System czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dabos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2017, 9:35
System czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: dabos » 23 lut 2017, 9:54

ponieważ jestem kompletnym laikiem proszę o pomoc w wyborze systemu alarmowego.

wyobrażam sobie to tak że będzie jedna centralka do której będą podłączone wszystkie czujniki.

dom:
parter: salon, kuchnia, toaleta, korytarz
I piętro: 4 sypialnie, korytarz
poddasze
ogród z osobnym budynkiem na rowery i narzędzia

chciał bym mieć ok:
parter: czujki 1x gazu, 3x p.poż
I piętro: 1x gaz, 5x p.poż
poddasze: 1x gaz, 1x czad, 1x p.poż

Chciał bym móc kupować osobno elementy systemu i dołączania ich już działającego systemu.

Ponadto ewentualnie system antywłamaniowy działający razem w systemie z powyższymi czujkami.
Musiał by on zawierać 4 strefy (1 strefa - 1 piętro) + dodatkowo osobny budynek na ogrodzie (schowek na narzędzia i rowery).

Zależy mi na systemie bezprzewodowym, i możliwie tanim.

Mariopo
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:58
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: Mariopo » 31 maja 2017, 11:47

Urządzenia smart home oferują takie rozwiązania, dobre są z marki broad link. Ja mam u siebie czujnik gazu i czadu, wysyła nawet informacje przez aplikację na smartfona gdy jest alarm. Stąd można tego typu inteligentne urządzenia kupić smarthome24.pl

staskl
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2017, 11:36
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: staskl » 31 maja 2017, 12:33

Czy taki system nie jest drogi?

Mariopo
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:58
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: Mariopo » 02 cze 2017, 11:07

To zależy, np detektor czadu to koszt około 250zł, ja uważam, ze take urządzenia są warte swojej ceny i powinno się w to inwestować, tak jak pisałem fajna sprawa jest z wysyłaniem powiadomień na telefon. Ja swego czasu zainwestowałem w tego typu urządzenia i nie żałuję.

Awatar użytkownika
CrackC
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2017, 9:43
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: CrackC » 14 cze 2017, 13:08

Spróbuję pomóc albo chociażby wskazać kierunek do kogo uderzyć. Też planuje zamontować parę czujników w domu (głównie antywłamaniowe, choć i jakiś dymu się znajdzie), choć jest to melodia przyszłości(wiadomo, nie zawsze jest czas, by się w to zabawić). Z racji, że wolę mieć już rzeczy zaplanowane z wyprzedzeniem, przeglądałem internety w poszukiwaniu gdzie takie czujniki nabyć. No i proszę, internet znów mnie nie zawiódł! :D Jeszcze nie wiem, jak to wyjdzie od strony montażu i podłączenia do wspólnej centrali, ale sklep wygląda dobrze, więc pewnie doradzą, co najlepiej zamontować.

Dantey
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2017, 17:38
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: Dantey » 19 cze 2017, 16:48

dom:
parter: salon, kuchnia, toaleta, korytarz
I piętro: 4 sypialnie, korytarz
poddasze
ogród z osobnym budynkiem na rowery i narzędzia

chciał bym mieć ok:
parter: czujki 1x gazu, 3x p.poż
I piętro: 1x gaz, 5x p.poż
poddasze: 1x gaz, 1x czad, 1x p.poż


Zależy czy masz dom już wykończony czy surowy - w drugim przypadku najlepiej pociągnąć wszystkie kable z zapasami. Ja niestety instalację alarmową kładłem w już zamieszkanym domu, część wiązek kabli udało się ukryć pod tynkami przy okazji remontu, część musiałem puścić bezprzewodowo ABAXem. Jeżeli chcesz pójść w stronę bezprzewodówki pomyśl o Integrze128WRL lub innej ale obowiązkowo z modułem ACU-120 lub ACU-270. Integra32 powinna w zupełności zaspokoić twoje potrzeby, ale rozglądnij się jeszcze w dostępnych opcjach np. Satel Versa. System skromniejszy niż Integra ale pewnie też się nada.

Moje czujki:
https://www.eltrox.pl/bezprzew-czujka-dymu-i-ciepla-satel-asd-110.html?gclid=CIXR97yeytQCFYxUGAodX70COg czujka dymu i ciepła

https://www.elektrykasklep.pl/towar/dg1co-satel-czujka-czadu-cyfrowa/?gclid=CKaK_veeytQCFYJJGAodpnUAjg czujka czadu, pamiętaj że tlenek węgla (czad) jest lżejszy od powietrza. Ludzie czasem mylą go z cięższym od powietrza dwutlenkiem węgla i montują czujki czadu przy podłodze. To błąd.

https://www.eltrox.pl/czujnik-ruchu-pir-mw-satel-grey.html?gclid=COazloWfytQCFQpnGQodT6QByA część czujek mam dualnych, a konkretnie te w których pole widzenia wchodzi kaloryfer, okno, kominek (niestety czasem inaczej się nie da). Tam gdzie nie jest narażona na widzenie źródła ciepła tam wisi zwykły PIR. Tu musisz pamiętać - czujka ruchu obserwuje ciepło, a nie analizuje obraz jak ludzkie oko.

Czujki gazu ziemnego nie posiadam, ale brałbym już od jednego producenta https://www.elektrykasklep.pl/towar/dg1me-satel-czujka-gazu-ziemnego/?gclid=CM-tqeGfytQCFVqJsgody9oNUw

Niestety dobry system bezprzewodowy nie jest tani nawet jak montujesz go prywatnie bez zatrudniania firmy ochroniarskiej do tego.

damyoo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2017, 9:42
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: damyoo » 10 lip 2017, 9:49

hmm... fajne masz te czujniki.
ja do tej pory mam tylko detektor dymu zigbee + jeszcze detektor gazu i ogólny detektor środowiska jednak czas na zmiany i kupie cos lepszego mam juz 2 pozycje na oku z tych co wyslales, dzieki :)

Pasko33
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2017, 11:35
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: Pasko33 » 11 lip 2017, 10:48

Ten detektor dymu ze smarthome24.pl też chcę kupić, ostatnio żona namawiała mnie i miała rację, przydatna rzecz, która na pewno nie zaszkodzi domu a może nawet uratować życie.

Kosowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2017, 11:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: Kosowski » 11 lip 2017, 11:14

Sam chciałbym mieć w domu taki system czujników. Planuję przygotowanie go na przyszły rok, choć może jeszcze w tym zacznę coś w tym temacie robić.

solier
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2017, 9:36
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: solier » 15 lip 2017, 9:38

Apropo czujników to czym kierować się przy wyborze? Dla przykładu znalazłem detektor co zigbee jednak widzialem i drozsze i znacznie tansze czy w przypadku ceny jest tak, ze im drozsze to lepsze czy jak?

krysiu
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 16 paź 2015, 10:02
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: krysiu » 10 sie 2017, 12:21

Bardzo dobrze, że myślisz o bezpieczeństwie swoim i całej rodziny :) polecam tą firmę Rb Polska

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: Pantera26 » 22 sie 2017, 12:29

Systemy p poż są bardzo ważne, zarówno w budynkach mieszkalnych jak i zakładach produkcyjnych itp. My przy instalacji systemów korzystaliśmy z oferty firmy Teton bo samemu nie byliśmy wstanie tych prac wykonać.

bjankowski651
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2017, 8:04
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: bjankowski651 » 01 gru 2017, 11:38

Jeżeli myślimy o bezpiecznym mieszkaniu to system czujników jest obowiązkowy :) Sporo rozwiązań typu smart home do inteligentnego domu ma Ferguson. Można o tym poczytać nawet tutaj - https://www.spidersweb.pl/2017/11/ferguson-smart-home-security-kit-opinie.html :)

boddekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 17 lut 2016, 19:28
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: boddekk » 13 gru 2017, 10:36

Ja własnie remontuję swoją łazienkę i zastanawiam się czy przydał by się w niej może jakiś detektor wody? Sądzicie, że to dobry pomysł? W razie jakiegoś wycieku czy zalania mógłby on na prawdę dobrze spełnić swoją funkcję.

Luxsor
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2018, 12:43
Re: system czujników: p.poż, gazu, czadu, włamania

autor: Luxsor » 12 mar 2018, 13:37

Ja polecam zdecydować się również na dobry i niezawodny system monitoringu, który poprawi pozom bezpieczeństwa w naszym domu, chętnie pomożemy dograć wszystkie szczegóły.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów