ogrzewanie klimatyzacją

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: TwojOszczednyDom » 19 gru 2015, 10:49

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
Jovianin pisze:Dzień dobry,

Kanałówka do ogrzewania (z bonusem w lecie),
wentylacja z rekuperacją dodatkowo. To zrozumiałe.
A jak rozwiązać komfortowo i w miarę ekonomicznie
kwestię ciepłej wody użytkowej?
Rodzina 4 osobowa, dość duże pobory wody.

Ogrzewanie kanałowe, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Poza tym, gdyby pompa miała ogrzewać, trzeba by ją mocno przewymiarować. A to większa kasa na wstępie i potem większe opłaty i mniejszy komfort.
Radziłbym ogrzewanie elektryczne, jak izolacja pozwoli to podłogowe i małą pompę ciepła.


Zakładam tutaj że pytający nie myślał o samej kanałówce...tym razem ja nie doprecyzowałem :) Wczoraj na FM pisałem o tym że w USA robią często błąd i dają przewymiarowane kanałówki... Robią nawet tak, że dają 2 kanałówki na dom 120m2. Ktoś mnie też pytał o wysuszanie. Obserwuję że jak kanałówka jest za mocna to potrafi przesuszyć nawet pomimo wm.
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: bachus » 19 gru 2015, 21:05

TwojOszczednyDom pisze:
Jovianin pisze:
Rodzina 4 osobowa, dość duże pobory wody.


Pompa ciepła z zasobnikiem.

Przede wszystkim odzysk ciepła z ciepłej wody, potrafi taki wymiennik z powrotem odzyskać około 80% ciepła.

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: aleks.niz » 04 paź 2017, 12:33

Ja się zgłaszałem do biura Eran jak szukaliśmy kogoś do wykonania projektu OC. Dobre podejście, długo na dokumentację nie musiałem czekać. O obsłudze dużo info jest na http://eran.com.pl. Oni poza tym, że projektują instalacje pod prywatne obiekty też mają doświadczenie przy instalacjach dla budynków przemysłowych, sklepów i tak dalej.

marekzzabek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 401
Rejestracja: 22 kwie 2014, 15:39
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: marekzzabek » 10 paź 2017, 15:25

to się w naszym klimacie nie sprawdzi, bo więcej grzejemy niż chłodzimy, a koszt grzania klimatyzacją jest zbyt wysoki! lepiej chłodzić pompą ciepła

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 paź 2017, 18:48

marekzzabek pisze:to się w naszym klimacie nie sprawdzi, bo więcej grzejemy niż chłodzimy, a koszt grzania klimatyzacją jest zbyt wysoki! lepiej chłodzić pompą ciepła

Klimatyzacja to pompa ciepła. Z fizyki w każdych warunkach grzeje dwa razy taniej (minimum) niż pompa ciepła grzejąca dom przez wodę!! A wie Pan dlaczego?
HVAC - najtańszy komfort.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: MichalBudowniczy » 12 lis 2017, 13:33

Klimatyzacją także można doskonale ogrzać pomieszczenie. Sam tak robię w domu gdy jest bardzo zimno. Klimatyzatory ścienne zamawiałem od firmy klima24h.pl.

marekzzabek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 401
Rejestracja: 22 kwie 2014, 15:39
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: marekzzabek » 21 lis 2017, 14:47

no tak, ogrzać to nie problem przecież w samochodzie też można, ale zastanawiałeś się ile to kosztuje? przecież do ogrzewania są stworzne inne systemy, znacznie tańsze

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 lis 2017, 16:50

marekzzabek pisze:no tak, ogrzać to nie problem przecież w samochodzie też można, ale zastanawiałeś się ile to kosztuje? przecież do ogrzewania są stworzne inne systemy, znacznie tańsze

tania instalacja i zużycie jest minimum 2x mniejsze niż przy gruntowych pompach.
HVAC - najtańszy komfort.

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: Agat83 » 27 lis 2017, 18:07

W sprzedaży systemów ogrzewania i klimatyzacji specjalizuje się firma Elite THERMOBILE Polska, wiec jeśli ktoś nadal rozstrzyga to, czy barć, czy nie brać, to odsyłam do nich. ;) firma m.in. specjalizuje się oczywiście w projektowaniu klimatyzacji i jej montażu.

shore
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 24 cze 2015, 22:48
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: shore » 19 gru 2017, 12:15

Poradzić najlepiej jest się jakiegoś dobrego fachowca.Tutaj jest firma która naprawdę ma dobre referencje jeżeli o klimatyzacje chodzi.
www.centroclima.pl/realizacje/centroclima-w-warszawie/, zajmują się klientami biznesowymi i detalicznymi. Jak masz jakieś pytania skontaktuj się z nimi myślę że Ci pomogą.

Awatar użytkownika
agaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 05 kwie 2016, 20:03
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: agaa » 16 sty 2018, 16:57

Może w nowoczesnych, energooszczędnych domach ogrzewanie klimatyzacją ma rację bytu, ewentualnie w małym mieszkaniu w bloku, pod warunkiem, że jest on ocieplony. Ale mieszkam w kamienicy, nieocieplonej i raczej ogrzewanie klimatyzacją zrujnowałoby mój budżet. Moja siostra ma klimatyzator w salonie, ale zimą włącza go tylko na czas kąpieli malucha, żeby się nie przeziębił. Nie stanowi to u niej głównego źródła ogrzewania, bo w jej przypadku jest to nieopłacalne. Może ten artykuł pomoże: http://www.alkonsystem.pl/ogrzewanie-domu-klimatyzatorem-czy-ma-sens/.
Więc jeżeli chcemy sobie dogrzać mieszkanie jesienią, zanim zacznie się okres grzewczy - to tak. W innym przypadku potrzebne jest inne źródło ogrzewania.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 sty 2018, 21:24

Ogrzewamy domy z cegły i jest to najtańsze ogrzewanie. Jeżeli instalacja zużywa ponad 20kWh/m2 wykonywał ją dyletant !!
Może jakiś tuman założył klimatyzację bez rekuperacji na wentylacji???!!!!

Ps Proszę też powiedzieć instalatorom ze stronyhttp://www.alkonsystem.pl/ogrzewa ... y-ma-sens/ , że inwerter instaluje się 30W/m2 a nie 100!!
Naprawdę, jak ktoś nie ma podstawowej wiedzy, niech się za instalacje hvac nie bierze.
Zapraszam na szkolenie!!!
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: szari » 16 sty 2018, 21:33

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Ogrzewamy domy z cegły i jest to najtańsze ogrzewanie. Jeżeli instalacja zużywa ponad 20kWh/m2 wykonywał ją dyletant !!
Może jakiś tuman założył klimatyzację bez rekuperacji na wentylacji???!!!!

A może ty byś się czegoś nauczył i przestał wciskać kit! Wszyscy mówią że się nie da ale u brzęcza 3,5kW ogarnia 100m2 mieszkanie. Chłop wziął wywalił 25000 na ogrzewanie klimatyzacją i rekuperacją aby płacić mniej.
A za 25000 miałby ogrzewanie mieszkania do końca życia i jeszcze dłużej, a tak wywalił kasę a jeszcze za większe rachunki za prąd musi płacić - trzeba się uczyć a nie wierzyć na słowo.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

adamasd
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:39
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: adamasd » 27 lut 2018, 9:56

Klimatyzację założyliśmy w zeszłym roku. Działa dobrze choć liczyłam na lepsze ogrzewanie. Ale nie narzekam, bo wszystko działa. Powietrze jest bardzo dobre. Klimatyzację i sposób na montaż znaleźliśmy tutaj. http://galopujacypancernik.pl/klimatyza ... -na-upaly/

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: ogrzewanie klimatyzacją

autor: szari » 27 lut 2018, 10:22

Właśnie odpaliłem grzanie klimą wewnątrz zadana 22*C na zewnątrz -8,9*C.
Zobaczymy jak pójdzie dziś powietrze suche więc klima nie będzie potrzebowała df.
Ale pizga niemiłosiernie wiatr powoduje że temperatura odczuwalna idzie sporo w dół.

Oczywiście jak w przypadku innych testów prąd nie ma znaczenia bierze się z przyrody, jak poprzednio uszkodzony wyświetlacz miernika kWh.
zew.JPG

Licznik musicie mi uwierzyć na słowo 0kWh
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów