Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: Redakcja » 18 gru 2017, 10:20

Jaki kocioł wybrać na paliwa stałe wybrać? Poznajcie podstawe rodzaje kotłów, ich specyfikę i możliwości zastosowania. Jak wybrać kocioł na paliwa stałe? >>
Redakcja

maciekow
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2017, 10:18
Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: maciekow » 18 gru 2017, 10:20

myślę że ważne jest żeby kotły były jak najwyższej klasy. Ja kupiłem kocioł 5 klasy http://www.kotly-witkowski.pl/ żeby jak najmniej szkodzić środowisko.

maciekow
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2017, 10:18
Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: maciekow » 18 gru 2017, 10:21


polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: polly28 » 09 sty 2018, 9:16

Jeśli chodzi o paliwo stałe to zdecydowanie pellet. Jestem zwolennikiem ekologicznych rozwiązań, także według mnie jest to rozwiązanie idealne. W mojej firmie zamontowałem jakiśczas temu kocioł marki Pellux , model Compact o mocny nominalnej 12kW. Pomimo nowoczesnego designu idealnie ogrzewa nasze 240m2!

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: SUSPENSER » 11 sty 2018, 12:02

polly28 pisze:Jeśli chodzi o paliwo stałe to zdecydowanie pellet. Jestem zwolennikiem ekologicznych rozwiązań, także według mnie jest to rozwiązanie idealne. W mojej firmie zamontowałem jakiśczas temu kocioł marki Pellux , model Compact o mocny nominalnej 12kW. Pomimo nowoczesnego designu idealnie ogrzewa nasze 240m2!


W jaki sposób nowoczesny design przeszkadza w ogrzewaniu skoro pomimo jego daje radę ?

W palniku SV-200 w Skam-PV można palić z wysoką sprawnością ekogroszkiem, groszkomiałem, pelletami a przy tym jest znacznie tańszy od typowych pelletowców i to jest ciekawy model.
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Re: Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: mazi88 » 16 sty 2018, 22:25

polly28 pisze:Jeśli chodzi o paliwo stałe to zdecydowanie pellet. Jestem zwolennikiem ekologicznych rozwiązań, także według mnie jest to rozwiązanie idealne....


A jaki pellet używasz?? Ile miesięcznie zużywa się tego opału

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: Rafał Cichocki » 17 sty 2018, 10:51

Witam,

Zachęcam Państwa do zapoznania się z ofertą kotłów marki Buderus. Znajdują się w niej kotły z rodziny Logano na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, które są jednocześnie przystosowane do spalania pelletu, węgla oraz drewna opałowego. Kotły posiadają szeroki zakres mocy, więc będą odpowiednie dla większości instalacji w budynkach. W celu doboru kotła o odpowiedniej mocy zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801.
W razie pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

RakWspak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:31
Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: RakWspak » 09 kwie 2018, 18:39

A ja zdecydowałem się pójść w biomasę i kupiłem kocioł na pellet Mini Bio Luxury (Kostrzewa) z palnikiem Platinum Bio VG - www.youtube.com/watch?v=JhU-WSVL8YY

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: Agat83 » 22 maja 2018, 12:23

Najlepsze kotły znalazłam na www.kotly-janczak.pl, może zapoznanie się z ich ofertą jakoś usprawni wybór? Śmiało mogę polecić. Jest to producent kotłów C.O.

marecky78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 01 wrz 2017, 9:43
Re: Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: marecky78 » 14 wrz 2018, 8:55

My długo nie czekaliśmy na dostarczenie kotła do domu bo firmę nam polecił sąsiad, który obok nas się budował. Wybraliśmy producenta Fokus z miejscowosci Czermin. Producent ma swoją stronę internetową i można tam uzyskać wszystkie informację kontaktowe pozostał.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak wybrać kocioł na paliwa stałe?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 wrz 2018, 10:28

marecky78 pisze:My długo nie czekaliśmy na dostarczenie kotła do domu bo firmę nam polecił sąsiad, który obok nas się budował. Wybraliśmy producenta Fokus z miejscowosci Czermin. Producent ma swoją stronę internetową i można tam uzyskać wszystkie informację kontaktowe pozostał.

Jest sens inwestować większą kasę w mało komfortowa instalację zanieczyszczającą środowisko? Nie skoda kasy i zdrowia?
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości

Gotowe projekty domów