Kuchnia włoska

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Kuchnia włoska

autor: Redakcja » 26 sty 2013, 14:31

Dla większości obcokrajowców kuchnia włoska to spaghetti i pizza. Ale kuchnia tego kraju to nie tylko te słynne dania. Kuchnia włoska >>
Redakcja

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Kuchnia włoska

autor: Ogrodka » 26 sty 2013, 14:31

No tak, niestety jesteśmy dość ograniczeni i nie wiemy co tak naprawdę kryją Włochy. Dla nas nawet pizza już bardziej kojarzy się z naszymi pizzeriami takimi jak np. partypizza.pl Niestety nikt nie przekazał nam wiedzy na temat tego co we Włoszech jest najlepsze i jak wygląda prawdziwa włoska pizza.

asiax84
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 431
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: Kuchnia włoska

autor: asiax84 » 20 gru 2017, 23:51

W celu poszukiwania przysmaków z kuchni włoskiej polecam wybrać się do pizzerii hyyper.pl w której znajdziecie nie tylko pizze, ale również makaron pod wieloma postaciami

mariusz_potepa
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 gru 2017, 18:57
Re: Kuchnia włoska

autor: mariusz_potepa » 27 gru 2017, 16:58

Uwielbiam kuchnię włoską :) oczywiście zaraz po polskiej

czeslawmo
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 07 gru 2017, 13:16
Re: Kuchnia włoska

autor: czeslawmo » 28 gru 2017, 9:37

Byłem we Włoszech i co mogę powiedzieć to, że sztukę gotowania makaronu mają opanowaną do perfekcji. Jeśli chodzi o pizzę to różnie mają specyficzne smakowo pizze, które nie każdemu mogą smakować.

dickwinters
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:30
Re: Kuchnia włoska

autor: dickwinters » 29 sty 2018, 20:44

Kuchnia włoska jest mega fajna, bogata w różne smaki. Jak nie mam pomysłu na obiad to zwykle wpadam na https://ballarini.pl/blog - sporo bardzo fajnych, różnych przepisów, zdrowe, wegetariańskie, z mięsem, desery - mnóstwo. Na plus fakt, że jest to powiązane ze sklepem i w razie czego można kupić sobie różne akcesoria czy garnki Zwilling, BSF, Staub czy Ballarini.

Bartlomieja
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2016, 12:16
Re: Kuchnia włoska

autor: Bartlomieja » 12 lut 2018, 8:39

Żeby dobrze poznać włoską kuchnię trzeba wybrać się do Włoch. Tak naprawdę nie kończy się ona na spaghetti i pizzy, ale ma sporo pysznych dań i stosunkowo lekkich. Poza tym włoskie desery są nieocenione.

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Kuchnia włoska

autor: rannata » 12 lut 2018, 9:12

Ale prawda jest taka, że w samych Włoszech, w zależności od regionu je się coś innego i inaczej się to przygotowuje.

Bartlomieja
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2016, 12:16
Re: Kuchnia włoska

autor: Bartlomieja » 27 lut 2018, 12:03

rannata pisze:Ale prawda jest taka, że w samych Włoszech, w zależności od regionu je się coś innego i inaczej się to przygotowuje.


Dokładnie tak. Dużo zależy od regionu. Będąc np. na północy nie miałam okazji skosztować wielu potraw, o których wiedziałam, że je się je w okolicach chociażby Neapolu. Nawet same pizzy dużo się różnią. Tak naprawdę, żeby zrobić dobre włoskie dania trzeba znać ich tajne receptury i mieć bardzo dobre składniki, których często w Polsce brakuje. Ja często gotuję różne pasty, ale jednak przewagę biorą proste dania i oczywiście kurczak. Jeśli ktoś też lubi to mięso to polecam kilka szybkich i ciekawych sposobów na jego przyrządzeni, które są w tym artykule http://www.kobiety.pl/fit/10-szybkich-sposobow-na-kurczaka
Trafiłam na niego kilka dni temu i póki co przetestowałam w cieście naleśnikowym i w sosie pomidorowym.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Kuchnia włoska

autor: arek_ch » 29 mar 2018, 1:23

Uwielbiam kuchnię włoską, w szczególności pizzę. Mógłbym jeść ją na okrągło! Ostatnimi czasy, ze względu na nadmiar obowiązków w pracy, dość często zdarza mi się ją zamawiać. Zazwyczaj, korzystam z oferty pizzerii nocnej gdyż to jedyna pizzeria, która działa w godzinach, w których wszystkie inne lokale są pozamykane! Mało tego, często są organizowane w niej promocje.

LiliannaW
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 02 lut 2015, 21:10
Re: Kuchnia włoska

autor: LiliannaW » 30 lip 2018, 8:37

Uwielbiam. To prosta kuchnia, ale pyszna. Liczą sie świeze, dobrej jakosci skladniki, zioła. Uwiebiam risotto, ravioli, focaccia, tortellini itd. Nie sama pizza człowiek żyje!

grrd
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:36
Re: Kuchnia włoska

autor: grrd » 28 gru 2019, 21:03

Ja jestem fanką restauracji Milanovo na warszawskim Wilanowie, przepyszne jedzenie mają :) Zwłaszcza pizza jest palce lizać!

kimi1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2016, 19:32
Re: Kuchnia włoska

autor: kimi1000 » 21 sty 2020, 19:32

Oryginalne włoskie produkty i ręcznie wyrabiane ciasto na pizzę w seru Torunia? Tak, to mój pomysł na idealny lunch (oraz każdy inny posiłek ;) ) w pizzerii Dominium. To takie sprawdzone miejsce, osobista klasyka jeśli chodzi o jedzenie na mieście, w którym jeszcze nigdy się nie zawiodłem. A byłem tam już z wielu okazji, od wyjścia służbowego, przez kolację z przyjaciółmi aż po randkę i naprawdę zawsze zastaję wysoki poziom i przepyszną kuchnię, razem tworzące idealnie miejsce na kulinarnej mapie Torunia.

drezq
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2015, 22:01
Re: Kuchnia włoska

autor: drezq » 03 mar 2020, 10:44

Zgadzam się, do kompleksowej dekoracji ścian albo fragmentów ścian można wykorzystać płytki ręcznie formowane Vandersanden z Klinkierbud. Mają naprawdę różną i ciekawą kolorystykę, wzory lica itd.

stanbara
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2021, 17:26
Re: Kuchnia włoska

autor: stanbara » 07 lis 2023, 11:06

Ja zachęcam do zakupu polskiego, naturalnego mięsa i wędlin. Ja zamawiam na stronie wedlinyzbirczy.pl - swojskie wędliny tam strona z ofertą i sklep internetowy gdzie macie wędliny i mięso prosto od producenta, dobre i świeże.


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów