Immergas Nike Mini - Cieknący zawór trójdrożny - wymiana pieca

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Piotr_9
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2017, 13:31
Immergas Nike Mini - Cieknący zawór trójdrożny - wymiana pieca

autor: Piotr_9 » 03 gru 2017, 14:07

Witam,
Chciałbym prosić o pomoc.
Posiadam piec gazowy Immergas Nike Mini dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania, który sprawował się bardzo dobrze 16 lat. Muszę prawdopodobnie go wymienić, z powodu awarii. Teraz zaczął przeciekać zawór trójdrożny i serwisant stwierdzić, że koszt naprawy nie jest opłacalny.

Czy używanie pieca z przeciekającym zaworem trójdrożnym naraża mnie na jakieś niebezpieczeństwo? Piec pracuje i normalnie grzeje.

A jeśli chodzi o kupno nowego pieca to lepiej kupić piec taki jak miałem tzn dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania czy dołożyć do kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania (bez zasobnika)?

Mój dom ma 80 metrów kwadratowych, jest starego budownictwa, parterowy, okna wymienione na plastikowe, instalacja c.o. z tworzywa, grzejniki członowe.
Wyrzut spalin – bezpośrednio za ścianę na zewnątrz. Piec zamontowany jest w kuchni, dobrze wentylowanej.

Czy moglibyście mi ewentualnie polecić dobry sprawdzony piec dwufunkcyjny kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania tak do kwoty 4000zł?
Czy w tej cenie znajdzie się w ogóle jakiś dobry piec dwufunkcyjny kondensacyjny, który też by tak długo wytrzymał jak mój stary piec?

Czy jest w ogóle ekonomiczne uzasadnienie kupowania pieca dwufunkcyjnego kondensacyjnego, jeśli nie będzie zasobnika (brak w domu miejsca na niego). Piec poza c.o. obsługuje u mnie tylko zlew w kuchni oraz umywalkę i wannę w łazience (tzn. 3 pobory wody w odległości maksymalnej około 3 metrów do wanny).

Czy lepiej kupić taki jak miałem wcześnie tzn. z otwartą komorą spalania bo kondensacyjny i tak nie spełni swojej roli w starym budynku?

Proszę o pomoc.

Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów