17:28

Może znajdziesz coś dla siebie w ideabookach Homebook.pl
Jako dystrybutor biokominków z całego świata dostarczamy unikalny klimat i ciepło do Twojego domu, ogrodu, biura, hotelu lub restauracji.

duszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 04 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Warszawa
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: duszek87 » 29 cze 2014, 20:45

Na ścianach można położyć kamień dekoracyjny - stara cegła. Będzie pasowało zarówno do kuchni, jak i w salonie. Poza tym zawsze to coś innego, niż same pomalowane ściany.

Awatar użytkownika
patrykp
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 16 cze 2014, 8:53
Lokalizacja: Kraków
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: patrykp » 01 lip 2014, 12:30

projekty w takich sklepach są po prostu wliczone w cenę mebli i nigdy nie będą tak rozbudowane i dokładne jak projekty architektów wnętrz. Czasem warto skorzystać z ich usług i fajnie zagospodarować przestrzeń. A co do stołów to polecam takie małe (80x80, 90x90) z opcją rozkładania :)

grzybkowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:51
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: grzybkowa » 31 paź 2014, 14:59

a jeśli myślisz o fototapecie to dobierz odpowiedni materiał, dobrze sprawdza się winylowy (z pictory.pl), bo przepuszcza parę wodną, czyli pozwala jej oddychać - dzięki temu nic się z nią nie dzieje nawet w takich extremalnych warunkach ;)

kasiab
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2018, 18:30
Kontaktowanie:
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: kasiab » 09 lut 2018, 20:14

Gdyby ktoś chciał zrobić salon po swojemu, warto zapoznać się z częstymi błędami jakie większość z nas popełnia :) http://pense.pl/16-fatalnych-bledow-w-projektowaniu-salonu/ Niby małe szczegóły, a tak wiele potrafią zmienić :)

SuperSofa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 06 lis 2017, 21:49
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: SuperSofa » 20 lut 2018, 10:09

W salonie o niewielkiej powierzchni bardzo dobrze sprawdzi się kształtna sofa. Ta z funkcją spania doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy będzie trzeba przenocować gości.

Zachęcamy do odwiedzenia strony naszego sklepu meblowego: www.super-sofa.pl - można tu znaleźć różnego rodzaju sofy - zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne, obite naturalną, ekoskórą lub materiałem tekstylnym.

Pozdrawiamy
Super-Sofa.pl

viki42
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: viki42 » 01 mar 2018, 14:03

Wygospodaruj kawałek miejsca na stół z krzesłami. Rzuć okiem https://www.promyk-meble.pl/?pl_stoly-i-krzesla,13 - jest spory wybór i możesz znaleźć coś, co nie zagraci Ci pomieszczenia, a będzie funkcjonalne. Stół i krzesła muszę stylistycznie pasować do reszty - do kuchni i salonu - masz tam w końcu otwartą przestrzeń.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: lideropinii » 01 mar 2018, 14:12

Kilka rzeczy na początek. Jaki budżet? Ilu mieszkańców? Jaki styl lubisz? Jaką kolorystykę?
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: e-Rzecznik_Magnat » 01 mar 2018, 15:56

Salon jest malutki i urządzając go trzeba się liczyć z każdym centymetrem, a kamień dekoracyjny zabiera jednak trochę Przestrzeni. Udekorowanie ścian tapetą jest lepszym pomysłem, ale wyraziste wzory mogą optycznie pomniejszyć wnętrze. Tutaj sprawdziłyby się jasne kolory (złamane biele i pastele), lekkie meble i dużo światła (warto pochylić się z uwagą nad Projektem oświetlenia w tym wnętrzu). Szukając wyjątkowych dekoracji ściennych warto sprawdzić ofertę Magnat Style. Może np.: delikatnie połyskująca, farba strukturalna Perla Sabbia? [więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Magnat

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: proszę o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

autor: lideropinii » 02 mar 2018, 15:16

Przy małych pomieszczeniach na pewno jasna kolorystyka, meble na wymiar, praktyczne rozwiązania.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

Gotowe projekty domów