Ubezpieczenie domu

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

shore
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 24 cze 2015, 22:48
Ubezpieczenie domu

autor: shore » 17 gru 2016, 23:08

Cześć.Słuchajcie, budowa budową, ale ja mam pytanie odnośnie ubezpieczenia domu. Przeglądałem kilka ofert, ale dla mnie to jakiś bełkot, nic nie rozumiem, może ktoś poleci mi coś konkretnego, zależy mi by w wariancie był pożar, zalanie (i tu powodziowe) i oczywiście włamanie.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Ubezpieczenie domu

autor: Interno » 18 gru 2016, 0:19

Wątpię abyś sam pojął wszystkie niuanse.
Zwróć się do brokera ubezpieczeniowego a nie do agenta konkretnego ubezpieczyciela.

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: Ubezpieczenie domu

autor: Dżasmina » 09 lut 2017, 13:46

ja nie wyobrażam siebie nie mieć takiego ubezpieczenia. Wszystko przecież może się zdarzyć.

onlineexpertcompensa
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2016, 11:43
Re: Ubezpieczenie domu

autor: onlineexpertcompensa » 13 lut 2018, 14:20

Dobra polisa powinna składać się z kilku podstawowych elementów: ochrony mienia na wypadek zdarzeń losowych (m.in. przepięcie, pożar), kradzieży z włamaniem, a także z OC w życiu prywatnym (np. gdy zalejemy sąsiada, ubezpieczyciel wypłaci za nas odszkodowanie) i assistance (pomoc fachowców, np. ślusarza czy hydraulika). Kluczowe przy wyborze ubezpieczenia jest ustalenie sum, do których ubezpieczyciel będzie nas chronił. Trzeba zwrócić uwagę, aby podana w polisie wartość mieszkania i jego wyposażenia nie była niższa niż w rzeczywistości. Jeżeli nie jest Pan pewny, jakie elementy ochrony wybrać, polecam zakup u doradcy, który na pewno odpowie na wszystkie pytania.

Fankanor
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2018, 13:59
Re: Ubezpieczenie domu

autor: Fankanor » 28 mar 2018, 14:03

Moim zdaniem trzeba ubezpieczać mieszkania i domy, jest to przecież dodatkowa ochrona. Pytanie jednak gdzie, mam do Was małe pytanko odnośnie porównywarek ubezpieczeniowych. Wiele ostatnio się o tym mówi, a ja znalazłem stronkę. Dość pilnie potrzebuje takiego narzędzia, dlatego będę wdzięczny za pomoc.

Konstancja Bielik
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2018, 12:17
Re: Ubezpieczenie domu

autor: Konstancja Bielik » 29 mar 2018, 12:34

W 100% się zgadzam z większością z Was. W dzisiejszych czasach ubezpieczenie siebie domu itp to tzw "must have". Ja mam domek ubezpieczony i nie wyobrażam sobie nie mieć.. Wszystkim tym którzy boją się, że źle ulokują swoje pieniążki i swoje bezpieczeństwo polecam skorzystać z pomocy specjalisty, mogę takowego też polecić dla woj. kujawsko-pomorskiego Pana Przemysława Wojciechowskiego z Torunia, Ma szeroki wachlarz ofert i doświadczenie na rynku.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Ubezpieczenie domu

autor: MichalBudowniczy » 14 sty 2019, 10:11

Ja kilka miesięcy temu ubezpieczyłem swój dom i nowy samochód. Moim zdaniem nie warto na tym oszczędzać i należy wybrać dobrego ubezpieczyciela. Jeśli nie wiesz co jest dla Ciebie najważniejsze w ubezpieczeniu, możesz porozmawiać z agentem. Na pewno poradzi Ci jaki pakiet będzie dla Ciebie odpowiedni. Ja od lat korzystam z usług agencji marianbaran.pl.

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Ubezpieczenie domu

autor: Złotowłosa » 30 kwie 2019, 9:17

Warto jest ubezpieczyć dom już na etapie budowy. Na terenie budowy bywa czesto bardzo wiele drogich elementów, które mogą zostać ukradzione. Ubezpieczenie nas od tego chroni.

Ubezpieczenie domu nie kosztuje wiele, a chroni nas przed wieloma czynnikami: kradzieżą, pożarem czy zalaniem. Aktualnie dobrą ofertę ubezpieczenia oferuje Nationale Nederlanden.
Suma ubezpieczenia do 2 000 000 zł

Ochrona od wszystkich zdarzeń

Praktyczna pomoc fachowców

W stosunku do innych ubezpieczycieli mają równiez niewiele skarg.

Ewa1979
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:17
Re: Ubezpieczenie domu

autor: Ewa1979 » 24 cze 2019, 8:36

Warta Dom Komfort, nie ma lepszego ubezpieczenia domu. Kto chce spać spokojnie, niech sprawdzi ofertę Warty na ubezpieczenie domu od wszelkich możliwych ryzyk.

OECompensa
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 kwie 2019, 22:34
Re: Ubezpieczenie domu

autor: OECompensa » 25 lip 2019, 10:21

Mieszkanie można ubezpieczyć na dwa sposoby: od ryzyk nazwanych oraz od wszystkich ryzyk. Pierwszy to polisa, która zapewnia ochronę w konkretnie wskazanych sytuacjach (kilka przykładowych: po-żar, powódź, przepięcie, wandalizm). Drugi to natomiast ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w przypadku dowolnego zdarzenia - z małymi wyjątkami, które szczegółowo opisane są w ogólnych warunków ubezpieczenia. Ta opcja jest więc szersza, bo pozwala chronić mienie na wypadek zdarzeń, które trudno przewidzieć. Oczy-wiście w ramach ubezpieczenia warto mieć OC w życiu prywatnym (przyda się, jeśli zalejemy sąsiada), assistance oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem.

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Ubezpieczenie domu

autor: jacekmogliwia » 31 lip 2019, 9:21

Jakie wybraliście?

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Ubezpieczenie domu

autor: Kayac » 27 wrz 2021, 8:20

Też mam w podobnym miejscu działkę i powiem szczerzę nawet płotu z drutów stalowych obawiam się postawić bo złomiarze wyniosą, także cenny dla mnie post utworzyłeś. Osobiście myślałem o ochronie, ponoć majątku nie biorą, a na każdy ruch fotopulapki muszą przyjechać.

izka33
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2022, 7:56
Re: Ubezpieczenie domu

autor: izka33 » 13 kwie 2022, 11:54

Ubezpieczenie domu to właściwy kierunek i warto to zrobić jeśli chcemy spać spokojnie.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów