Rdzawe wycieki ze ściany.

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pozytyw1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2017, 12:36
Rdzawe wycieki ze ściany.

autor: pozytyw1 » 24 gru 2017, 14:02

:| Witam serdecznie. Tak jak w tytule mam problem z takimi wybroczynami wyciekającymi ze ściany domu od północnej strony. Kupiłem w tym roku dom z takimi dodatkami. Tak jakby coś się wbiło w ścianę i kaskadą spływało w dół. Może ktoś wie coś na ten temat, co to jest i jak to usunąć? Pozdrawiam. Andrzej

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Rdzawe wycieki ze ściany.

autor: Kacper Biały » 31 gru 2017, 12:58

Zrób jakieś foty i wrzuć na forum, będzie prościej ocenić. Może obejdzie się bez skuwania tynku i grubszych prac remontowych. Wiesz, są takie farby specjalne jak śnieżka zacieki plamy, które bardzo dobrze takie plamy izolują.

pozytyw1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2017, 12:36
Re: Rdzawe wycieki ze ściany.

autor: pozytyw1 » 31 gru 2017, 16:59

Oczywiście zdjęcie to podstawa, zakładając temat miałem je przygotowane (nadal mam) tylko wstyd się przyznać nie potrafię go wstawić. O skuwaniu nie ma mowy, temat dotyczy kilkunastu metrów kwadratowych tynku mineralnego typu
kornik;)

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Rdzawe wycieki ze ściany.

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 05 sty 2018, 14:22

Szanowny Panie,
Umieszczenie zdjęcia byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem i pomogło w rozwiązaniu kłopotu. Wnioskuję, że problem dotyczy wnętrza domu? Jeżeli tak jest to przede wszystkim warto sprawdzić, co tak naprawdę jest przyczyną. Tu może pomóc odkucie fragmentu tynku oraz sprawdzenie, co jest pod nim. Wspomniana wyżej farba Śnieżka Zacieki Plamy może się tu okazać bardzo dobrym rozwiązaniem. Farba bardzo dobrze izoluje wszelkiego rodzaju zacieki i plamy, jest wyjątkowo przyczepna do podłoża, charakteryzuje się dobrym kryciem oraz posiada właściwości zabezpieczające powierzchnię przed zagrzybieniem. Farbę można barwić pastą koloryzującą Colorex.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

pozytyw1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2017, 12:36
Re: Rdzawe wycieki ze ściany.

autor: pozytyw1 » 05 sty 2018, 17:14

Gdyby było zdjęcie było by mniej niejasności. Chodzi o tynk zewnętrzny, pisząc"kornik" myślałem, że wiadomo o co chodzi. Może ktoś napisze jak wstawić zdjęcie?

Polimad
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2017, 19:08
Re: Rdzawe wycieki ze ściany.

autor: Polimad » 08 lut 2018, 20:56

Witam,w sprawie !rdzawych!wycieków na ścianie to ja takowe rzeczy usuwałem dla bolixu kiedy kupili kruszywo do swoich systemów ociepleń od Czechów taniej :lol: to widać czemu.Jedyne trwałe wyeliminowanie problemu to z drabiny wydłübać śróbokrętem płaskim wszystkie rdzawe kruszywa(z wysoką domieszką żelaza dlatego rdzawią) zazwyczaj są pojedyncze kamyki i paluszkiem nałożyć tynk w ww otwór i całość pomalować.Czy skutecznie wszystko usunąleś szybko się przekonasz,dlatego lepiej trochę poczekać jak świerze zacieki niech wyjdzie co ma wyjść zazwyczaj 1 sezon na pół.ścianie.Całość do wykonania w 2 dni.Pozdrawim

pozytyw1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2017, 12:36
Re: Rdzawe wycieki ze ściany.

autor: pozytyw1 » 09 lut 2018, 6:55

Polimad pisze:Witam,w sprawie !rdzawych!wycieków na ścianie to ja takowe rzeczy usuwałem dla bolixu kiedy kupili kruszywo do swoich systemów ociepleń od Czechów taniej :lol: to widać czemu.Jedyne trwałe wyeliminowanie problemu to z drabiny wydłübać śróbokrętem płaskim wszystkie rdzawe kruszywa(z wysoką domieszką żelaza dlatego rdzawią) zazwyczaj są pojedyncze kamyki i paluszkiem nałożyć tynk w ww otwór i całość pomalować.Czy skutecznie wszystko usunąleś szybko się przekonasz,dlatego lepiej trochę poczekać jak świerze zacieki niech wyjdzie co ma wyjść zazwyczaj 1 sezon na pół.ścianie.Całość do wykonania w 2 dni.Pozdrawim

To ma trochę sensu tyle, że ( prawdopodobnie ) tynk na całej elewacji jest taki sam, a wycieki są tylko na jednej ścianie. Może akurat się trafiło? Dzięki. Jakieś inne pomysły? Co z tym zdjęciem, ktoś podpowie?

Polimad
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2017, 19:08
Re: Rdzawe wycieki ze ściany.

autor: Polimad » 09 lut 2018, 12:33

Tynk jest cały taki sam ale kruszywa z żelazem jest bardzo niewiele,na północnej ścianie wyszło najpierw dlatego że jest pewni bardziej narażona na deszcz a żelazo +woda=wiadomo,sposób podany skuteczny i sprawdzony na przynajmniej setce elewacji :shock:
Ze zdjęciem nie podpowiem bo nigdy nie wrzucałem

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Re: Rdzawe wycieki ze ściany.

autor: oe_foveotech » 28 lut 2018, 12:03

Szanowny Panie,
Jeżeli problem dotyczy tynku zewnętrznego, to warto spróbować usunąć zanieczyszczenia szczotką ryżową, a następnie spryskać wodą pod ciśnieniem (np. z myjki ciśnieniowej). Następnym krokiem jest malowanie ściany. Rekomenduję zastosować farbę fasadową FN 30 marki Foveo-Tech. Farba minimalizuje powierzchnię styku wody z elewacją tworząc efekt perlenia, a także nie wiąże brudu oraz wykazuje właściwości samoczyszczące.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

pozytyw1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 gru 2017, 12:36
Re: Rdzawe wycieki ze ściany.

autor: pozytyw1 » 28 lut 2018, 14:29

Dziękuję za reklamę lecz zanim usunę skutek wolałbym wyeliminować przyczynę.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów