Sucha trawa

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

paulinam
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2008, 10:52
Sucha trawa

autor: paulinam » 08 sie 2008, 8:40

Dziwna sytuacja, na trawniku w jednym miejscu (2mna ok1.5m) zaczęła wysychać trawa. Niby nic nadzwyczajnego jak jest gorąco, ale pada sporo deszczu, gdy jest sucho, trawa jest podlewana, jak reszta trawnika który nie usycha. Tylko w jednym miejscu tak się dzieje. Są jakieś nawozy, czy preparaty do trawy od wysychania? I czym to może być spowodowane?

komarr

autor: komarr » 08 sie 2008, 11:33

ktoś lubi siusiać w tym miejscu, lub została wylana jakaś substancja lub ph gleby w tym miejscu jest złe.

ja na Twoim miejscu odtworzyłbym ściółkę od podstaw. Po prostu wyciąć ten kawałek, wykopać, i posadzić nową trawę lub przenieść na te miejsce kawałki z innego miejsca.

paulina*
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2008, 13:12

autor: paulina* » 10 wrz 2008, 20:24

mam ten sam problem :lol: co paulinam .jak napisał komarr:"ktoś lubi siusiać w tym miejscu, lub została wylana jakaś substancja lub ph gleby w tym miejscu jest złe" .Nikt u mnie nie siusia w tym miejscu,nie ma możliwości zeby jakieś koty lub psy załatwiały tam swoje potrzeby, podłoże juz raz było wymienianie a mimo to w tym samym miejscu trawa wysycha.

komarr

autor: komarr » 11 wrz 2008, 8:13

paulina* pisze:mam ten sam problem :lol: co paulinam .jak napisał komarr:"ktoś lubi siusiać w tym miejscu, lub została wylana jakaś substancja lub ph gleby w tym miejscu jest złe" .Nikt u mnie nie siusia w tym miejscu,nie ma możliwości zeby jakieś koty lub psy załatwiały tam swoje potrzeby, podłoże juz raz było wymienianie a mimo to w tym samym miejscu trawa wysycha.


a czy to są takie symetryczne okręgi ?

:lol:

po wymianie podłoża nie ma możliwości aby problem się pojawiał.

corleone
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:07

autor: corleone » 11 wrz 2008, 11:36

jasne, ufo przyleciało ;) zwierzatka mogą trafiać na działkę w nocy. Najlepiej zapytać ogrodnika co mogło spowodować wysuszenie. Może to jakaś choroba trawy
corleone

PawełNM
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 22 kwie 2014, 23:22
Re: Sucha trawa

autor: PawełNM » 30 cze 2015, 8:36

Moim zdaniem można by się tutaj pokusić o zastosowanie nawozu, a konkretnie chodzi mi o nawozy dolistne . U mnie podziałały na trawę bardzo fajnie, a ponadto warto zadbać o odpowiednie nawodnienie.

Awatar użytkownika
jacek22
Aktywny
Aktywny
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:24
Re: Sucha trawa

autor: jacek22 » 29 kwie 2016, 0:49

Moim zdaniem nawóz może pomóc, ale gdyby to nic nie dawało, to może zastąpić ten urywek trawy- trawą z rolek ? Są łatwiejsze w utrzymaniu, ładniejsze ale jednak cena też swoje robi. Ale to tylko kawałek, a nie cały ogród. W razie gdybyś była zainteresowana dalszymi informacjami, już od specjalistów to zapraszam tutaj: http://www.grasslandfarms.pl/porady/

Bata
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:16
Re: Sucha trawa

autor: Bata » 02 maja 2016, 12:42

Jesli trawa jest sucha = nie jest odpowiednio nawodniona. Polecam systemy nawadniania firmy https://nts.tanake.com.pl/ do ogrodu.

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Sucha trawa

autor: Jans » 04 maja 2016, 11:20

Warto zadbać by o nawadnianie ogrodu. Na stronie http://urzadzamyzielen.pl/oferta/nawadnianie-ogrodow/ znajdziecie firmę zajmującą się profesjonalnym nawadnianiem ogrodów. Jeśli chcecie taki system mieć również w swoim ogrodzie, to możecie zapoznać się z dostępną w tym miejscu ofertą.

Daniel4321
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:17
Re: Sucha trawa

autor: Daniel4321 » 26 paź 2017, 19:11

Uważam, że rozwiązaniem powinna okazać się inwestycja w odpowiedni nawóz, który między innymi zwiększy krzewienie traw. Od dawna w nawóz tego typu zaopatrują mnie PPH Agreko - to dzięki nim trawa w zupełności odżyła, a ja mogę cieszyć się z zielonego trawnika przed domem. :)

Despero
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 19 lut 2014, 1:18
Re: Sucha trawa

autor: Despero » 22 lis 2017, 17:02

To jeden problem a co zrobić gry pojawiają się prusaki lub karaluchy w otoczeniu naszego domu ? Moja znajoma musiała walczyć z takimi towarzyszami. Dopiero tutaj https://sklepdlaogrodu.pl/pl/p/Blattane ... -/23062369 , udało jej się znaleźć skuteczny preparat.

Trusk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2017, 8:14
Re: Sucha trawa

autor: Trusk » 07 gru 2017, 8:59

Tutaj mogę się zgodzić z Przedmówcami, podstawową kwestią jest odpowiednie nawodnienie trawnika, szczególnie w okresie wzmożonych upałów, a druga sprawa to same nawozy jakich używasz.

Awatar użytkownika
kamil527
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 28 lis 2017, 9:49
Re: Sucha trawa

autor: kamil527 » 29 sty 2018, 10:55

Ja u siebie w ogrodzie mam piękny trawnik, ale fakt korzystam z nawozu od http://wapno-ms.pl raz w roku i dzięki temu trawa rośnie idealnie tworząc przepiękny dywan.

asiax84
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 431
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: Sucha trawa

autor: asiax84 » 02 lut 2018, 10:29

Wszystkie ważne informacje na temat trawy w prosty sposób odnajdziesz na blogu http://www.abcwnetrza.pl/hydrosiew-jest ... onomiczny/ jest wygodna do przeglądania, a artykuły dobrze napisane

alpistom
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:21
Re: Sucha trawa

autor: alpistom » 15 lut 2018, 13:55

Najprawdopodobniej coś tam zostało wylane. Żeby spróbować odwrócić skutki na pewno potrzebny będzie dobrej jakości nawóz i trochę czasu.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów