Uporczywa wilgoć na ścianie

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

chudyx
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:15
Uporczywa wilgoć na ścianie

autor: chudyx » 23 gru 2017, 22:28

Cześć

Moi drodzy od kilku miesięcy borykam się z bardzo poważnym problemem a mianowicie w rogu pokoju ciągle jest wilgoć i pojawia się grzyb.
Mieszkam na parterze, budynek to kamienica, ściana wykonana jest z cegły.
Od zewnątrz budynek ocieplony jest styropianem. Nie wiem w jaki sposób mam pozbyć się wilgoci w tym rogu pomieszczenia. Grzyb zaczyna atakować dalsze połacie ściany i powoduje brzydki zapach w całym pokoju. Próbowałem już zbijać tynk i osuszać ścianę, róg pomieszczenia nie jest zastawiony meblami itp. Jest tam przewiew, dodatkowo w pokoju stoi elektryczny pochłaniacz wilgoci.
W jaki sposób miałbym zabrać się do tematu żeby ustalić przyczynę wilgocie i skutecznie z nią walczyć ? Proszę o wszelkie pomysły bo moje już się skończyły a nie mam żadnego rozeznania w temacie walki z wilgocią i grzybem. Pozdrawiam Marcin
Ostatnio zmieniony 24 gru 2017, 11:13 przez chudyx, łącznie zmieniany 1 raz.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Uporczywa wilgoć na ścianie

autor: Interno » 23 gru 2017, 23:55

Może zarządca obiektu ma większą wiedzę i pomoże ?.
Wilgoć w budynkach po ociepleniu to częste zjawisko.
Piętro wyżej też tak jest ?.
Pod mieszkaniem są piwnice ?.
Albo na ścianie wykrapla się para wodna z mieszkania albo ściana zaciąga wilgoć z piwnic lub gruntu.
To tak sobie pogdybaliśmy radziłbym zaciągnąć fachowca na chatę.
Pozdrawiam.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Uporczywa wilgoć na ścianie

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 05 sty 2018, 14:23

Szanowny Panie,
Warto zapytać sąsiadów, czy u nich również występują tego rodzaju problemy. Jeżeli tak, warto skontaktować się z administracją budynku, która może skorzystać z pomocy fachowców. Warto sprawdzić, czy jest skuteczna wentylacja, czy w pomieszczeniu panuje stała temperatura. Doraźnie można zmyć zagrzybiony fragment, pomalować płynem grzybobójczym RG 10, który zawiera wysokiej jakości biocydy pozwalające zlikwidować grzybnię, a także zastosować farbę Śnieżka Zacieki Plamy, która zabezpiecza powierzchnię przed ponownym zagrzybieniem.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów