Organizacja placu budowy

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

remo_78
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2010, 13:47
Organizacja placu budowy

autor: remo_78 » 21 kwie 2010, 19:19

Zaczynam budowę domku, domek wytyczony, wykop pod fundament wykonany, za chwile leje fundamenty. działka jest 100m od drogi w polu. Od strony drogi do działki nie ma dostępu, ale... no właśnie. mam wyjątkowego sąsiada. od początku podążał za mną jak cień po urzędach i próbował oprotestowywać wszystkie pozwolenia, decyzje... Sąsiadów się nie wybiera podobno... A ten uwierzcie jest naprawdę z tych naj....No i mam pierwszą interwencję już w trakcie budowy owego gościa mianowicie nasłał na mnie powiatowy nadzór budowlany. Działkę buduje można to nazwać systemem gospodarczym, sam nie wiem o co mu może chodzić... Tak sobie myślę że czegoś nie mam na placu budowy ale czego. Jakie jest minimum zorganizowanego placu budowy, pomóżcie....

oleyu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:24
Lokalizacja: dolnośląskie
Re: Organizacja placu budowy-co musi być a co tylko może...

autor: oleyu » 22 kwie 2010, 12:17

Ogrodzenie i tablica informacyjna. To jest minimum. I oczywiście dziennik budowy wypełniony na bierząco - czyli wpisy geodety i kierownika budowy o rozpoczęciu budowy, wykonaniu wykopu i rodzaju gruntu , wytyczeniu budynku, odbiorze zbrojenia.

myszakK
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 05 lut 2015, 12:24
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:
Re: Organizacja placu budowy

autor: myszakK » 30 maja 2017, 9:54

Aktualizuję temat, gdyby ktoś miał podobną sytuację.

Dobrze też zainwestować w kontener sanitarny, a jak nie to przynajmniej w toi toi. Jeśli ktoś by szukał dobrej firmy, która oferuje przenośne kabiny prysznicowe  lub WC, to polecam WC Serwis.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. (Jarosław Iwaszkiewicz )

Domator38
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 02 cze 2015, 10:24
Re: Organizacja placu budowy

autor: Domator38 » 08 cze 2017, 8:37

Również zgadam się z tym, że kontener sanitarny, to zdecydowanie bardzo ważny element, możesz pomyśleć na przykład o czymś takim jak okna, prosty montaż, nie jest to wielka inwestycja, a na przykład do natrysków czy przebieralni świetnie się sprawdzi i każdy będzie się czuł komfortowo, dzięki takim udogodnieniom.

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: Organizacja placu budowy

autor: Dżasmina » 16 lis 2017, 11:43

Przy takiej organizacji na pewno potrzebne będą profesjonalne kontenery, które możecie zamówić przez internet. Dzięki temu zapewnicie sobie komfort i wygodę w miejscu, gdzie raczej trudno mówić o wygodzie. Ale w tym wypadku jest to jak najbardziej możliwe i ciężka prace na budowie, można sobie fajnie zrekompensować.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Organizacja placu budowy

autor: arek_ch » 30 sty 2018, 17:56

Na pewno plac budowy powinieneś odpowiednio utwardzić. Możesz to zrobić przy pomocy płyt betonowych :-). Miej na uwadze, że po płytach tych będzie poruszać się ciężki sprzęt budowlany, który musi mieć stabilne podłoże.

verkaxx
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 03 sty 2018, 13:09
Re: Organizacja placu budowy

autor: verkaxx » 31 maja 2018, 19:43

Warto także pomyśleć o ogrodzeniu placu budowy. Do tego świetnie nadają się ogrodzenia przenośne.

Kammar24
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 lip 2018, 12:32
Re: Organizacja placu budowy

autor: Kammar24 » 06 paź 2018, 16:18

Podczas realizacji projektów budowlanych naprawdę trzeba dużo uwagi, wiedzy oraz doboru odpowiedniego sprzętu budowlanego. Natomiast jeżeli jesteście dopiero na etapie wyboru ostatniego elementu czyli rzeczy potrzebnych do wykonywania tego typu prac to polecamy nasz sklep internetowy w którym znajdziesz szeroki wybór urządzeń i maszyn budowlanych jak m.in betoniarki, agregaty, zagęszczarki itd. w przystępnym zakresie cenowym i oczywiście stawiając wyłącznie na najlepszych producentów.

Adam145
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 04 cze 2019, 7:43
Re: Organizacja placu budowy

autor: Adam145 » 10 lip 2019, 16:46

Jeżeli na czas budowy potrzebny byłby kontener magazynowy lub biurowy to polecam firmę Mobilne Kontenery. Budowałem dom i potrzebowałem dużego kontenera jako magazyn i pomieszczenie socjalne. Nie było żadnych problemów z dostarczeniem i odebraniem kontenera a i cena najniższa w okolicy https://mobilnekontenery.pl/

Darex85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2017, 10:52
Re: Organizacja placu budowy

autor: Darex85 » 11 lip 2019, 9:36

Warto również wiedzieć gdzie można znaleźć firmę, która specjalizuję się w sprzedaży
ścian działowych do sanitariatów ,kabiny WC, kabiny do przebieralni oraz kabiny sanitarne natryskowe z drzwiami. Takie elementy znajdziemy tylko w firmie Sanipol.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 627
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Organizacja placu budowy

autor: tetate » 25 wrz 2020, 12:05

Jeśli kupisz wychodek to licz się z paroma stowkami za sam zakup czy to u stolarza czy w markecie. Do tego beczka plus wykop dziurę plus umocuj go do podłoża a na koniec jeszcze sam martw się o usunięcie fekaliów. Ktoś wyżej pisał że 200 na miesiąc płaci i nic nie interesuje. Więc odpowiedź nasuwa się sama .


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów