Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Zdzisiek1231
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 02 sie 2017, 8:19
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: Zdzisiek1231 » 04 wrz 2017, 13:47

Jak masz gospodarstwo to warto zainwestować w czyszczalnie. O wiele bardziej się opłaca, niż ciągle wypompowywać te ścieki.

Andrys
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2017, 15:22
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: Andrys » 19 wrz 2017, 9:45

Wybór oczyszczalni biologicznej wcale nie jest prosty dla zwykłego laika. Dopiero doradca firmy do której się udałem uświadomił mnie, że wybór zależy m.in. od wielkość działki, rodzaju gruntu i poziom wody gruntowej. Warto jednak zasięgnąć porady fachowców przed tak poważnym zakupem a nie tylko czerpać wiedzę z forum...

Karolx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2017, 9:48
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: Karolx » 21 wrz 2017, 9:53

Te oczyszczalnie są świetnym pomysłem, chociaż jest to duża inwestycja. Warto się zdać się na porady specjalistów w tej dziedzinie :)

Polecam przy wszelkich remontach http://podnosnikwroclaw.pl/kontakt mega się przydają
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2017, 10:33 przez Karolx, łącznie zmieniany 2 razy.

Andrzejek88
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 04 wrz 2017, 11:01
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: Andrzejek88 » 21 wrz 2017, 10:12

Zastanawiam się, czy przy małym gospodarstwie domowym (takim 3-osobowym) taka oczyszczalnia będzie opłacalna. Sam projekt to podobno kilkaset złotych...

fiftusiek
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 06 kwie 2017, 12:07
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: fiftusiek » 02 lis 2017, 23:18

My w sumie to swooją oczyszczalnię wybieraliśmy ponad pół roku w ostateczności wybór padł na domiwoda.pl. Wybór oczyszczalni nie jest taki prosty tutaj trzeba na zakup wydać ok 5tys za taką w miarę dobrą, bo badziewia szkoda kupować

asiax84
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 431
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: asiax84 » 08 lis 2017, 21:47

Zainwestuj w oczyszczalnie ścieków, bo naprawdę warto, są trochę droższe od szamb, jednak koszta zwrócą Ci się w szybkim czasie http://www.eostroleka.pl/pomysl-na-oczyszczalnie-sciekow,art61513.html

milekhalina
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: milekhalina » 22 lis 2017, 15:47

ja mam oczyszczalnie firmy traidenis. juz ladnych pare lat i nie mialam z nia zadnego problemu. nie psuje sie, zajmuje malo miejsca, nie smierdzi a co najwazniejsze jest duza oszczednoscia. bardzo sie ciesze ze zdecydowalam sie zastapic szambo oczyszczalnia bo wychodzilo mi duzo drozej

lzp
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2008, 21:32
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: lzp » 25 lis 2017, 19:22

Witam. We wcześniejszych postach było trochę o zaworkach i ich ustawieniach. Właśnie mnie dotknął ten problem może ktoś mi pomoże. Posiadam taką oczyszczalnię: http://www.impet.net.pl/files/instrukcja-uzytkowania-oczyszczalni-bioekocent.pdf. Po zamontowaniu wykonawca dokonał ustawienia oczyszczalni w ten sposób, że zawór dyfuzora (napowietrzania) został otwarty na max. Natomiast zawór pompy mamutowej (przetłaczający ścieki z komory napowietrzania do komory wtórnej) ustawiono aby ścieki ledwie się przesączały- jak poinformował mnie wykonawca " tak aby przepływały ok. 0,2 l/min. Jednakże przy takim ustawieniu po czasie pojawił się kłopot związany ze wzrostem poziomu w komorze napowietrzania do poziomu nawet powyżej kolanka PCV z osadnika wstępnego do komory napowietrzania. Dodatkowo intensywność napowietrzania jest tak duża, że w komorze wytwarza się duża ilość piany. Kolejny problem związany z takim poziomem objawia się brakiem recyrkulacji z komory C1 do B (rurka PCV jest praktycznie zanurzona). Prawdopodobnie w związku z powyższym w otoczeniu urządzenia wyczuwalny jest też odorek. Po sprawdzeniu instrukcji zaważyłem następujące rozbieżności w stosunku do ustawień dokonanych przez montera. Moc przetłaczania powinna spowodować dynamiczne wypływanie cieczy z górnej części trójnika pompy mamutowej - u mnie nic nie wypływa. Zawór dyfuzora (napowietrzania) powinien być ustawiony w taki sposób, aby na powierzchni ścieków pojawiła się znaczna ilość pęcherzyków powietrza - u mnie jak wspomniałem ustawione jest na max. Wszystko aż się gotuje, powstaje piana.
Może ktoś z forumowiczów będzie potrafił wyjaśnić mi jak to w końcu jest z tymi ustawieniami, które powinny być zastosowane. Z góry dzięki.

BFTbudowlaniec
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2017, 13:00
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: BFTbudowlaniec » 10 gru 2017, 19:12

Na początku polecałbym zastanowić się jaką oczyszczalnie ścieków warto wybudować. Jeżeli myślisz o biologicznej oczyszczalni ścieków to zapewne nie masz możliwości podłaczania do miejskiej/gminnej oczyszczalni. Polecam blog budowlany na którym ładnie to opisali podstawowe oczyszczalnie przez co może ułatwi Ci wybór konkretnej firmy i przede wszystkim oczyszczalni.

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: polly28 » 14 gru 2017, 17:05

Ja na Twoim miejscu bym postawił na domową przepompownię ścieków, inaczej kompaktową, zagrodową. Rozwiązanie 1 pompowe powinno być w sam raz dla domu jednorodzinnego. Postawiłem na rozwiązanie tego typu z oferty INWAP HAAS, dzięki czemu problem ze ściekami został rozwiązany. :)

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: Nephalim123 » 18 gru 2017, 10:34

To jest jedna z opcji jak poradzić sobie z takim problemem. Na yT jest gość, który objaśnia co i jak tylko nie mogę go znaleźć ale moim zdaniem wymiata jeśli chodzi o wiedze o takich rzeczach

malukasiewicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 08 lis 2017, 11:17
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: malukasiewicz » 18 gru 2017, 14:31

Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem odnośnie podłączenia ścieków. Zastanawiałem się nad 3 opcjami, które również padały powyżej. Razem z sąsiadem zdecydowaliśmy się na EKO-BIO 2500 z takim dozownikiem bo to do dużego miasta czy jakoś tak. Dla mnie świetne rozwiązanie. Za darmo przyjechali, zrobili odwiert i wyszło że sporo zaoszczędziłem. U sąsiada jest glina, a u mnie piasek. Działa idealnie. Ja będę rekomendował ;)

wojmat
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2014, 17:46
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: wojmat » 03 sty 2018, 21:24

Witam panowie potrzebuje pomocy w sprawie oczyszczalni biologicznej eks .Przez rok był spokój z oczyszczalni płynęła czysta woda ,po mniej więcej roku zaczął sie problem z leja zaczął wylatywać osad wyglądający jak skrzek żabi zadzwoniłem do producenta AQUA LIVE z Żarek że mam problem umówił serwisanta na 4 grudnia .Serwisant nie przyjechał ,a jak dzwoniłem do właściciela to powiedział mi że zaraz oddzwoni i do dzisiaj wyłączony jest telefon i brak kontaktu Sprawdziłem kompresor ,napowietrzanie działa prawidłowo.Wyeliminowałem wszystkie płyny ,proszki itp które by truły bakterie , nic nie pomogło ,nająłem szambiarę,ale nie wiedziałem ile mogę wyciągnąć szamba ,wiedziałem tylko że mam wyciągnąć z komory napowietrzającej bo na początku przy kupnie producent mi to powiedział .Powiedział jeszcze że nie mogę za dużo wyciągać bo oczyszczalnia może pęknąć .Wyciągnąłem z 300l ale to nie pomogło znowu telefony do niego ale cisza znowu zadzwoniłem po szambiarę i wyciągnąłem z 600l i znowu zaczęła lecieć z oczyszczalni czysta woda byłem z siebie dumny że znalazłem przyczynę ,ale po 3 tygodniach koszmar wrócił znowu pierścień w leju gdzie była czysta woda jest cały w osadzie .Może miał ktoś podobny problem bo zaraz mi pozatyka drenaż Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 1:07 przez wojmat, łącznie zmieniany 3 razy.

Morfog
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2018, 21:41
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: Morfog » 05 sty 2018, 21:54

Dzień dobry
Chciałbym prosić kogoś z Państwa o poradę. Niedawno kupiłem dom który, już ma wybudowaną przydomową oczyszczalnię ścieków. Niestety poprzedni właściciel nie posiadał do niej żadnej dokumentacji (lub też z sobie znanych powodów nie chciał jej udostępnić), dostałem tylko kilka porad jak mam z nią postępować:
- używać tabletek z bakteriami, aby nie wydzielała nieprzyjemnego zapachu
- i (jego słowa) wybrać kiedyś trzeba.
W związku z powyższym mam pytanie:
Gdzie mógłbym odnaleźć dokumentację w.w. oczyszczalni (podobno w Starostwie Powiatowym), ewentualnie firmę która ją wykonała?
Oraz druga kwestia, czy może ktoś mi polecić porządną firmę z okolic Białegostoku, która mogłaby mi pomóc z zadbaniem o prawidłowe opróżnianie i dbanie? Mój dom znajduje się w gminie Gródek.
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

xul
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2018, 21:48
Re: Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków porady

autor: xul » 07 sty 2018, 21:19

Witam
Aktualnie stoję przed decyzją: szambo czy oczyszczalnia do planowanego domu i pojawił się problem decyzyjny. Od 1.01.2016 jest wymóg wykonywania badań ścieków, w moim przypadku (poza aglomeracją) 4 razy do roku (2 jeżeli wszystko jest ok po pierwszym roku), ale mało kto się stosował, bo nie było sankcji. 1.01.2018 weszła w życie nowa ustawa, do której w rozporządzeniach na nowo mają być określone częstotliwość wykonywania badań i normy dopuszczalnych zanieczyszczeń, ale ja takowych nie znalazłem, przed świętami pytałem w RZGW i też brak jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie. W piątek się dowiedziałem, że również planowana jest zmiana prawa budowlanego, która ma mieć wpływ na oczyszczalnie przydomowa.
Czy posiada ktoś jakieś przecieki odnośnie tego, jak ma wyglądać użytkowanie przydomowych oczyszczalni w nadchodzącym czasie, ile może kosztować wykonanie badania, jaka jest procedura, jeżeli w normie byłby określony stopień redukcji, a nie wartość maksymalna.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów