Płyty z polimeru HD

Planujesz budowę lub remont? Zastanawiasz się jakie materiały wykorzystać? W tym dziale znajdziesz opinie na temat różnego rodzaju materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Możesz też podzielić się swoimi doświadczeniami.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mawo81
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2014, 9:05
Płyty z polimeru HD

autor: mawo81 » 17 wrz 2014, 9:12

Witam
Zapewne nie jedna osoba już spotkała się z listwami przypodłogowymi z polimeru HD. Lekkie, sztywne, łatwe w montażu i docinaniu. Czy ktoś może spotkał się z takim produktem w postaci płyt ?
Od dłuższego czasu poszukuje wśród rodzimych producentów, ale w większości nikt nawet nie słyszał o polimerze HD.

slawinek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2009, 10:16
Re: Płyty z polimeru HD

autor: slawinek » 06 maja 2017, 21:57

To nie jest zaden polimer HD tylko jest to spieniony Polistyren i z tego wytłaczają te listwy. Listwy produkuje np Decora w Środzie Wlkp.
Z tego samego surowca produkuje się płytę izolacyjną. Jak jest dobrze zrobiona technologicznie to ma na powierzchni twardą skórkę i wysoką wytrzymałość na ściskanie. Bdb izolacyjnie lepsza od styropianu. Produkują np w Jaraczewie koło Jarocina w firmie Abriso.
Spieniony polistyren to nic innego jak wsypany granulat polistyrenowy z dodanym talkiem i po stopieniu w wytłaczarce przez specjalną dyszę wbija się gaz izobutan. Reszta to temperatury na kolejnych strefach i głowicy. Z tego samego produkuje się tacki do mięska i pudełka do fastfood.
Płytę robi też BASF DOW a także w Oświęcimiu Syntos w Grecji Fibran a we włoszech Sirap Gema. Pzdr

Czy te listwy przypodłogowe są dobre? Hmmm ja wolę z PCV takie co łatwo rozebrać od zewnątrz do kabli oraz ze względu na dopracowane narożniki wykończenia druki pod kolor przyleganie do ścian miękką krawędzią z PU które są niebo lepsze i tańsze.

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Płyty z polimeru HD

autor: konkret2 » 07 maja 2017, 5:12

Normalnie listwy powinny być drewniane ale dzisiaj ludzie wolą mieć plastik i podróby.

jacekb90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 06 maja 2015, 17:16
Re: Płyty z polimeru HD

autor: jacekb90 » 12 maja 2017, 12:08

konkret2 pisze:Normalnie listwy powinny być drewniane ale dzisiaj ludzie wolą mieć plastik i podróby.

Dokładnie tak. Ja już mam alergię na te plastiki. Drewno to jest drewno, a wszelka imitacja to jakoś do mnie nie przemawia. Drewno po prostu czuć, w samym dotyku jest inne, ciepłe i przyjemne. Takie wykończenie nadaje odpowiedni styl i klimat. A do tego jest to dużo trwalsze (mam deskę podłogową Drew Lux o grubości 31 mm), pozwala na odnowienie z czasem, można dowolnie dopasować do wnętrza i wraz z kolejnymi pomysłami żony na przemalowanie pomieszczeń, podłoga również może się dopasować do wybranych kolorów. A do tego oczywiście listwy z drewna. Ten sam producent.

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: Płyty z polimeru HD

autor: bartnik1 » 21 gru 2017, 18:18

Jest jeszcze jedno miejsce które ja zdecydowanie Wam polecam http://plyty.fabertec.pl/
Tutaj macie najwiekszy wybór tego typu płyt.


Wróć do „Materiały budowlane - opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów