Kabina prysznicowa bez spadku w kierunku spływu

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

joanna_pw
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:38
Kabina prysznicowa bez spadku w kierunku spływu

autor: joanna_pw » 09 lis 2008, 20:50

Witam, mam problem i proszę o radę.

Glazurnik kładł mi kafelki w łazience, w której kabina prysznicowa z założenia nie posiada brodzika - jej ścianki są wymurowane z luksfer, a podłoga w kabinie jest z tych samych płytek co w całej łazience.

Niestety fachowiec nie wykonał spadku w kierunku kratki odpływowej w obrębie kabiny. Chciałabym zapytać co w takiej sytuacji zrobić. Skucie tych kafelek i położenie nowych ze spadkiem jest dość ryzykowne, gdyż w łazience jest instalacja ogrzewania podłogowego.

Chciałabym zareklamować tą usługę, wolałabym mieć jednak w zanadrzu kilka alternatywnych rozwiązań.

Z góry dziękuję za pomoc:)

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20

autor: Alibaba » 09 lis 2008, 23:41

Najmniejszym kosztem,można to wg. mnie zrobić następująco.
1. Odkuć kawałek przy samej kratce ściekowej, aby można ją lekko podnieść (ok1,5-2,0 cm)
2. Przykleić płytki nowsze na te nowe.
Przy umiejętnej pracy,nawet przy skuwaniu tych położonych,podłogówka nie powinna zostać uszkodzona.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 10 lis 2008, 0:02

Skuwanie płytek nie jest żadnym zagrożeniem dla podłogówki.To jedyny sposób na poprawienie tej fuszerki.
A tak na marginesie,to jak to się stało,że pod brodzikiem położono podłogówkę?W takiej sytuacji syfon będzie wysychał w parę godzin i z kratki spływowej będzie śmierdzieć.Chyba,że kratkę solidnie odizolowano od strefy ciepłej podłogi.
adam

"RADAN"
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2008, 23:45
Glazurnik kładł mi kafelki w łazience,

autor: "RADAN" » 10 lis 2008, 0:39

skucie płytek w tym przypadku to oczywiście ryzyko, jednakże zalecałbym wykonanie tej czynności. Odpływ musi być! Same płytki odchodzą bez problemu (kucie). Następnie ostrożnie płaskim grotem z użyciem "kerszera" (lub odkurzacza) - ustawicznie co chwila należy sprawdzać czy nie dobiliśmy się do podłogówki - skuwamy po troszę posadzkę. Ogrzewanie najlepiej wyłączyć i mieć pod ręką zgrzewarkę (licho nie śpi nawet jeśli instalację wykonano wg projektu zapewne jest to mała powierzchnia i w każdym miejscu natrafić można na przewód - lekkie draśnięcie i pierwsza warstwa pvc przerwana, mocniejsze uderzenie młota i kolejna warstwa w rurce - chyba aluminiowa - równa się katastrofa). Posadzkę należy skuć na tyle, by możliwe byłoby osadzenie np prętów w kieruknu odpływu (jeśli odpływ jest w środku kabiny) lub po tymczasowym umocowaniu łat na ściankach bocznych kabiny można byłoby odpowiednio zaciętą łatą ściągnąć beton w kierunku odpływu (np narożnik kabiny). Myślę, że u Pani ten pierwszy przypadek jest obligujący. Na tak przygotowaną, z odpowiednim spływem posadzkę nakładamy warstwę gruntu (pytać w sklepach - szeroka oferta na rynku), następnie folia w płynie lub inne środki ("enkopur", "sopro") i jeśli jest możliwość to wykańczamy tą samą płytką ceramiczną lub śmiało z fantazją inicjujemy zupełnie (oczywiście ze smakiem) nowe rozwiązanie.
Alternatywnego rozwiązania nie widzę chyba, że "podnosimy" posadzkę (bez skuwania) w obrębie kabiny (klej "atlas plus" na płytki i wyprowadzenie spływu ale zapewniam Panią: nikt tak nie robi! Poza tym jakby to wyglądało? Trzeba by zaprojektować w takim przypadku cokół aby woda nie wylewała się z kabiny do łazienki co wiązałoby się z gruntowną przebudową całej kabiny a tego przecież nie chcemy! Kabina zaprojektowana jest przecież tak, by wizualnie stanowiła całość z resztą łazienki (optyczne "nie pomniejszanie" przestrzeni). Proszę nie bać się skucia posadzki - pod warunkiem, iż ma Pani zaufanego człowieka a już na pewno nie zlecać wykonania temu "fachowcowi"! Kto zapomina o spłyie w łazience ten nie wie wogóle co robi - jeśli jest możliwość nie płacić gościowi! Reklamacja u niego chyba nie wchodzi w rachubę. Z kosztami to wiadomo - podójna robocizna (ponowne przygotowanie podłoża) i materiał.
pozdrawiam M.P.
"RADAN" M.P.

joanna_pw
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:38

autor: joanna_pw » 10 lis 2008, 14:02

Dziękuję za radę. W obrębie samego brodzika nie ma oczywiście rurek od ogrzewania ale bałam się czy nie zostaną uszkodzone te na pozostałej powierzchni:)

latarnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:03
Re: Kabina prysznicowa bez spadku w kierunku spływu

autor: latarnik » 17 sty 2011, 14:43

chciałem sie podczepic pod temat i zapytac , czy w takiej sytuacji może np ta Pani oczekiwac, że ten fachowiec poprawi swoją usługe za darmo np w ramach gwarancji albo w ramach ustawy o ochronie konsumenta?

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: Kabina prysznicowa bez spadku w kierunku spływu

autor: sfirma » 17 sty 2011, 21:38

To przecież oczywiste, że fachura spaprał robotę. I pewnie nie położył hydroizolacji. Oj, będzie bolało za czas jakiś. Postraszyć go Rzecznikiem Praw Konsumenta. Oczywiście jak była spisana umowa. Inaczej popij wodą.
sławek

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: Kabina prysznicowa bez spadku w kierunku spływu

autor: sfirma » 17 sty 2011, 21:39

To przecież oczywiste, że fachura spaprał robotę. I pewnie nie położył hydroizolacji. Oj, będzie bolało za czas jakiś. Postraszyć go Rzecznikiem Praw Konsumenta. Oczywiście jak była spisana umowa. Inaczej popij wodą.
sławek

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: Kabina prysznicowa bez spadku w kierunku spływu

autor: sfirma » 17 sty 2011, 21:40

To przecież oczywiste, że fachura spaprał robotę. I pewnie nie położył hydroizolacji. Oj, będzie bolało za czas jakiś. Postraszyć go Rzecznikiem Praw Konsumenta. Oczywiście jak była spisana umowa. Inaczej popij wodą.
sławek

marcin_baran71
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 06 lut 2018, 12:18
Re: Kabina prysznicowa bez spadku w kierunku spływu

autor: marcin_baran71 » 07 lut 2018, 10:40

no najgorsze jak robota jest spaprana...bez spadku i pewnie się teraz nie przyznaje do błędu...heh znam takich... ja dlatego sam się zabrałem za to i zamówiłem sobie płytki w castoramie, a kratki ściekowe i odwodnienie łazienkowe w KMB Steel Product http://kmb-steelproduct.eu/ i wszystko mam dobrej jakości ..no trochę pewnie dłużej mi zajeła robota wokół tego ale przynajmniej mam satysfakcję i czytałem też sporo o kanalizacji np. http://kratki-sciekowe.com.pl/ a właz nierdzewny pewnie tez wezmę od niech http://kmb-steelproduct.eu/wlazy_rewizyjne.html


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów