słabe ciśnienie CW

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

silvo44
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2008, 10:46
Lokalizacja: Olkusz
słabe ciśnienie CW

autor: silvo44 » 27 kwie 2008, 11:08

OD niedawna jest taki objaw:ZW leci normalnie, a CW z bojlera elektr. leci dobrze a po kilku sekundach ciśnienie spada o połowę lub więcej.W archiwum forum znalazłem skąpą odpowiedź na podobny temat o zatkanym sitku w wodomierzu-czy jeszcze coś innego może się stało :?: :(

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 27 kwie 2008, 20:38

To na pewno nie będzie sitko na wodomierzu,bo to samo działo by się na zimnej wodzie.A jakie masz rurki?Plastykowe,stalowe,miedziane?
Rurki ciepłej wody zarastają szybciej niż zimnej.
Problemu trzeba szukać w okolicy boilera.Przed wejściem zimniej wody do boilera jest zawór zwrotny,który mógł się zapchać.Potem jest ujęcie ciepłej wody,które,przy silnie zakamienionej wodzie i pracy boilera na wysokich temperaturach bardzo szybko zarasta kamieniem.
Ile lat ma ten boiler?
adam

silvo44
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2008, 10:46
Lokalizacja: Olkusz
słabe ciśnienie CW

autor: silvo44 » 28 kwie 2008, 17:41

Cześć, też myślę, że to nie może być na głównym dopływie.

Rurki są metalowe bardzo stare a bojler nowy(około 1- 2 lat).Potem na przyłączu do samego bojlera są węże- tam poszukam jak leci woda z węży, potem po kolei rurki....Pozdro...

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 28 kwie 2008, 21:10

No to wszystko wiemy.Tak jak pisałem,rurki ciepłej wody zarastają szybciej,więc na 100% są już porządnie zatkane.
Czyli cała instalacja wodna do wymiany.
adam

silvo44
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2008, 10:46
Lokalizacja: Olkusz
słabe ciśnienie CW

autor: silvo44 » 02 maja 2008, 13:13

Cześc, opanowane.Rozkręcałem po kolei od bojlera i problem był na zaworze bezp. przed nim ciśnienie normalne- więc go wymieniłem i za nim dałem już tylko wężyk do bojlera. DZIAŁA!!!! Pozdro...


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości

Gotowe projekty domów