izolacja termiczna od wewnątrz

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

piotrasta
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2017, 14:46
izolacja termiczna od wewnątrz

autor: piotrasta » 01 gru 2017, 17:16

Witam
Jestem zmuszony ocieplić od środka mieszkanie w "zabytkowej" kamienicy. W mieszkaniu będzie rozprowadzona wentylacja mechaniczna z rekuperatorem.
Po przejrzeniu ofert różnych producentów materiał przystosowany do izolowania od wnętrza znalazłem u 2 producentów
-ytong multipor
- isover multimax 30
Czy ktoś jeszcze produkuje coś dedykowanego do ocieplania od wewnątrz?
Problem z jakim się spotkałem to jest zawilgocenie ściany przyczyna została już naprawiona jednak wilgoć w ścianie pozostała. W planach jest skucie tynków oraz wynajęcie osuszacza przemysłowego na jakiś czas. Zastanawiam się jak sprawdzić czy to już? Jest jakiś miernik wilgotności ściany? Ściany potraktować przedtem jakąś chemią?
W planach mam umieszczenie 10cm wełny (ytong wydaje mi się za drogi i słabiej izoluje) od na ścianach zewnętrznych i na suficie oraz 5cm na ścianach od sąsiadów oraz coś w podłogę. ściany działowe aby nie robić zakładów 50cm na nie zostaną nacięte i będą dochodzić do izolacji a nie do muru (rysunek). Co ze ścianą nośną która spotyka się z murem zewnętrznym? Muszę "wejść na nią"(rysunek) izolacją jednak czy kłaść 10cm jak na może zewnętrznym czy 5cm wystarczy?
Czy między ścianą a wełną umieścić jakieś czujniki np HR202 jak by coś się działo? W planach mam umieścić kilka termistorów na ścianie.
Przepraszam za mało profesjonalny rysunek mam nadzieję że jest on czytelny.

Obrazek

Legolos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2017, 10:07
Re: izolacja termiczna od wewnątrz

autor: Legolos » 18 gru 2017, 10:13

Na wilgoć dobra jest izolacja z pianki poliuretanowej, ale to trochę drogie rozwiązanie.

______________________________
https://blendberg.com/pl/gotowe-bazy-we ... powstania/

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: izolacja termiczna od wewnątrz

autor: Enerbau » 18 gru 2017, 10:17

W przypadku zawilgocenia ścian, najlepszym rozwiązaniem jest izolacja dyfuzyjnie otwarta. W takim przypadku będzie to multipor. Oszczędzanie na izolacji zawsze wychodzi
bokiem, ale bogatemu wszystko wolno...

piotrasta
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2017, 14:46
Re: izolacja termiczna od wewnątrz

autor: piotrasta » 19 gru 2017, 23:41

W planach mam najpierw tę zawilgoconą ścianę porządnie osuszyć a że przyczyna wilgoci jest już naprawiona to myślę że już wilgoć nie wróci

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: izolacja termiczna od wewnątrz

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 gru 2017, 5:09

piotrasta pisze:W planach mam najpierw tę zawilgoconą ścianę porządnie osuszyć a że przyczyna wilgoci jest już naprawiona to myślę że już wilgoć nie wróci
Nawet przy nieocieplonej ścianie, jak jest rekuperator można mało płacić za ogrzewanie - do 20kWh/m2 po 0.6 zł maksymalnie.
Załączniki
IR_25872.jpg
IR_25872.jpg (173.04 KiB) Przejrzano 4123 razy
HVAC - najtańszy komfort.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: izolacja termiczna od wewnątrz

autor: luiza82 » 19 kwie 2018, 8:23

Nowoczesna firma, która specjalizuje się w zakresie projektowania i wykonywania to www.izoserwis.net. Są specjalistami w swojej branży, mają doświadczenie oraz nieszablonowe podejście do realizowanych projektów. Korzystałam z ich usług i byłam pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów