pomoc w wybraniu projektu

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
cinoppi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2013, 15:51
pomoc w wybraniu projektu

autor: cinoppi » 01 paź 2017, 13:08

Witam,
jestem na etapie wyboru projektu. Chciałem iść w gotowce. Problem polega na tym, że działka ma tylko troszkę ponad 17m szerokości. Do tego w jednej granicy stoi dom sąsiada. od strony południowej. Dowiedziałem sie, że jeżeli chciałbym postawić dom wolnostojący musiałbym sie odsunąć od istniejącego domu o 8 m. i w takiej sytuacji jest to raczej niemożliwe. A nie chciałem rezygnować z okien od strony południowej. Działka jest długa bo ma ponad 50 m. Niestety dom sąsiada wraz z garażem też ciągnie sie z 30 m.

pozdrawiam i może ktoś też miał podobny 'orzech do zgryzienia' :?

elabarbara
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 25 mar 2017, 21:51
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: elabarbara » 02 paź 2017, 12:52

Hejka a przeglądałeś tanie gotowe projekty na stronie - domoweklimaty.pl? Może tam znajdziesz projekt który spełni twoje oczekiwania jeśli masz mała działkę. Warto przejrzeć oferty. Mi się podobają parterowe i z poddaszem.

HalabisArchitektura
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2017, 1:04
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: HalabisArchitektura » 04 paź 2017, 0:38

Są projekty gotowe na wąskie działki.
Również takie, które pozwalają budować w granicy działki -warto sprawdzić tę możliwość.
Zwykle wymagają drobnych zmian, np. wstawienie luxferów aby zbliżyć się do granicy działki na 3m.
Jeśli tylko znajdzie się ładny dom, z funkcjonalnym wnętrzem, dla tej lokalizacji.

Chętnie skonsultuję projekt. Potrzebowałbym mapkę i adres żeby powiedzieć coś więcej.
Zapraszam do kontaktu
wiktor@halabisarchitektura.pl

Pozdrawiam.

emilii
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 wrz 2017, 12:32
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: emilii » 06 paź 2017, 13:20

Czy nie lepiej rozważyć budowę w granicy, w tej sytuacji?
https://pracownia-projekty.dom.pl/wiado ... arcze.html
Zobacz ten artykuł może ci się przyda.

Syla321
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2017, 14:25
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: Syla321 » 11 paź 2017, 14:34

Gotowe pomysły domów są super. Jeśli masz małą przestrzeń, myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybór dom parterowy. Zaoszczędzisz powierzchnię działki, np. na ogród. :) :)

Daniel4321
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:17
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: Daniel4321 » 23 paź 2017, 16:28

Jarzembiński - Ogrody z Sulęczyna zaprojektowali ogród moich marzeń. Jako, iż będąc dzieckiem mieszkałem w małym mieszkaniu w bloku, śniłem od tamtego czasu o super ogromnym domu z ogrodem, do którego wprowadzę swoją rodzinę. Za atrakcyjne pieniądze zrealizowali oni cudowny projekt. Dodam również, iż warto postawić na profesjonalistów gdyż robienie ogrodu na własną rekę może skończyć się katastrofą.

karolkarol3
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2017, 16:35
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: karolkarol3 » 31 paź 2017, 15:52

pracownia-projekty.dom.pl/ tutaj mają w najlepszych cenach te projekty:) :)

Rogers
Aktywny
Aktywny
Posty: 191
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: Rogers » 30 lis 2017, 14:30

Tak naprawdę cieżko doradzać akurat wybór projektu bo to zależy od indywidualnych predyspozycji, natomiast jak wejdziesz na stronę pracowni - [MGProjekt] to takie rzeczy jak metraż domu czy też jakieś nowoczesne rozwiązania masz wyszczególnione, a projekty posortowane w działach.

karolkarol3
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2017, 16:35
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: karolkarol3 » 07 gru 2017, 16:55

Moim zdaniem lepiej kupić gotowy projekt , wyjdzie to zdecydowanie taniej oczywiście z adaptacją. Teraz jest pełno gotowych projektów na wąską działkę i do tego mozna je spokojnie jeszcze dopasować https://pracownia-projekty.dom.pl/wyszu ... ialke.html :)

AgnSz
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2018, 12:09
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: AgnSz » 02 lut 2018, 9:36

karolkarol3 pisze:Moim zdaniem lepiej kupić gotowy projekt , wyjdzie to zdecydowanie taniej oczywiście z adaptacją. Teraz jest pełno gotowych projektów na wąską działkę i do tego mozna je spokojnie jeszcze dopasować pracownia-projekty.dom.pl/wyszukiwanie,na_waska_dzialke.html :)


O tak, DOM.pl w ogóle ma super wyszukiwarkę, na bank znajdziesz coś co będzie Ci odpowiadać 8)

gokaro
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2018, 11:17
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: gokaro » 17 maja 2018, 11:33

Projekt domu najlepiej omówić z zaufanym projektantem.

Natan21
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 24 paź 2016, 10:34
Re: pomoc w wybraniu projektu

autor: Natan21 » 22 maja 2018, 8:31

Może warto skorzystać z profesjonalnej pracowni projektowej designoff.com.pl Skutecznie, solidnie i za nie duże pieniądze.


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów