Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
rude_dude234
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 09 lip 2017, 10:41
Kontaktowanie:
Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: rude_dude234 » 23 sty 2018, 10:12

Cześć,
dowiedziałem się jakiś czas temu, że kostkę brukową należy odpowiednio impregnować, żeby była dłużej świeża i ładna. Ja mam u siebie w ogrodzie kostkę brukową płukaną, taką jak na zdjęciach (zdjęcia z internetu):
Obrazek
Zdecydowałem się już na silikonowe impregnaty, ale nie wiem, który z nich wybrać.
Jeśli możecie mi pomóc wybrać między DEEP COAT V, CLEARSEAL N a FURGO, to będę zadowolony :)
Z góry dzięki!

trybulec
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 27 paź 2008, 15:04
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: trybulec » 26 sty 2018, 18:19

Przede wszystkim betonowa kostka brukowa nie wymaga dodatkowych zabiegów zabezpieczających. Bezwzględnie każda powinna charakteryzować się nasiąkliwością poniżej 6%. I taką informację można znaleźć w opisach parametrów kostki.

Zadaniem impregnacji jest przede wszystkim dodatkowe ograniczenie chłonności. Dla użytkowników ma to znaczenie w sytuacji, gdy mogą zdarzyć się nam zabrudzenia, które lepiej usunąć zanim wnikną w kostkę (np. plamy z oleju silnikowego). Niekiedy jest to kwestia polepszenia estetyki nawierzchni.

Wreszcie wybór impregnatu. Impregnaty na bazie wody są tanie, ale nietrwałe. Można przyjąć, że ich trwałość to jeden rok. Druga grupa to impregnaty na bazie silikonów i butanolu. Są popularne bo nadają kostce wysycony kolor (jakby była mokra). Efekt estetyczny ustępuje, kiedy całkowicie wyparują rozpuszczalniki takiego impregnatu – ale nie wpływa to na jego właściwości fizyko-chemiczne. Najdroższa grupa to impregnaty polimerowe – nie dają takich efektów estetycznych, za to najdłużej zachowują swoje właściwości.

Teraz jeśli na pewno chcesz wydać pieniądze możesz wybierać.
Więcej informacji znajdziesz tu: [link wygasł]

FirmaBrux
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:39
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: FirmaBrux » 14 lut 2018, 15:01

Dokładnie, kostka nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ale zajrzyj do nas po dobre impregnaty, zajmujemy się tematem kostki od bardzo dawna i dobrze wiemy co dla niej najlepsze.

marionnnka
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2021, 15:33
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: marionnnka » 14 sie 2021, 16:21

a jakas firma z Łodzi zajmuje się odnawianie kostki brukowej?


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów