mini domek (35m2)

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kajtekbezmajtek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2018, 21:15
mini domek (35m2)

autor: kajtekbezmajtek » 08 lut 2018, 21:41

witam. Zastanawiam się pod postawieniem małego domku. dokładnie tobudynku gospodarczego (na pewien czas, a w przyszłości przekształcenie go prawnie w dom jednorodzinny) o powierzchni zabudowy 35m2 (na zgloszenie). Dokładnie to 5 na 7 metrów. Związku z tym mam kilka pytań.

1. Działka ma szerokość 10m. Czy jeśli ściany bez otworów drzwiowych i okiennych z jednej strony zostanie w odległości 3m a z drugiej 1,5m to czy według prawa jest ok?
2. Czy jeśli wybiorę dach płaski to czy wysokość 4m będzie wystarczająca ? (w miejscowym planie zagospodarowania jest tylko że zabudowa jednorodzinna i gospodarcza ale nie ma słowa o wysokości).
3. Czy potrzebuje jakiś konkretnych planów (rzutów) projektu czy wystarczy że na papierze milimetrowym narysuje plan (rzut) oraz czy muszę od razu nanosić ścianki działowe?

Wiem, będzie to mała budowla i tak dalej. Ale dla jednej osoby wystarczy jak najbardziej (ludzie mieszkają całe życie w miejszych kawalerkach). Proszę porzucić wszelkie próby przekonania mnie że potrzebuje domu o 120m2 :) wiem że będzie on ciasny ale jak to mówią. Mały ale własny :)

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: mini domek (35m2)

autor: Nexo » 09 lut 2018, 8:00

Poczytaj art 29 Prawa Budowlanego. A od płotu z każdej strony musi być 3 metry bez okien i 4 z oknami.

menuet
Aktywny
Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 21 lis 2015, 17:21
Re: mini domek (35m2)

autor: menuet » 28 lut 2018, 15:02

To ja niedawno, trafiłam tutaj http://www.geisser.pl/dom-dla-singla/ na ofertę domu dla singla. Jest to ciekawie zrobione i chyba dobre rozwiązanie dla kogoś kto mieszka sam, chce mieć własny dom a nie chce budować wielkiej posiadłości.

ZosiaRadon
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2018, 20:29
Re: mini domek (35m2)

autor: ZosiaRadon » 28 lut 2018, 20:52

ojej 35m to bardzo mało.....

KasiaPeo
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:54
Re: mini domek (35m2)

autor: KasiaPeo » 28 lut 2018, 20:58

Naprawdę mega mini ten domek...

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: mini domek (35m2)

autor: Nexo » 01 mar 2018, 9:00

35 metrów parter i 35 metrów poddasze. Kto ma w bloku taki metraż? Dzisiaj budujecie domy po 100 metrów w obrysie a potem płacz że ogrzewanie idzie w tysiące. Każdy buduje dom taki na jaki go stać. Człowiek z głową dla siebie i małżowinki na stare lata nie wybuduje wielkiej chaty tylko właśnie przytulne gniazdko żeby nie mieć problemu z ogrzewaniem i sprzątaniem hektarów.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów