Owocowe drzewka na jesień

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

StanosławBorsuk
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 13 kwie 2015, 11:08
Owocowe drzewka na jesień

autor: StanosławBorsuk » 25 sie 2017, 9:53

Witajcie,

Mam problem z moimi roślinkami - sezon już dobiega końca a moje drzewka (prócz wiśni, która obrodziła niesamowicie) z lekka mnie oszukały. Kwitły pięknie a owoców zero. Brzoskwinia dała jedną sztukę (ale olbrzymią!), jabłonka w ogóle bez owoców, śliwka tak samo... Jakie są Wasze sposoby na pielęgnację?

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: stix » 08 wrz 2017, 1:02

A czy przed posadzeniem używałeś glebogryzarki ? Jeśli nie to tu może być problem

Trusk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2017, 8:14
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: Trusk » 12 wrz 2017, 8:28

A jakie to w ogóle ma znaczenie skoro drzewka są już starsze i miały kwiaty? Bardziej jest to kwestia odmiany czy to brzoskwini czy jabłonki jaka posadziłeś, warto podać szczegóły.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: budowa876 » 23 gru 2017, 23:18

A jakie macie glebogryzarki? Jest to może któryś z takich modeli https://najlepszyranking.pl/ranking-glebogryzarki ? Bo według mnie to bardzo fajny ranking, z którego można skorzystać. Jeśli jeszcze ktoś mi którąś poleci, to od razu się decyduję.

Flower care
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2017, 11:33
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: Flower care » 27 gru 2017, 11:56

Akurat jeżeli chodzi o drzewka owocowe do ogrodu to w zasadzie każde można polecić jeżeli tylko zapewnisz im odpowiednie warunki oraz będziesz pielęgnował. Akurat w monitorowaniu ich wzrostu oraz rozwoju pomoże aplikacja Flower Care, polecam dla każdego ogrodnika :)

Awatar użytkownika
juliana7
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2018, 22:38
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: juliana7 » 23 sty 2018, 22:52

Niestety w tym roku zawiniła pogoda. Wymroziło dość porządnie kwiaty, nie zostały zapylone. U mnie nie było w ogóle śliwek na trzech wielkich drzewach. A zawsze to nie nadążałam ich przerabiać.

Znalazłam to urządzenie - https://www.aze.com.pl/pl/p/Monitor-ros ... -HHCC/1416 , rozumiem, że z niego mogę korzystać i na ogrodzie i w domu?
Do domu zawsze dobrze mieć, a na ogrodzie, w zeszłym roku, róże miały się w złej kondycji. Pewnie im czegoś brakowało, może mogłabym dojść do tego czego ;)

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: jacekmogliwia » 01 lut 2018, 14:03

W tym roku sporo drzew zmarzło, może z tego powodu nie ma plonów, może jeszcze za wcześnie?

heman
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2015, 20:57
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: heman » 10 lut 2018, 23:37

Do drzewek owocowych przydadzą się dobre nawozy. Stosujemy zarówno nawozy naturalne jak i mineralne, Biostyma. Dobrze nam rośliny pod nich rosną, nie chorują i ładnie owocują. Pamiętać trzeba jednak o okresach karencyjnych i stosowaniu z umiarem.

alpistom
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:21
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: alpistom » 15 lut 2018, 13:46

Przede wszystkim niezbędne jest dobre nawożenie gleby, tak żeby drzewka były w pełni odżywione. Dobrze w tym celu zastosować nawozy naturalne.

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: jacekmogliwia » 15 maja 2018, 13:21

Poczekaj kilka lat, może jeszcze będą owocować.

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: polly28 » 25 maja 2018, 10:18

Może zakupiłeś drzewka słabej jakości? Czy oby na pewno była to zaufana szkółka? To ma ogromne znaczenie. Drzewka, które zakupiłem ze szkółki Waleczek zawsze charakteryzowały się niewiarygodną jakością, a co najważniejsze dawały sporo owoców.

miki09
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2018, 11:54
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: miki09 » 24 lip 2018, 13:35

My od samego początku sadu stosujemy nawozy polskich producentów od https://peperol.pl . Nawozy doskonale działają na nasze drzewka dzięki czemu zbieramy dorodne plony owoców.

agaga87
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2018, 7:10
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: agaga87 » 31 lip 2018, 11:10

U nas się na razie pojawiły pierwsze owoce na krzewach - jest malina, borówka amerykańska :) W tym roku jest plan zasadzić drzewka owocowe, ale one chyba tak od razu nie owocują :) Trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość :)

Pol-Ger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 15 lut 2018, 6:24
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: Pol-Ger » 31 lip 2018, 11:42

Mogą być problemy w tym sezonie z powodu fali upałów i suszy. Warto zadbać w to lato o odpowiednie nawodnienie naszych drzewek.

magdakk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2018, 15:42
Re: Owocowe drzewka na jesień

autor: magdakk » 30 sie 2018, 18:53

agaga87 pisze:U nas się na razie pojawiły pierwsze owoce na krzewach - jest malina, borówka amerykańska :) W tym roku jest plan zasadzić drzewka owocowe, ale one chyba tak od razu nie owocują :) Trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość :)


U nas koniecznie musi być borówka, ale też malina i agrest :) Pyszne są owocki z własnej "grządki", zerwane prosto z krzaka :)


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów