Ratunek dla trawnika - co robić?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

edyta1jarmuz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:02
Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: edyta1jarmuz » 29 sty 2018, 13:09

Zaczęłam już myśleć o wiośnie i o moim mało ładnym trawniku. Macie jakieś metody oprócz nawozów żeby trawnik był gęsty? Chcę kupić wertykulator ale nie wiem czy ma to sens jakiś...

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: chopper » 02 lut 2018, 13:26

Gdy ja potrzebowałam znaleźć trochę informacji na temat trawników, to znalazłam stronę http://www.abcwnetrza.pl/na-czym-polega-wysiew-trawy/ artykuły są pomocne i w prosty sposób wszystko tłumaczą

bartbart
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 01 lut 2018, 18:13
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: bartbart » 03 lut 2018, 15:42

Cześć. wertykulator na pewno ma sens chyba, że trawnik nie jest większy niz 50m. Jeśli jest to mozna samymi grabkami metalowymi ładnie wyczesać stara trawę. Troche sie człowiek napoci, ale zaoszczędzi na wertykulatorze. Najważniejsze przy trawniku to woda i nawóz.

KosWood
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 08 lut 2018, 10:37
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: KosWood » 08 lut 2018, 11:03

Może podaj szczegóły, w szczególności to jakich nawozów używasz oraz jakie nasiona trawy wchodzą w grę bo to a duże znaczenie.

taczkowaty
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 08 lis 2015, 12:40
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: taczkowaty » 16 lut 2018, 10:52

Są przecież różnorodne nawozy, o których po prostu trzeba pamiętać i których warto używać. Trzeba i można i warto zajrzeć na stronę Substral, oni mają z tego co wiem takie produkty, które idealnie nadają się do pielęgnacji trawników. Trzeba poczytać, zadzwonić i dopytać, kupić i zastosować.

Awatar użytkownika
madża
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:05
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: madża » 16 lut 2018, 11:13

właśnie, warto to zrobić

Merfenes
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 19 lut 2018, 8:32
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: Merfenes » 19 lut 2018, 8:52

Można by jakiś nawóz zastosować czy coś. Może będzie lepiej.

WeronikaK
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2018, 8:16
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: WeronikaK » 29 mar 2018, 8:19

Ja oprócz różnych nawozów polecam kupić wertykulator bo działa cuda, trawa jest o wiele gęstsza i nie ma żadnych chwastów, Ja mój kupiłam już z 4 lata temu marki Faworyt kosztował ok 400 zł ale warto

dickwinters
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:30
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: dickwinters » 06 kwie 2018, 8:17

W razie problemów z trawnikiem warto zastosować jakiś nawóz, nawet doraźnie. Może być już zbyt późno na taki zwykły nawóz do trawników (ale nie należy z nich całkowicie rezygnować), ale to jest dobry moment, żeby wypróbować nawóz interwencyjny. Bardzo fajne działanie, bo błyskawicznie regeneruje roślinę i pobudza ją do wzrostu a jeśli poda się go doglebowo to dodatkowo użyźni glebę. Ale jeśli stosujemy nawozy to TYLKO ekologiczne. Jak dbać o ogród to już po całości. Ja u siebie korzystam z https://biogardena.pl/biogardena-ekolog ... rwencyjny/ tego nawozu, nie tylko na trawnik, ale szczególnie na różne rośliny. Idealnie pomagał mi przy hiacyntach.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: budowa876 » 09 kwie 2018, 20:52

Ja zastanawiam się, jaki trawnik stworzy dla mnie firma warszawskie-ogrody.pl, którą wybrałem do stworzenia swojego ogrodu. W ich ofercie najbardziej spodobał mi się nowoczesny projekt, który pokazuje ogród każdą porą roku.

vauseman
Aktywny
Aktywny
Posty: 270
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:57
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: vauseman » 12 kwie 2018, 10:27

A może kratka trawnikowa? Na http://odkryty.net/kratka-trawnikowa-ki ... na-trawnik można przeczytać, w jakich przypadkach warto ją zamontować.

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: bobik5 » 18 kwie 2018, 11:31

Ktoś stosował może nawozy firmy Orcal ? Czytałem o nich na stronie https://evergreensolutions.pl/produkty- ... iz-nawozy/ i zastanawiam się nad zakupem. Może ktoś autopsji wie jak stosować nawozy by dawały efekty? Jestem bardzo ciekaw zdjęć przed i zdjęć po :)

saunydopocenia_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 lut 2018, 9:01
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: saunydopocenia_pl » 19 kwie 2018, 10:41

Kratka trawnikowa to ciekawe rozwiązanie, jednak zacząłbym od dobrego nawozu plus regularnego grabienia i podlewania trawnika, wtedy na pewno będą efekty.

koooza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:22
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: koooza » 30 kwie 2018, 14:41

Tam, gdzie są ewentualne braki należy trawę dosiać. Druga sprawa to regularne koszenie i podlewanie, trzecia i najważniejsza – nawożenie. To podstawa. Dobry nawóz sprawi, że trawa będzie bardziej bujna, ładniejsza, będzie miała bardzo ładny zielony kolor. Polecam sobie wejść na stronę substral.pl/zasilanie-trawnika i poczytać, jak to powinno wyglądać i jakie są odpowiednie nawozy. No i po prostu stosować. Teraz wiosna, odpowiedni moment, aby zadziałać przed sezonem.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Ratunek dla trawnika - co robić?

autor: Albatros348 » 09 maja 2018, 14:17

Według mnie dobrym pomysłem byłoby posadzenie kwiatków. Mogą one w pozytywny sposób wpłynąć na trawnik, a do tego nadać sporo walorów estetycznych, urozmaicić ogród. Tylko musisz zakupić porządne nasiona. Ja zawsze stawiam na markę Polan, dzięki którym na wiosnę kwiaty z ich nasion zdobią mój ogród, co wiosnę!


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów