Materac do sypialni

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

aasiaaryb
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2017, 11:44
Materac do sypialni

autor: aasiaaryb » 22 gru 2017, 12:04

Chcę kupić materac do sypialni. Polecacie bardziej sprężynowe czy piankowe?

IdealnyMaterac
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 wrz 2017, 11:50
Re: Materac do sypialni

autor: IdealnyMaterac » 28 gru 2017, 9:59

Materace piankowe charakteryzują się wysoką elastycznością, dzięki czemu dopasowują się do indywidualnego kształtu ciała i zapewniają najwyższy komfort snu, są też lekkie co ułatwia ich przewracanie ich na drugą stronę. Mogą być zbudowane z jednego rodzaju pianki lub z kilku różnych odmian o nieco innych właściwościach. O ich komforcie decyduje także gęstość pianki, wysokość poszczególnych warstw, z jakich są zbudowane czy oczywiście rodzaj tkaniny i jakość wykończenia pokrowców.
Natomiast materace sprężynowe charakteryzują się elastycznością punktowa, uzyskaną dzięki niezależnej „pracy” pojedynczych sprężynek, dzielą się na kilka typów w zależności od rodzaju sprężyn. Najpopularniejsze są materace na sprężynie kieszeniowej, gdzie każda sprężynka jest umieszczona w materiałowej kieszonce. Im więcej sprężyn, tym większa elastyczność punktowa i tym lepiej dla śpiącego. Materace sprężynowe, tak samo jak materace piankowe, posiadają 7 zróżnicowanych stref twardości.
Oczywiście wybór materaca pozostaje kwestią indywidualną. Zapraszamy na naszą stronę internetową idealnymaterac.pl, na której znajdzie Pani szeroki wybór materacy sprężynowych i piankowych.

gosia06
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2018, 12:23
Re: Materac do sypialni

autor: gosia06 » 03 sty 2018, 13:02

Wybór odpowiedniego materaca do spania to dość indywidualna sprawa. W łóżku spędzamy statystycznie aż 1/3 swojego życia, więc nie możemy oszczędzać przy wyborze podłoża snu. Musimy określić, czy preferujemy spanie na miękkiej, czy na twardej powierzchni. Twardość materaca jest odczuciem subiektywnym. Dla jednej osoby ten sam materaca może być twardy, a dla innej zbyt miękki. Warto też wziąc pod uwagę stan naszego kręgosłupa. Jeśli mamy z nim jakieś problemy zdrowotne, to warto wybrać materac rehabilitacyjny, który wspomaga proces rehabilitacji wad postawy i przeciwdziała powstawaniu odleżyn.

PlantPur
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 27 cze 2017, 19:33
Re: Materac do sypialni

autor: PlantPur » 30 sty 2018, 20:58

Najwygodniejszym i najlepszym materacem do spania będzie materac z pianki termoelastycznej, który dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia idealne podparcie. Warto zwrócić uwagę na wypełnienie, w pełni bezpieczny dla zdrowia będzie materac z ekologicznej pianki, który nie wydziela toksycznych substancji.

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: Materac do sypialni

autor: manion » 28 mar 2019, 11:42

zgadzam sie, pianka termoelastyczna rządzi, odkąd my sie na nią przerzucilismy to o niebo lepiej się spi

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Materac do sypialni

autor: pawelszabla » 28 mar 2019, 11:50

Mogę mówić za sobie ale ja sobie chwalę materac lateksowy. Zasypiam w ciągu chwili i budzę się wypoczęta.

adaro12
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2021, 9:13
Re: Materac do sypialni

autor: adaro12 » 15 lis 2021, 12:11

Ja mam materac sprężynowy i jestem bardzo zadowolona. Jest wygodny i trwardy, dobrze się na nim śpi. Jednak może dla Ciebie będzie lepsze coś innego. Na pewno każdy wie, że dobry materac to podstawa wyspania się. Najgorzej obudzić się z bolącymi plecami.

zofiam1960
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2022, 15:21
Re: Materac do sypialni

autor: zofiam1960 » 26 sty 2022, 15:26

aasiaaryb pisze:Chcę kupić materac do sypialni. Polecacie bardziej sprężynowe czy piankowe?

Witam ja osobiście śpię na materacu kieszeniowym 7 stref Elite Med Premium marki VanKopper -polecam-rewelacja , wysypiam się i o bólu pleców zapomniałam drętwiały mi tez nogi i po dwóch tygodniach spania na nowym materacu mam spokój.

zofiam1960
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2022, 15:21
Re: Materac do sypialni

autor: zofiam1960 » 26 sty 2022, 15:30

Polecam materac wysoki np. Elite Med Premium 30 cm wys. marki VanKopper rewelacja jak dla mnie przynajmniej no i 10 lat gwarancji szybka dostawa. problemy z plecami i drętwieniem nóg zniknął

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Materac do sypialni

autor: Kusza » 27 sty 2022, 11:57

Materac do spania powinien być przede wszystkim w miarę twardy. Czasem materace są dwustronne i można też takie rozważyć bo kupujemy dwa w jednym i zmieniając jego stronę jesteśmy w stanie go sobie bardziej dopasować do naszej wygody.


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów