Pomoc w wyborze okien

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
MiroPzn
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2017, 14:25
Pomoc w wyborze okien

autor: MiroPzn » 28 gru 2017, 14:32

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze okien.

w styczniu chciałbym zakupić okna do nowo budowanego budynku.

Domek jest na ukończony na etapie SSO , czyli czeka na okna.

Tematem chce się zająć jak najszybciej by w styczniu już zamówić okna.

Moja wiedza jeśli chodzi o budownictwo jest kiepska , stad ten post.

Początkowo myślałem nad oknami drewnianymi aczkolwiek wyceny , które
otrzymałem były o 30-40% droższe od PCV.

Licząc koszty zdecyduje się na 99% na PCV bo różnica w cenie jest naprawdę spora.

Wysłałem kilka zapytań jeśli chodzi o okna do różnych firm. Wyceny za moja stolarkę wachały się
w granicach 26-37 tys zł jeśli chodzi o PCV. Wszystko było wyceniane w systemie 3 szybowym z
ciepłym montażem.

Jak widać dysproporcja w cenie jest spora co zapewne spowodowane jest producentem okien oraz
zastosowaniem rozwiązań.

Nie ukrywam , ze jeśli zdecyduje się już na PCV to chciałbym okna dobrej klasy z średnio-wyszej polki
a nie cos budżetowego.

Tak jak mówiłem pojęcie mam znikome , więc nie chciałbym popełnić błędu
.
Sam pracuje w handlu i niestety wiem , ze jak klient nie ma pojęcia o danym produkcie to jest zdany
na wiedze sprzedawcy , która jest niestety w większości przypadków mierzona w skali marzy na danym produkcie a nie koniecznie jakością.

Pytanie jest takie. Czym powinienem się sugerować przy wyborze okien ? Jaka marka na dzień dzisiejszy oferują dobrą jakość produktów?

Każda sugestia będzie mile widziana.

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Mirek

maciejniewiadomski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:07
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: maciejniewiadomski » 21 sty 2018, 14:56

NIe trzeba inwestować w okna drewniane, aby mieć komfort cieplny. Z resztą widać to po wycenach. Moim zdaniem dobrej jakości okna PCV z pakietami trójszybowymi wystarczą. Trzeba przejść się po sąsiadach i popytać, co mają i czy są zadowoleni. Na pewno sąsiedzi to cenne źródło informacji. Do tego też bym sobie zamówił coś z produktów antysmogotowych fakro, np. nakładki na okna z filtrem cleanair. Dzięki temu unikniesz kłopotów z dostawaniem się smogu do wnętrza domu.

Peti
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2018, 18:05
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: Peti » 21 sty 2018, 16:20

Też miałem ten problem i zrobiłem jak poprzednik mówi. Poszedłem po sąsiadach po znajomych, rodzeństwo też chwilę przede mną skończyło budowę i tak trafiłem na stolarza, amatora. Zrobił mi okna za cenę jak z hurtowni. Chwilę to trwało bo wiadomo to ręcznie sam gość robił ale jestem mega zadowolony. Teraz czekam na stół do jadalni.

Kris2323
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2018, 13:20
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: Kris2323 » 22 sty 2018, 13:32

Jeśli chodzi o porządne okna to zdecydowanie Budvar Centrum. Są to polskie okna z nieco wyższej półki, nie produkowane hurtowo. Cena w stosunku do jakości nie jest wysoka. Jeśli zależy Ci na ciepłych oknach, warto rozważyć ich T-Energy.
Mają również wycenę online.
Według mnie, ta propozycja jest warta uwagi.

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: Patrycja267 » 24 sty 2018, 9:32

Na pewno warto na ten temat pogadać ze specjalistą z dziedziny okien, a nie wybierać samemu. Dobrze doradzają w rzeszowskim punkcie RES DOMU z Placu Wolności 7, my okna zamówiliśmy właśnie u nich i wszystko ok :)

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: martinrekk » 10 lip 2018, 9:45

Będę kupował pcv od Okno Plus tego lata. Zobaczymy jak się okna sprawdzą ale jestem dobrej myśli bo siostra ma tę markę i sobie chwali, zresztą sam widzę jak u niej jestem, że faktycznie tłumią odgłosy rewelacyjnie. W Warszawie ich produkty sprzedają na Popularnej i na Bzów ja byłem u Pana Tomasza na Bozów na stronie oknoplus.com.pl jest kontakt do niego .

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: pawelszabla » 14 wrz 2018, 9:28

Zdają mi egzamin z izolacji okna OknoPlus dokładnie dałem się przekonać do linii Norsktil którą mi panowie w Termosmart w Poznaniu podpowiedzieli i to był dobry pomysł. Okna wyciszają, nie ma ruchu powietrza co fajnie widać zawsze po firankach czy roletach, że po prostu wiszą swobodnie a nie falują.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: MichalBudowniczy » 24 lis 2018, 19:11

Ja skonsultowałbym się ze specjalistą. Okna mają różne właściwości i musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz. Ja swoje okna drewniane zamawiałem od firmy kada.slupsk.pl. Doradzą Ci i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: mlekoslaw » 19 mar 2019, 20:40

Może Drutexy? Mam u siebie i złego słowa na temat ich PCV powiedzieć nie mogę.. Przed zakupem pytałem wśród znajomych i sporo osób mi ich polecało.

KrystianM
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 03 maja 2019, 9:15
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: KrystianM » 08 maja 2019, 16:11

W firmie Unitec zakupiliśmy aluminiowe okna. Okna zapewniły nam doskonałą ochronę przed hałasem i efektywność energetyczną. Super obsługa i świetna współpraca.

piotrowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 05 wrz 2018, 16:46
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: piotrowski » 21 cze 2019, 22:06

Fajne okna wykonuje fabryka okien Raven z Grodziska Mazowieckiego. To okna pcv, system SCHÜCO CORONA SI 82. Solidne, trwałe, niedrogie, o dobrych parametrach termoizolacyjnych. Dobrze nam służą, ich energooszczędność widać po rachunkach, także jestem zadowolony, że na nie udało mi się trafić.

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: manion » 17 lip 2019, 9:16

U nas dobrze się sprawdzają okna PCV od Plastixal. To producent, ich okna sa bardzo dobrej jakości, szczelne jak należy, mają bardzo dobre parametry termoizolacyjne no i są estetyczne, także pod każdym względem nam pasują. Okna plastikowe wykonują na wymiar na indywidualne zamówienie. Co do cen to uważam, że korzystne, tym bardziej jak na tak dobrą jakość. Także uważam, że warto sobie te okna sprawdzić.

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: marek33 » 20 sie 2019, 8:11

Pracuję w budowlance. Ze stolarki to bym polecił Remigiusza na Malwowej 17 w Poznaniu. Sporo okien z zabezpieczeniem antywłamaniowym. Sporo zleceń na taki montaż właśnie dostaję.

KrystianM
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 03 maja 2019, 9:15
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: KrystianM » 29 paź 2019, 14:52

Już wszyscy mieszkańcy mojego bloku wymienili okna. W końcu i mi udało się znaleźć niedrogą firmę Tp-okna, która wykonała wymianę okien w moim mieszkaniu. Okna są solidnie wykonane i stabilnie zamontowane. Fachowcy uwinęli się sprawnie. Zostawili po sobie ład i porządek.

RomanSz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 17 wrz 2019, 16:37
Re: Pomoc w wyborze okien

autor: RomanSz » 11 gru 2019, 10:39

Zgodzę się z piotrowski, że warto zwrócić uwagę na okna Schuco, teraz mają system Living o świetnych właściwościach cieplnych i akustycznych. Ja swoje zamówiłem akurat w firmie MarkBud z podwarszawskich Łomianek. Bardzo rzetelna firma, która poważnie podchodzi do tematu jakości.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów