Nowoczesny dom opinie

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
monikabert90
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:21
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: monikabert90 » 30 cze 2017, 17:07

Teraz bardzo dużo firm oferuje nowoczesne projekty, domów trochę na wzór amerykański. Ostatnio ogromne wrażenie zrobił na mnie projekt [MGProjekt] . A jak Wam się podoba? Dom jest bardzo duży, więc potrzebna by była duża działka, ale zamieszkać w takim miejscu - marzenie ;)

Awatar użytkownika
terpownik
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2017, 14:48
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: terpownik » 24 lip 2017, 17:16

Dla każdego "nowoczesny" będzie znaczył coś innego. Jeśli chodzi np. o nieszablonowe rozwiązania architektoniczne, zabawy bryłą i kształtami, to zajrzyj na projekty domów w katalogach Studia Atrium. Możesz przeglądać w blisko 150 projektach, które oznaczono jako nowoczesne. Charakteryzują się one przemyślanym układem pomieszczeń i innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

remontujesie
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:46
Kontaktowanie:
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: remontujesie » 05 sie 2017, 14:38

Projekt bardzo ciekawy, dobrze że nie kolejny klocek ze spadzistym dachem, ale nie bawiłbym się w przeróbki tylko pokazał ten projekt jakiemuś architektowi, powiedział co mi się podoba a co nie i niech zrobi nowy projekt - cena będzie podobna jak za projekt z przeróbkami.

Adam6
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2016, 21:16
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: Adam6 » 07 sie 2017, 17:19

Obecnie jest tyle gotowych projektów, że wydaje mi się najkorzystniejszą opcją wybór gotowego , dobranego do naszych potrzeb i oczekiwań. To znacznie tańsze, niż robienie projektu na zamówienie. Ciekawe projekty oferuje: https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty-domow-pietrowych. Wybór jest duży a domy naprawdę ładne.

KOSBUD
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2016, 9:29
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: KOSBUD » 14 sie 2017, 9:09

Elementem nowoczesnego domu są bez wątpienia okładziny elewacyjne nadające budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Zachęcam do zapoznania się z ofertą naszych okładzin - elastyczną deską TABULO [więcej informacji na stronie firmy Kosbud] oraz naszą nowością w postaci elastycznych płytek KLINKIERO [więcej informacji na stronie firmy Kosbud] Pozdrawiamy :)

budowlaniecbezkaksu
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2017, 11:52
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: budowlaniecbezkaksu » 14 sie 2017, 12:33

Jak już ktoś wyżej wspomniał, projekty nowoczesne mogą być dość problematyczne ze względu na swobodę interpretacji co znaczy to magiczne "nowoczesny". Dlatego dobrze byłoby się w tej kwestii poradzić jakiegoś producenta domów, np z okolic Opola. Osobiście sobie bardzo sobie chwalę panów z http://www.ibudhaus.pl/

Mayenna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 17 mar 2017, 10:54
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: Mayenna » 06 wrz 2017, 14:49

A ja właśnie buduję z żoną dom jednorodzinny i chciałem się Was poradzić w sprawie nowoczesnego rozwiązania grzewczego. Mianowicie, czy Waszym zdaniem, instalowanie kolektorów słonecznych takich jak te - https://www.hewalex.pl/oferta/kolektory-sloneczne-i-osprzet jest opłacalne na dłuższą metę? Żona napaliła się na takie rozwiązanie, ja zrobiłem lekki research, podpytałem się tu i tam. Cena lekko mnie przeraziła, ale z drugiej strony nie powinienem być zaskoczony. W końcu to inwestycja na lata, która docelowo ma obniżyć koszty ogrzewania domu, Niemniej, chciałbym się Was poradzić, zanim podejmiemy decyzję o zakupie kolektorów bądź rezygnacji z nich.

MarcinWs2
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 01 paź 2017, 16:41
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: MarcinWs2 » 01 paź 2017, 18:40

Jeżeli chodzi o budowę domu to polecam budowanie domów nowoczesnych, ponieważ postęp technologii pozwala nam na zakup modnych i nowoczesnych materiałów za niewielkie pieniądze, a jak wiadomo ludzie idą z duchem czasu.

boddekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 17 lut 2016, 19:28
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: boddekk » 08 lis 2017, 11:40

Ciekawe wskazówki dajecie w zakresie budowy domów jednorodzinnych. Jakie są podstawowe zasady przy budowaniu domów jednorodzinnych ? Jeśli szukacie w tym zakresie pomocy to polecam zajrzeć na : https://www.e-mieszkania.org.pl/blog/budowa-domow-jednorodzinnych/ - super opcja w zakresie budowy domów jednorodzinnych. Świetnie opisali na tym blogu wady i zalety takiej budowy.

Kowalikk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2014, 9:53
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: Kowalikk » 29 lis 2017, 21:45

Powiem tak tego typu nowoczesnych projektów każdego dnia powstaje wiele, zobacz sobie nowości w mgprojekt - [MGProjekt]

Wydaje mi się, że jak ktoś chce znaleźć wymarzony dom czy jest on w stylu tradycyjnym czy nowoczesnym to nie powinien mieć z tym problemu. Warto jednak dobrze się zastanowić czego my właściwie potrzebujemy.

karolkarol3
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2017, 16:35
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: karolkarol3 » 07 gru 2017, 17:11

Dom może byc nowoczesny ale musi byc praktyczny i funkcjonalny :) na dom.pl maja dużo takich projektów

martita505
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 25 lis 2017, 14:03
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: martita505 » 18 gru 2017, 21:23

Też szukam czegoś niebanalnego i nowoczesnego, bo oklepane projekty mnie nie interesują. Wpadł mi w oko HomeKONCEPT-05 https://www.homekoncept.com.pl/produkt/ ... oncept-05/ z oryginalnie pomyślanym tarasem. Elewacja z elementami z cegły też robi wrażenie, no i biało- szara kolorystyka totalnie w moim guście. Na parterze jest zaplanowany gabinet, więc strefa wypoczynkowa jest oddzielona od użytkowej. Niby proste rozwiązanie, ale zarazem niebanalne.

Sajana
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 12 gru 2013, 15:28
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: Sajana » 02 sty 2018, 21:39

Własnie na MG Projekt znalazłam dom, który spełnia moje oczekiwania, taki z pięknym wielospadowym dachem i oczywiście z użytecznym poddaszem. Aktualnie na MG Projekt jest sporo promocji. Warto sprawdzić na [MGProjekt]

radeknowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 05 sty 2018, 14:07
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: radeknowak » 09 sty 2018, 13:59

Działka już jest kupiona od jakiegoś czasu, teraz przyszedł czas na postawienie naszego wymarzonego domu. Z żoną bardzo lubimy innowacyjne rozwiązania, dlatego od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad domem szkieletowym, takim jak np. oferuje firma: http://www.altbud-domy.pl/. Co o tym sądzicie? Czy ktoś z Was postawił taki dom i jest zadowolony? Bardzo zależy nam na szybkiej przeprowadzce, a to chyba najlepsze rozwiązanie?

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: chopper » 23 sty 2018, 13:06

Ostatnio czytałem o tym artykuł na blogu http://www.przytulny.pl/budowa-domu-krok-po-kroku/ sporo przydatnych tematów, warto się wgłębić w temat, bo wcale nie jest taki banalny


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów