Ogrzewanie miejskie a gazowe

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Arek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2013, 22:04
Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Arek1 » 14 gru 2017, 0:16

Witam,

Nie wiem czy w dobrym temacie - jak w złym proszę o przeniesienie.

Planuję zakup mieszkania, w którym obecnie jest ogrzewanie gazowe + woda ciepła z tzw. junkersa.
Wspólnota wymyśliła sobie podłączenie bloku do PEC'u - bo niby to oszczędne, wygodne itp.

Chciałbym zapytać Was o koszty takiego podłączenia. Ile to kosztuje, jak to wygląda (będą jakieś rury przez mieszkanie ciągnąć?) i jakie są moje obowiązki/prawa wobec powyższej sytuacji - muszę się godzić?
Czy jeżeli nie zgodzę się teraz na podłączenie, mogę to zrobić w przyszłości? Czy jednak decyzja podejmowana jest tylko raz?
I dosyć ważne pytanie - koszty miesięczne. O ile droższe jest takie ogrzewanie miejsce + ciepła woda z sieci od gazowego? Bo podejrzewam, że droższe jest.

Blok jest po termomodernizacji, dosyć dobrze ocieplony. Mieszkanie około 75m2

Dziekuję za pomoc.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 gru 2017, 2:06

Największy komfort i najtaniej, to własna instalacja HVAC - elektryczne ogrzewanie z rekuperacją i klimą. Ogrzewanie pompą ciepła ocieplonego mieszkania 75 m2 to maksymalnie 500-600 rocznie.
Załączniki
9.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

Arek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2013, 22:04
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Arek1 » 14 gru 2017, 9:45

Nigdy nikt nie przekona mnie to ogrzewania elektrycznego. To raz. Dwa, prosiłbym o opinie między ogrzewaniem gazowym a miejskim, bo zaraz rozpocznie się tutaj dyskusja między innymi formami ogrzewania co mnie nie interesuje.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 gru 2017, 12:08

Arek1 pisze:Nigdy nikt nie przekona mnie to ogrzewania elektrycznego. To raz. Dwa, prosiłbym o opinie między ogrzewaniem gazowym a miejskim, bo zaraz rozpocznie się tutaj dyskusja między innymi formami ogrzewania co mnie nie interesuje.

Ja nie muszę, smog przekona oraz opłaty. WT 2021 z EP < 70kWh.
Ogrzewanie wodne, nie tylko jest drogie bo ma ogromne straty własne, ale też i zanieczyszcza.
500 zł za rok, przy znacznie większym komforcie.
Trzeba walczyć ze smogiem i szkodnikami proponującymi kotłownie! Nie uważa Pan?
HVAC - najtańszy komfort.

Arek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2013, 22:04
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Arek1 » 14 gru 2017, 15:16

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
Arek1 pisze:Nigdy nikt nie przekona mnie to ogrzewania elektrycznego. To raz. Dwa, prosiłbym o opinie między ogrzewaniem gazowym a miejskim, bo zaraz rozpocznie się tutaj dyskusja między innymi formami ogrzewania co mnie nie interesuje.

Ja nie muszę, smog przekona oraz opłaty. WT 2021 z EP < 70kWh.
Ogrzewanie wodne, nie tylko jest drogie bo ma ogromne straty własne, ale też i zanieczyszcza.
500 zł za rok, przy znacznie większym komforcie.
Trzeba walczyć ze smogiem i szkodnikami proponującymi kotłownie! Nie uważa Pan?


Jest Pan irytujący. Napisałem wyraźnie, że nie interesują mnie opinie odnośnie ogrzewania elektrycznego, pompy wodne czy solarne.
Interesuje mnie tylko i wyłącznie opinie na pytania jakie zadałem w pierwszym poście.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 gru 2017, 17:58

Może i irytujący, ale walczę a przynajmniej próbuję z mordercami i ich kominami. Uważa Pan, że nie mam prawa do obrony?
Załączniki
23755705_2011063389177275_5726945701282884104_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

Arek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2013, 22:04
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Arek1 » 14 gru 2017, 22:57

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Może i irytujący, ale walczę a przynajmniej próbuję z mordercami i ich kominami. Uważa Pan, że nie mam prawa do obrony?


Napiszę to ostatni raz. Lata mi koło 4 liter z czym Pan walczy, co Pan robi. Totalnie mam to w dupie. Chce Pan sobie ogrzewać elektrycznie? Proszę bardzo. Może Pan sobie nawet kupić stado chomików i zrobić mała elektrownie w domu. Ale proszę, skończ Pan się udzielać w tym temacie, bo nic ta dyskusja nie wnosi. Mam gdzieś smog i tego typu pochodne.

Bardzo proszę osoby, które potrafią odpowiedź na pytania zadane w poście pierwszym o wyrażenie swojej opinii.
Dziękuje bardzo,


P.S. idealnie by się Pan nadawał jako świadek Jehowy :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 gru 2017, 23:15

Arek1 pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Może i irytujący, ale walczę a przynajmniej próbuję z mordercami i ich kominami. Uważa Pan, że nie mam prawa do obrony?


Napiszę to ostatni raz. Lata mi koło 4 liter z czym Pan walczy, co Pan robi. Totalnie mam to w dupie. Chce Pan sobie ogrzewać elektrycznie? Proszę bardzo. Może Pan sobie nawet kupić stado chomików i zrobić mała elektrownie w domu. Ale proszę, skończ Pan się udzielać w tym temacie, bo nic ta dyskusja nie wnosi. Mam gdzieś smog i tego typu pochodne.

Bardzo proszę osoby, które potrafią odpowiedź na pytania zadane w poście pierwszym o wyrażenie swojej opinii.
Dziękuje bardzo,


P.S. idealnie by się Pan nadawał jako świadek Jehowy :)

Jehowi walczą z tępotą i mordercami?
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: szari » 15 gru 2017, 8:02

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Jehowi walczą z tępotą i mordercami?

Przyganiał kocioł garnkowi ;0
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Arek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2013, 22:04
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Arek1 » 15 gru 2017, 11:41

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
Arek1 pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Może i irytujący, ale walczę a przynajmniej próbuję z mordercami i ich kominami. Uważa Pan, że nie mam prawa do obrony?


Napiszę to ostatni raz. Lata mi koło 4 liter z czym Pan walczy, co Pan robi. Totalnie mam to w dupie. Chce Pan sobie ogrzewać elektrycznie? Proszę bardzo. Może Pan sobie nawet kupić stado chomików i zrobić mała elektrownie w domu. Ale proszę, skończ Pan się udzielać w tym temacie, bo nic ta dyskusja nie wnosi. Mam gdzieś smog i tego typu pochodne.

Bardzo proszę osoby, które potrafią odpowiedź na pytania zadane w poście pierwszym o wyrażenie swojej opinii.
Dziękuje bardzo,


P.S. idealnie by się Pan nadawał jako świadek Jehowy :)

Jehowi walczą z tępotą i mordercami?



Proszę nie udzielać się już w tym temacie, bo Pana posty są daremne i idiotyczne. Nic nie wnoszą. Mam głęboko gdzieś Pana ogrzewanie elektryczne.
Lubię smog, lubię go wytwarzać i wdychać. Dopiero gdy powietrze można porządnie przegryźć czuję, że jest odpowiednie :]

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 gru 2017, 12:04

Proszę nie udzielać się już w tym temacie, bo Pana posty są daremne i idiotyczne. Nic nie wnoszą. Mam głęboko gdzieś Pana ogrzewanie elektryczne.
Lubię smog, lubię go wytwarzać i wdychać. Dopiero gdy powietrze można porządnie przegryźć czuję, że jest odpowiednie :]
Mam się nie bronić, bo Pan lubi mordować?
Tu wiele osób czyta, warto być nawet irytującym w walce z ciemnotą, nie uważa Pan?
Załączniki
1106.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: bachus » 18 gru 2017, 13:36

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Tu wiele osób czyta, warto być nawet irytującym w walce z ciemnotą, nie uważa Pan?
Tak, czyta to wiele osób i biorą Brzęcza za rąbniętego dziwaka. Ot taki nieszkodliwy pajac.
Arek1 Opisz więcej, czy jest to mała wspólnota, czy może duża.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Arek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2013, 22:04
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Arek1 » 27 gru 2017, 22:59

Jest to mała wspólnota.

Prosiłbym o pomoc, ponieważ waham się nad kupnem takiego mieszkania.
I jak to wygląda od środka. Czy z remontem mieszkania poczekać, aż podłączą się oni do PEC (wspolnota) czy mozna robić teraz? Nie wiem czy w mieszkaniu będą jakieś dziury/sciany rozwalać, aby podłączyć wodę i ogrzewanie miejskie.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: szari » 27 gru 2017, 23:20

Jeśli wybór to gaz lub miejskie bierz miejskie.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Arek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2013, 22:04
Re: Ogrzewanie miejskie a gazowe

autor: Arek1 » 28 gru 2017, 2:24

Pewnie wezme miejskie. Tylko jak to wyglada od srodka? W mieszkaniu nastepuja jakies zmiany? Wymiana rur w scianach? Lub grzejników?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów