Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: ralion » 14 lis 2017, 9:14

Bardzo dobre i nowocześnie wyglądające drzwi zewnętrzne ma w swojej ofercie firma Elmes z Białegostoku. Kupowałem od nich drewniane drzwi zewnętrzne i drzwi wewnętrzne do mojego domu. Wszystkie produkty jakie zakupiłem od nich są solidne i mają dobre ceny.

agnefis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:37
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: agnefis » 14 lis 2017, 14:20

Ile trzeba wydać na dobre drzwi energoszczędne do nowego domu? W jakich kwotach trzeba się obracać? Ceny widzę od tysiąca do kilkunastu tysiaków. Nie spodziewałam się tego. Do mieszkania kupowałam z mężem za mniej niż tysiak i jesteśmy zadowoleni. A tu takie coś.

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: polly28 » 14 lis 2017, 15:38

Cudowne drzwi zewnętrzne, zdobiące mój domek zawdzięczam firmie Hoton z Bydgoszczy. Charakteryzują się one niezwykłym designem i jakością ze względu na najwyższej klasy materiały zastosowane przy produkcji drzwi. Walory estetyczne również dają o sobie znać, gdy dłużej zaczniemy podziwiać te przepiękne drzwi. :)

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: theme » 19 lis 2017, 13:10

agnefis pisze:Ile trzeba wydać na dobre drzwi energoszczędne do nowego domu? W jakich kwotach trzeba się obracać? Ceny widzę od tysiąca do kilkunastu tysiaków. Nie spodziewałam się tego. Do mieszkania kupowałam z mężem za mniej niż tysiak i jesteśmy zadowoleni. A tu takie coś.


Do mieszkania w bloku za tysiąc z hakiem kupisz drzwi. Do domu jednorodzinnego będzie to zdecydowanie za mało. Ceny zaczynają się od około 1800-2000zł za przyzwoite drzwi. Drzwi energooszczędne to takie, gdzie Ud (współczynnik przenikania ciepła) wynosi 1,1 lub mniej. Drzwi pasywne zaczynają się od 0,8 lub mniej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzwi_ene ... z%C4%99dne
To wpływa na cenę oczywiście i trzeba liczyć się z kwotami bliżej 3-3,5 tysiąca złotych.

Przykładowo zobacz sobie drzwi serii Premium z Ud w okolicach 1,2 (dla drzwi pełnych), oraz drzwi serii Prestige Lux z Ud 0,79.
http://wiked.pl/katalogi/katalogdrzwi.pdf

Ja osobiście mam Wikędy Premium (stara seria), z przeszkleniem czyli Ud będzie w okolicach 1,3 albo 1,4. Przeżyłem kilka zim z tymi drzwiami i jakoś nie zamarzłem, a rachunki za ogrzewanie nie pogrzebały mnie żywcem. Także zastanów się gdzie możesz oszczędzić, a gdzie dodać. Ja teraz dałbym ościeżnicę Termo jakbym miał taką możliwość, bo jak zamawiałem to jeszcze ich nie produkowali a szkoda, bo to jest na prawdę rzecz do której warto dopłacić.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: tolkin » 30 lis 2017, 16:07

theme pisze:
agnefis pisze:Ile trzeba wydać na dobre drzwi energoszczędne do nowego domu? W jakich kwotach trzeba się obracać? Ceny widzę od tysiąca do kilkunastu tysiaków. Nie spodziewałam się tego. Do mieszkania kupowałam z mężem za mniej niż tysiak i jesteśmy zadowoleni. A tu takie coś.


Do mieszkania w bloku za tysiąc z hakiem kupisz drzwi. Do domu jednorodzinnego będzie to zdecydowanie za mało. Ceny zaczynają się od około 1800-2000zł za przyzwoite drzwi. Drzwi energooszczędne to takie, gdzie Ud (współczynnik przenikania ciepła) wynosi 1,1 lub mniej. Drzwi pasywne zaczynają się od 0,8 lub mniej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzwi_ene ... z%C4%99dne
To wpływa na cenę oczywiście i trzeba liczyć się z kwotami bliżej 3-3,5 tysiąca złotych.

Przykładowo zobacz sobie drzwi serii Premium z Ud w okolicach 1,2 (dla drzwi pełnych), oraz drzwi serii Prestige Lux z Ud 0,79.
http://wiked.pl/katalogi/katalogdrzwi.pdf

Ja osobiście mam Wikędy Premium (stara seria), z przeszkleniem czyli Ud będzie w okolicach 1,3 albo 1,4. Przeżyłem kilka zim z tymi drzwiami i jakoś nie zamarzłem, a rachunki za ogrzewanie nie pogrzebały mnie żywcem. Także zastanów się gdzie możesz oszczędzić, a gdzie dodać. Ja teraz dałbym ościeżnicę Termo jakbym miał taką możliwość, bo jak zamawiałem to jeszcze ich nie produkowali a szkoda, bo to jest na prawdę rzecz do której warto dopłacić.

Do mieszkania można sobie pozwolić za drzwi w takiej kwocie - wewnątrzlokalowe są mniej wymagające - niż te zewnętrzne... Moim zdaniem rozsądna kwota jaką można wydać na drzwi - to max 5-5.5 tys z wyposażeniem (skrzydło, ościeżnica - bez naświetli). W cenie 3 -3.5 są już dobre propozycje, m.in to co zapodał Theme. W większym budżecie dorzuciłbym jeszcze ew. coś z Cala, ale to już drewniane. Często lepiej jest doposażyć drzwi w dodatkowe akcesoria, niż kupić same, gołe byle by najdroższe...

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: theme » 17 gru 2017, 11:32

Też jestem tego zdania. Ludzie pchają się na siłę w ościeżnice Termo do mieszkań w bloku, a tak na prawdę zamiast np. Premium+Termo lepiej byłoby kupić Optimum na standardowej ościeżnicy, z tego względu, że ma 4tą przylgę w skrzydle i bardzo dobrze zapobiegnie niemiłemu uczuciu w bloku jakim jest "wianie po nogach". Oczywiście zwykłe, dobrze wyregulowane drzwi z progiem również temu zapobiegną ale jeszcze znakomita większość ludzi w blokach ma stare spółdzielcze drzwi z nie wiadomo jakich materiałów, które wypaczają się w każdą stronę.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

agnefis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:37
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: agnefis » 20 gru 2017, 17:08

Spory koszt takie drzwi. Mąż zastanawia się czy nie kupić na początek jakiś tańszych i za 3-4 lata te tańsze przenieść do garażu i wtedy nie kupić lepszych, już energooszczędnych. Zastanawiamy się czy jest sens. Wtedy można by było pozwolić sobie na lepsze.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: Jan_Kalita » 22 gru 2017, 12:23

Jak macie taką możliwość to czemu nie? Gorzej jak drzwi są wykończone płytkami, lub zaklejone na gotowo styropianem, wtedy można już tylko uszkodzić elewację. Odnowienie w/w będzie cięższe niż się wydaje, bo i farby po jakimś czasie się utleniają i tracą swój kolor. Potem jest ciężko uzyskać ponownie dobry efekt bez nadprogramowych nakładów finansowych. Ja już się nauczyłem - nas Polaków nie stać na najtańsze rozwiązania, lepiej zrobić raz, a dobrze.

Poza tym później zawsze coś innego ważniejszego się dzieje - samochód się zepsuł, gaz podrożał, córka wychodzi za mąż - trzeba posag postawić itp. itd. Ostatecznie te tymczasowe rozwiązania już zostają na zawsze.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: mazwoj » 28 gru 2017, 19:12

Widać Janku, że jesteś 100% Polakiem (i dobrze)! Nie da się praktycznie wyjąć drzwi bez uszkodzenia elewacji. Zawsze coś się ukruszy i nie da się dobrać później koloru i struktury materiału. Jeśli dom będzie bez ocieplenia przez te 3-4 lata to OK, ale chyba nie na tym polega budowa energooszczędnego domu. Są opcje zamaskowania starych ościeżnic ale to w przypadku drzwi zewnętrznych. Wtedy stosuje się ościeżnicę nakładkową:
Obrazek
Źródło: http://erkado.pl/?ch_osnieznice=bezprzylgowa-2

Ja osobiście nigdy nie spotkałem się z taką opcją do drzwi zewnętrznych. Jak to ocieplać, jak pianować i jak wykończyć w elewacji później. Więcej problemów jak pożytku.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: Jan_Kalita » 29 gru 2017, 13:49

Ja widziałem bodajże w Holandii opaski regulowane do ościeżnicy do drzwi zewnętrznej. Funkcjonalne, ale brzydkie jak cholera :)

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: tolkin » 02 sty 2018, 15:24

agnefis pisze:Spory koszt takie drzwi. Mąż zastanawia się czy nie kupić na początek jakiś tańszych i za 3-4 lata te tańsze przenieść do garażu i wtedy nie kupić lepszych, już energooszczędnych. Zastanawiamy się czy jest sens. Wtedy można by było pozwolić sobie na lepsze.

Wbrew pozorom sporo indywidualnych inwestorów planuje w ten sposób - tylko na planach się kończy... Zazwyczaj takie drzwi zostają na długie lata - chyba, że kupisz chińszczyznę, to sama będziesz chciała je jak najszybciej zmienić - a często tanich drzwi nie da się przenieść w inne miejsce, bo wypaczają się i przy ponownym montażu jest ogromny problem z regulacją. Moim zdaniem najlepiej znaleźć pośrednie rozwiązanie - albo kupić drzwi polskie, tanie na które i tak trzeba wydać parę stówek, (kiedyś w takich przypadkach dobry był np. Boryszew, ale podnieśli ceny i w tym celu to bez sensu) - albo wybrać już coś lepszego z podstawowych serii Wikęd, ew. Mar-tom, KMT...

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: theme » 17 sty 2018, 18:53

Jan_Kalita pisze:Ja widziałem bodajże w Holandii opaski regulowane do ościeżnicy do drzwi zewnętrznej. Funkcjonalne, ale brzydkie jak cholera :)


Gerda ma lub miała takie portale w ofercie. Coś jakby opaska do drzwi z jednoczesną nadstawką, tylko zamiast okna była blacha. To szło na deweloperkę na mieszkania w blokach i na tą nadstawkę przyczepiało się numer. Z boków też była poszerzona, stąd nazwa - portal.
Co do drzwi i oszczędności. Polaka nie stać na kupowanie najtańszych rzeczy i na późniejszą wymianę, bo ta wymiana kosztuje najwięcej: robocizna, obróbka, materiał, ogólne zamieszanie remontowe i ciągłe "nie-chce-mi-się". Tolkin dobrze podpowiada, że lepiej kupić drzwi docelowe i od polskiego producenta. Niemniej jak chcesz tak zrobić, to polecałbym Ci kupić drzwi np. Wikędu z tych co polecił Kolega, ale za to na ościeżnicy Termo i do tego dać poszerzenie z boku lub dwa cieńsze z dwóch boków, bo jak chcesz kupić drzwi energooszczędne czy pasywne, to one są zazwyczaj szersze jak "zwykłe" drzwi i stąd jak dasz poszerzenia to w minimalny sposób uszkodzisz elewację i resztę tynków.
Swoją drogą ja poszerzenia polecam i polecać będę. Szczególnie te pod próg albo zamiast nich może być jeszcze lepszy klinaryt - ostatnio i Wikęd się tym tematem zainteresował i ma to w ofercie.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

agnefis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:37
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: agnefis » 18 sty 2018, 13:12

Zobaczymy jak wyjdzie końcowy budżet i może za jednym zamachem zamówimy lepsze drzwi. W starym domu mieliśmy kilka prowizorek, miały być zmienione po jakimś czasie i tak już zostały :D Drzwi pewnie też by zostały dopóki działały.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: theme » 30 sty 2018, 9:38

O tym też piszemy, że Polaka nie stać na tanie rozwiązania prowizoryczne. Takie prowizorki przeżywają niestety najdłużej, a pieniądze zawsze znajdą inne ujście.
Oczywiście Premium czy Optimum nie będzie złym wyborem, bo to są bardzo dobre drzwi, ale jeśli zakładasz zakup drzwi w klasie energooszczędnej to zdecydowanie powinien być to model Termo Prestige Lux. Dopłata jest i to odczuwalna dla "polskiego portfela" ale za to wiesz co dostajesz dodatkowo za dodatkowe pieniądze: masywniejsza ościeżnica z wypełnieniem termoizolacyjnym, grubsze skrzydło, opadającą uszczelkę doszczelniającą próg.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: tolkin » 30 sty 2018, 17:50

Jeśli nie chcesz wydawać większej ilości pieniążków - z tych co podał theme spokojnie Premium , ew. plus ościeżnica Termo. Dobry zestaw i wychodzi ekonomicznie.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów