Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: fefluk » 17 lip 2017, 14:01

Nioch nioch.. :lol: Ale ten brzęczu 2 umie odwrócić kota ogonem.
Może panelik LED do testów?

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: bachus » 28 lip 2017, 9:24

Enerbau pisze:Promieniowanie podczerwone, to jest potocznie mówiąc ciepło.

To najprawdziwsza prawda, prawdą jest też, że to ciepło wytwarzane jest z prądu, przy sprawności bliskiej 100%. Wielkość czy ilość wytwarzanego ciepła określamy w takich jednostkach jak GJ (giga dżul ). Można je wyrażać również w kW, gdzie 1GJ=270kW.
A więc:
1kWh pobrana z sieci da nam 1kW ciepła w ciągu godziny. Tak samo jak zwykła grzałka elektryczna, tylko zwykła grzałka (choć i ona to też promieniowanie podczerwone) da nam bardzo punktowo i o stosunkowo dużej temp. to ciepło, natomiast wszelkiej maści maty rozproszą to ciepło na większej powierzchni. Będzie to bardziej komfortowe.
Nie mniej ilość pobranego prądu (jak też otrzymanego ciepła) będzie zależeć od zapotrzebowania na nie w pomieszczeniu w skali 1:1.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

klarap
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2017, 9:34
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: klarap » 08 wrz 2017, 9:45

Polecam zapoznać się z ofertą hiszpańskiego producenta sprzedawane w Polsce pod marką Hotzone wysoka jakość w przystępnej cenie.

Grzegorz_Brzezicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2017, 9:35
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: Grzegorz_Brzezicki » 05 paź 2017, 10:40

Witam.
Wybudowałem dom energooszczędny (NF40) w systemie szkielletu drewnianego i ogrzewam go powierzchniowym ogrzewaniem na podczerwień.
Koszt montażu ogrzewania do domu 140 m2 wyniósł mnie 15000 zł, natomiast koszt ogrzania domu w skali roku to ok. 2500 zł.
Do CWU mam powietrzną pompę ciepła 270l i za podgrzanie codzienne wody w skali miesiąca płacę 25 zł.
Uważam, że to naprawdę tanio.
Ogrzewanie kupiłem u Irhouse.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 paź 2017, 15:08

[quote="Grzegorz_Brzezicki"]Witam.
Wybudowałem dom energooszczędny (NF40) w systemie szkielletu drewnianego i ogrzewam go powierzchniowym ogrzewaniem na podczerwień.
Koszt montażu ogrzewania do domu 140 m2 wyniósł mnie 15000 zł, natomiast koszt ogrzania domu w skali roku to ok. 2500 zł.
Do CWU mam powietrzną pompę ciepła 270l i za podgrzanie codzienne wody w skali miesiąca płacę 25 zł.
Uważam, że to naprawdę tanio.
Ogrzewanie kupiłem u Irhouse. Poprawnie wykonana instalacja w starym budownictwie zużywa do 20kWh/m2 w nowych domach to połowa tego- Koszt kWh
z ostatniej FV to 0.56zł. Tak więc dość drogo. Ogrzewanie podczerwienią to lata 1990-2000.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: bachus » 06 paź 2017, 6:48

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Ogrzewanie podczerwienią to lata 1990-2000.

A Enerbau twierdzi, że to najnowocześniejszy system ogrzewania.
No i kto tu cygani?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: Nexo » 06 paź 2017, 7:47

Każdy żyd swój towar chwali co nie? A że forum opłacone, to mogą gadać co chcą.

makaron82
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2014, 22:48
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: makaron82 » 18 sty 2018, 11:14

Witam, jestem użytkownikiem paneli na podczerwień od 4 lat więc mogę wyrazić opinię na podstawie własnych doświadczeń. Postanowiłem napisać bo mało jest uczciwych informacji poza opiniami ludzi którzy to sprzedają i sam dałem się naciągnąć. Więc tak mieszkanie kamienica wys 2,6m, okna plastikowe ściany sufit kart gips. Powierzchnia 32 m2. Grzejniki 3 w pokojach i kuchni 1200w i jeden lustrzany w łazience 1000w. Nie pamiętam nazwy producenta ale mogę to sprawdzić na fakturze. W mieszkaniu generalnie zimno mimo ciepło tylko pod panelami u mnie mocowane na suficie, panele hałasują przy rozgrzewaniu. Energooszczędność jest mitem przy utrzymaniu temp na poz 22 stopni rachunki w zimie 700 zł, latem gdy nie działają 100 zł. Po dwóch latach zepsuły się dwa, w tym roku kolejny. Tak więc z czterech został jedne. Moduł sterujący jest nierozbieralny bo wszytsko jest cała elektryka zalana w żywicy. Oddział w Łodzi gdzie kupiono panele przestał istnieć, a oddział z Poznania nie poczuwa się do pomocy mimo telefonów i mail na które nie odpowiada. Wszystko Fajnie i miło do mementu sprzedaży za grzejniki zapłaciłem 4600 wraz z montażem i modułami sterującymi. Obecnie mam 3 tradycyjne grzejniki olejowe w sumie za 600 zł i rachunki spadły do 600 zł ponadto czuć że w mieszkaniu jest ciepło. Podsumowując przestrzegam wszystkich potencjalnych kupców.

Kamilos83
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2018, 20:43
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: Kamilos83 » 18 sty 2018, 13:14

Z czystym sercem mogę polecić do ogrzewania domu panele na podczerwień . Założyliśmy jakieś 3 miesiące temu , po poleceniu przez znajomych firmy Nanoheizungen, w naszym domu i jesteśmy zachwyceni. Rodzice w domu mieli od zawsze piec na węgiel i wiem z jakimi kosztami i warunkami się tą wiąże. Dzięki Panelom grzewczym nie ma aż tak suchego pomieszczenia w domu, na noc możemy sobie zmniejszyć temperaturę a jak robi się zimniej w dzień to zwiększyć, ja osobiście jestem zadowolona i na pewno wychodzi nas to taniej niż węgiel !!

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: -_- greg » 18 sty 2018, 22:33

makaron82 pisze:Witam, jestem użytkownikiem paneli na podczerwień od 4 lat więc mogę wyrazić opinię na podstawie własnych doświadczeń. Postanowiłem napisać bo mało jest uczciwych informacji poza opiniami ludzi którzy to sprzedają i sam dałem się naciągnąć.

Tak niestety czasem bywa gdy uwierzymy magikom od super jedynie słusznych technologii.

Kamilos83 pisze:Z czystym sercem mogę polecić do ogrzewania domu panele na podczerwień . Założyliśmy jakieś 3 miesiące temu ... ja osobiście jestem zadowolona


Kamilos83 pisze: Mam panele i jestem bardzo zadowolony z nich ale o promiennikach nic nie słyszałem....
instalacje-grzewcze-i-ogrzewanie-domu/promienniki-podczerwieni-pierwsze-wrazenia-z-zakupu-t50294/30

On czy ona?
Generalnie to nachalne polecanie podczerwieni jest bardzo zniechęcające i dziwne.

Nexo pisze:Każdy żyd swój towar chwali co nie? A że forum opłacone, to mogą gadać co chcą.

I to jeszcze jak!

Kamilos83
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2018, 20:43
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: Kamilos83 » 22 sty 2018, 20:30

-_- greg pisze:
makaron82 pisze:Witam, jestem użytkownikiem paneli na podczerwień od 4 lat więc mogę wyrazić opinię na podstawie własnych doświadczeń. Postanowiłem napisać bo mało jest uczciwych informacji poza opiniami ludzi którzy to sprzedają i sam dałem się naciągnąć.

Tak niestety czasem bywa gdy uwierzymy magikom od super jedynie słusznych technologii.

Kamilos83 pisze:Z czystym sercem mogę polecić do ogrzewania domu panele na podczerwień . Założyliśmy jakieś 3 miesiące temu ... ja osobiście jestem zadowolona


Kamilos83 pisze: Mam panele i jestem bardzo zadowolony z nich ale o promiennikach nic nie słyszałem....
instalacje-grzewcze-i-ogrzewanie-domu/promienniki-podczerwieni-pierwsze-wrazenia-z-zakupu-t50294/30

On czy ona?
Generalnie to nachalne polecanie podczerwieni jest bardzo zniechęcające i dziwne.

Nexo pisze:Każdy żyd swój towar chwali co nie? A że forum opłacone, to mogą gadać co chcą.

I to jeszcze jak!


Po pierwsze mogła moja żona też napisać z mojego konta, obydwoje jesteśmy ciekawi różnych opinii i chcemy doradzić, po drugie jak ktoś jest zainteresowany panelami na podczerwień to wysłucha każdej strony , ja nachalnie nikomu nic nie wciskam, nie kieruję na żadne konkretne strony tylko mówię jak faktycznie jest !! Mamy w domu panele na podczerwień i i tak jak ktoś wie swoje to zdania nie zmieni, nie mam zamiaru się kłócić. W razie jakichkolwiek pytań o panele chętnie odpowiem.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: -_- greg » 22 sty 2018, 22:43

Kamilos83 pisze:
Po pierwsze mogła moja żona też napisać z mojego konta, obydwoje jesteśmy ciekawi różnych opinii i chcemy doradzić, po drugie jak ktoś jest zainteresowany panelami na podczerwień to wysłucha każdej strony , ja nachalnie nikomu nic nie wciskam, nie kieruję na żadne konkretne strony tylko mówię jak faktycznie jest !! Mamy w domu panele na podczerwień i i tak jak ktoś wie swoje to zdania nie zmieni, nie mam zamiaru się kłócić. W razie jakichkolwiek pytań o panele chętnie odpowiem.

Rozumiem że oboje z jednego konta ale mimo wszystko dziwna praktyka i poza tym, ten sam styl pisania ma on i ona. To tylko tak w ramach spostrzeżeń, żadnej kłótni czy coś podobnego. Pozdrawiam.

Kamilos83
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2018, 20:43
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: Kamilos83 » 25 sty 2018, 18:29

-_- greg pisze:
Kamilos83 pisze:
Po pierwsze mogła moja żona też napisać z mojego konta, obydwoje jesteśmy ciekawi różnych opinii i chcemy doradzić, po drugie jak ktoś jest zainteresowany panelami na podczerwień to wysłucha każdej strony , ja nachalnie nikomu nic nie wciskam, nie kieruję na żadne konkretne strony tylko mówię jak faktycznie jest !! Mamy w domu panele na podczerwień i i tak jak ktoś wie swoje to zdania nie zmieni, nie mam zamiaru się kłócić. W razie jakichkolwiek pytań o panele chętnie odpowiem.

Rozumiem że oboje z jednego konta ale mimo wszystko dziwna praktyka i poza tym, ten sam styl pisania ma on i ona. To tylko tak w ramach spostrzeżeń, żadnej kłótni czy coś podobnego. Pozdrawiam.


Ok dziękuję za spostrzeżenia , postaramy się tego błędu więcej nie powtórzyć . Pozdrawiam

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: szari » 25 sty 2018, 19:49

Kamilos83 pisze:Ok dziękuję za spostrzeżenia , postaramy się tego błędu więcej nie powtórzyć . Pozdrawiam

A dasz radę zrobić zdjęcie komputera z odpalonym forum i tych paneli? wszystko na 1 zdjęciu. Nie to że się kłócę czy coś ale polecasz firmę a dowodów żadnych :)
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie podczerwienią - opinia osób które mają taką inst.

autor: bachus » 25 sty 2018, 22:44

Ale to nie są te panele co oferuje Enerbau, te jego są energooszczędne.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości

Gotowe projekty domów