Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

autor: Jan_Kalita » 19 sty 2018, 9:28

No i ja niestety się przekonałem, że w dniach kiedy jest duże nasłonecznienie - też obmiar może przekłamywać. Mam niestety 2 takie okna, które były o 20 cm za krótkie. 2-3 cm to mógł być mój błąd, ale 20 cm....

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

autor: theme » 30 sty 2018, 9:53

A jakiej firmy mam disto? Ja miałem Boscha i szybko zrezygnowałem z niego. Używam tego co maja geodeci na wyposażeniu czyli firmy Leica. Pomiary zawsze sprawdzam z projektem aby nie mieć niemiłych sytuacji. Oczywiście błędy nie są do uniknięcia w 100% i czasem się zdarzy gafa. Najważniejsze by wyjść z tego z twarzą i na korzyść Klienta wszystko załatwić jak najszybciej.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

autor: Jan_Kalita » 30 sty 2018, 12:07

A wiesz, że też mam Boscha? Nie spodziewałbym się, że to może być wada sprzętu i to tak międzynarodowej firmy. Czyżby podobna mentalność, przypadek jak u Gerdy?

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

autor: tolkin » 30 sty 2018, 16:55

Leica widziałem a akcji na budowie - nie wiem ile to kosztowało, sprzęt łączył się z laptopem i potrafił rysować wskazania na mapie... Kiedyś biegali z mapami i wytyczali, teraz po gpsie ciągną...

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

autor: Jan_Kalita » 15 lut 2018, 7:38

No to akurat w moim boschu też jest taka opcja, ale że nie jestem geodetą, to nie korzystałem z tej opcji. Natomiast ma sprzężony żyroskop, więc teoretycznie może też wpisywać kształty mierzone do laptopa.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

autor: tolkin » 15 lut 2018, 14:13

Czego sobie nie wymyślą.... Niektóre rozwiązania kiedyś to się nawet nie śniły - teraz są standardem... Ciekawe co będzie za te 10-20 lat. Już w drzwiach itd. obecnie są różne systemy sterowania, można otwory razem z bramą garażową, bramą wjazdową, roletami sterować z poziomu smartfona.. Już sporo jest tego na rynku, jak WiKeys, BiSecur, iLocksystems...

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

autor: Jan_Kalita » 16 lut 2018, 11:38

Elektronicznie, ale i mechanicznie też się wsio rozwija. Kiedyś nie było takich bajerów jak Masterkey (grupa kluczy otwiera tylko wybrane drzwi, albo jeden prezesowski wszystkie drzwi). Zasuwnice nożycowe z udźwigiem do 240 kg i wiele innych.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

autor: mazwoj » 20 lut 2018, 10:37

U nas też mamy dalmierz Leica. Nie pamiętam jaki model ale ma to nawet podgląd z małej kamerki aby było wiadomo dokładnie w który punkt trafia się przy dużych pomiarach. Kiedyś mieliśmy okazję montować drzwi na halę magazynową i bawiliśmy się pomiarami. Hala około 200m i z tą kamerką wiadomo było gdzie się trafia z pomiarem, bo przy takiej odległości nie wiadomo gdzie padał laser.
Co do bajerów o których piszecie to rzeczywiście rozszerzają mocno funkcjonalność drzwi, choć nie wpływa to bezpośrednio na ich właściwości (np. termikę czy akustykę).
Pomimo, że pracuję w Warszawie i rynek powinien być chłonny na takie gadżety to ludzie raczej wybierają proste rozwiązania. Prędzej takie rzeczy sprzedają się u nas w domach obok W-wy w takich miejscowościach jak choćby Jabłonna, Kaudyn itd. Wiecie co mam na myśli. Nowo powstające osiedla z 50 identycznymi domami. Wtedy sąsiedzi prześcigają się w takich bajerach.

NextCarJapanCar
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2017, 11:20
Re: Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

autor: NextCarJapanCar » 27 lut 2018, 11:25

theme pisze:NextCarJapanCar - jak sytuacja u Ciebie? Coś się wyjaśniło?

P.S. ja nadal uważam, że dalmierz laserowy (disto) nie jest stworzony do tak precyzyjnych pomiarów. Mierzy co do milimetra, ale minimalny ruch ręką zmienia kąt mierzenia i stąd mogą pojawiać się odchylenia od wymiarów. Disto jest dobre do szybkiego i zgrubnego pomiaru otworu. Ja też stosuję je w pomiarach ale zakładam zawsze jego błędy - lub raczej błędy wynikające z moich pomiarów, bo disto się nie myli.


Przepraszam, że tak późno odpisuję. U mnie się nic nie zmieniło. Polska to dziwny kraj. Nie rozumiem po co utrzymywać bandę urzędasów skoro oni nic nie mogą.
Złożyłem wniosek do Rzecznika praw konsumentów. Prócz przesyłania pism to oni nic nie mogą.
Wymieniamy się pismami z tymi partaczami. Generalnie oni dalej trzymają swoją linię czyli oni dobrze zrobili ale to ja wymyślam.
Pod progiem mam pleśń - wg partaczy to nie jest ich wina tylko moja a raczej ekipy, która pół roku wcześniej robiła schodki. Beton dookoła drzwi popękał. Po jednej stronie, na wysokości ok. 2 metrów jest 10 pęknięć ;) ale co, przecież to nie ich wina.
Rzeczoznawca najtańszy życzy sobie 1500 zł. To jest 3/4 ceny drzwi. Sąd w Polsce? Jak sędzina będzie mieć dobry humor to może rzetelnie podejdzie do sprawy, jak wstanie lewą nogą to czarne będzie białe.
także porażka na całej linii. Ostatnie pismo jakie składam to do sądu polubownego. Ale ten sąd też nie daje żadnej gwarancji na cokolwiek bo wystarczy, że partacz nie wyrazi chęci na udział w sądzie polubownym i sprawa zamknięta. Sąd powszechny - koszty i czas plus to co napisałem wcześniej o sędziach.

Jak partacz odrzuci udział w sądzie polubownym to kupię w castoramie porządny cement i wprawię drzwi jeszzcze raz.


Aha, pisałem kiedyś, że złożyłem pismo u gerdy z zdjęciami, z pytaniem czy tak powinno to wyglądać. Odpisali mi, że raczej nie. Ale jak już złożyłem oficjalną reklamację to się okazało, że wszystko jest wnormach .

Ręce opadają.

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Drzwi zewnętrzne - prawidłowy montaż???

autor: pawelszabla » 03 sty 2019, 14:58

Najlepiej według mnie do podjechać sobie w Krakowie na os Centrum do Safedoor. Albo jeśli chodzi o ludzi spoza Krk to można u nich robić zakupy internetowo na http://safedoor.pl. Mają duży wybór stolarki drzwiowej i okiennej. Sam tutaj kupowałem okna drutex i wszystko jest okej, duża oszczędność na kosztach ogrzewania, faktycznie chronią wnętrza nawet przy dużym wietrze.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów