Eliminacja grzyba z kuchni + remont

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

andrzejparko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 09 kwie 2014, 10:03
Eliminacja grzyba z kuchni + remont

autor: andrzejparko » 28 sty 2018, 23:21

Hej Wszystkim. Mam taki kłopot z mieszkaniem w bloku, które odziedziczyłem. Na suficie oraz w rogu ściany pojawił się grzyb. Był on efektem braku wentylacji pewnie, bo blok ma fajne ocieplenie ze styro i jest regularne grzanie. Rodzice niestety mieli podłączony okap (niedziałający), który zabrał kratę wentylacyjną. Skułem wszystko do gołej cegły, spryskałem pufasem (antygrzyb) - zadziałał jak pierun, trzeba było na 3 dni sie ewakuować z mieszkania. Mam pytanie - jak teraz wykończyć taką dziurę? Są w mieszkaniu jakieś stare tynki mało estetyczne, myślałem o naciągnięciu gładzi, ale obawiam się czy znów nie pojawi się grzyb

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Eliminacja grzyba z kuchni + remont

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 06 lut 2018, 12:41

Szanowny Panie,
Można zakupić specjalną kratkę do okapu, która składa się z dwóch części: pierwszej przeznaczonej do podłączenia rury okapowej oraz drugiej – wentylacyjnej. Taką kratkę można kupić np. w markecie budowlanym. Ubytek należy dokładnie oczyścić, odpylić i zagruntować, np. ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy uniwersalny. Do wyrównania można wykorzystać gładź szpachlową ACRYL-PUTZ® ST10 START – jest to produkt typu „2 w 1”, który pozwala na stworzenie warstwy podkładowej i wierzchniej. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt w postaci spójnego pod względem estetycznym wykończenia, gładzenie najlepiej przeprowadzić na wszystkich ścianach. Trzeba również zapewnić odpowiednią wentylację oraz ogrzewanie pomieszczenia.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów