Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Drawka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2013, 20:43
Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: Drawka » 16 lut 2013, 20:52

Witam,

Dostałem za zadanie w pracy wykonanie małego zaplecza biurowego oraz magazynowego
dla naszej firmy oraz niewielki budżet. Więc wpadłem na pomysł aby wykorzystać 2
niepotrzebne kontenery znajdujące się na placu sąsiedniej firmy. Są to stare morskie kontenery 40-sto stopowe (12m) ,ale w dobrym stanie. Pomysł polega na ustawieniu ich równolegle w odstępie ok 7m od siebie a powstałą w ten sposób powierzchnię między nimi zabudować i wykonać w tym miejscu zaplecze biurowe. Wnętrza kontenerów będą służyły jako magazyn. (na zdjęciu)
kontenery będą ustawione na bloczkach betonowych.

Pytania:
- Jak poprawnie i najtaniej wykonać podłogę, która podobnie jak kontenery najprawdopodobniej
byłaby ustawiona na bloczkach betonowych
Myślałem o zrobieniu podłogi drewnianej ocieplonej wełną mineralna. Czy są może jakieś gotowe
systemy takich podłóg.

- jak poprawnie i najtaniej wykonać zadaszenie takiej zabudowy?
Podobnie jak z podłogą myślałem aby wykonać drewniany + izolacja

- ściany wewnętrzne zaplecza biurowego (czyli ściany zewnętrzne kontenerów) zamierzam
zaizolować metodą natrysku pianki poliuretanowej. Podobno jest to najlepsza metoda izolacji na
stal. Co o tym myślicie bo jest dość droga?

Pisząc tanio mam na myśli pewien kompromis między ceną a jakością.

Z góry dzięki za wszystkie pomysły i rady...

załączyłem foto z prowizorycznym projektem mojego pomysłu ...


Obrazek

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: Enerbau » 16 lut 2013, 23:31

Pomieszczenia będą ogrzewane, czy też nie?

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: fruzin » 17 lut 2013, 1:43

To co chcesz/masz zrobić wielkością przypomina mały hangar.
Nie dawno byłem na budowie, gdzie kierownik miał biuro z dwóch kontenerów połączonych ze sobą i było tam całkiem przestronnie.
Ty chcesz zrobić "zaplecze" 10x12m. Tyle to mają domy.

Ja widzę rozwiązanie polegające na lekkiej konstrukcji stalowej pokrytej płytą wielowarstwową, albo namiot w stylu "glazura za grosze".
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

Drawka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2013, 20:43
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: Drawka » 17 lut 2013, 12:35

Jeśli chodzi o proporcje oraz wielkość części biurowej oraz magazynowej to właśnie takiej wielkości
ma ona być ok 60m2 magazynu oraz 80 m2 biur. Część socjalna będzie oczywiście ogrzewana oraz podzielona na mniejsze biura poszczególnych pracowników. Budynek nie będzie spełniał funkcji tymczasowego biura kierownika na budowie tylko w pełni funkcjonalne zaplecza naszej firmy która się ostatnio rozrasta a dyrektor szuka oszczędności gdzie tylko to możliwe więc pomysł na "coś takiego" zaproponowałem gdy usłyszałem że trzeba nam więcej powierzchni.

Podsumowując do waszych odpowiedzi:
- Tak, będzie ogrzewanie
- dzieki za rade,ale Namiot w stylu "Glazura za grosze" odpada...
- płyta wielowarstwowa? słyszałem o płycie warstwowej
Czy z takiej płyty można wykonać również podłogę?

Yaskier
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 03 sty 2013, 22:40
Lokalizacja: Łódź
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: Yaskier » 18 lut 2013, 0:57

hehehe :) brawurowy dizajn :D

imo: płyta warstwowa to dobry pomysł na realizację takiej budowli. Na podłogę też się nada - wrzucić na ruszt stalowy na klockach betonowych. W środku "legarki" z kantówki prostopadle do ryflowania i osb pod jakąś wykładzinę. Rozpiętość 7m to już sporo i pewnie będzie wymagać jakiejś konstrukcji. 5 czy 6m pewnie dałoby się zrobić z oparciem tylko w linii kontenera, bez dodatkowych belek - zależnie od profilu płyty dachowej.

Jakiś konstruktor powinien to przeliczyć uwzględniając rodzaj i wielkość obciążeń (magazyn). Ważne też co będziesz przechowywać i jakie obciążenie ogniowe - do tego trzeba dobrać odpowiedni rodzaj płyty (rdzeń może być ze styropianu, poliuretanu lub wełny). To ważne bo ma wpływ na bezpieczeństwo samej budy i osób w niej pracujących!

andrzejwas
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2015, 7:19
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: andrzejwas » 08 paź 2015, 11:29

Hej,
ciekaw jestem realizacji :)
Troche czasu minęło wiec pewnie coś tego pomysłu powstało no co zresztą liczę.
Sam mam pomysł na wykorzystanie kontenerów o budowy małego budynku mieszkalnego...

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: jagu » 28 sty 2016, 21:56

Gdyby ktoś szukał takich kontenerów to w http://www.kontener-serwis.pl/ takie mają. Firma jest specjalistą w tym zakresie. Takie kontenery to praktyczne rozwiązniae jest
urodzony optymista

Gość10463
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: Gość10463 » 29 sty 2016, 11:36

Obrazek

andrzej.dobrzeń
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2017, 14:29
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: andrzej.dobrzeń » 06 maja 2017, 20:06

Dla osób i firm z okolic Wrocławia polecam MobilneKontenery,pl - oferujące kontenery biurowe, na wynajem i sprzedaż. Duży wybór używanych oraz odnowionych kontenerów.

Bartłomiej26
Aktywny
Aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:11
Kontaktowanie:
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: Bartłomiej26 » 22 gru 2017, 13:34

Ładnie to wygląda, udało Ci się postawić konstrukcję, którą tu pokazałeś? Jeśli tak, to ciekawi mnie w ile czasu :) Ja sam poszukuję producenta takich kontenerów i jak na razie trafiłem na Mastertec i całkiem zgrabne te pomieszczenia maja. Mozna sobie podpatrzeć tutaj
Czas na zmiany!

Adam145
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 04 cze 2019, 7:43
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: Adam145 » 16 lip 2019, 11:48

Projekt ładny, polecał bym jeszcze w tych kontenerach zrobić drzwi boczne, będzie łatwiejszy dostęp do magazynów. Widziałem taki tutaj https://mobilnekontenery.pl/wp-content/uploads/2019/02/MK0887-1.jpg

Norek77
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:09
Re: Projekt magazynu i zaplecza biurowego (pomoc)

autor: Norek77 » 23 lip 2019, 10:39

Ciekawe rozwiązanie. Jednak nie jestem pewnie, czy finalnie na pewno wyjdzie tanio i czy się takie rozwiązanie sprawdzi. Dobrze by było zwrócić się do fachowców o ocenę i wycne tego projektu. Na pewno będzie ci w stanie pomóc firma http://inzynieris.kalisz.pl/534-kosztor ... yceny.html . Mają bogate doświadczenie więc z pewnością ich uwagi i rady będą cenne i pomocne. Jeśli się okaże, że pomysł z kontenerami nie jest do końca trafiony, zawsze mogą też zaprojektować magazyn zgodnie z wymaganiami twojego szefa.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów