budujemy dom

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

rafal88
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2008, 3:45
budujemy dom

autor: rafal88 » 28 paź 2008, 4:16

witam szanownych forumowiczow

mam 20lat i wlasna dzialke oraz 30tys zl i mysle zaczac budowe domu moze wybieram sie z motyka na ksiezyc ale chce i mam juz upatrzony projekt (ar-1) a pieniadze szybko przybywaja na koncie

czy realne jest postawienie tego domu w stanie surowym zamknietym w kwocie 45/50tys zl
dokladnie chodzi mi o sciany i dach + blachodachowka bez okien i innych

jakie moga byc koszty wylania fundamentu (podkarpacie) czy na sam fundament kwota 10tys wystarczy

pytanie siegajace w przyszlosc
dom jest parterowy czy tansze bedzie postawienie scianek wewnetrznych z profili UW zamiast murowanych oraz sufitu podwieszanego ?czy to jest dobry pomysl ? chce uciec z kosztow

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 28 paź 2008, 10:49

Gdybyś te kwoty pieniężne podał ze zaczkiem Euro a nie ze złotówkami powiedziałbym ze realne.

rafal88
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2008, 3:45

autor: rafal88 » 30 paź 2008, 0:53

jochwaw pisze:Gdybyś te kwoty pieniężne podał ze zaczkiem Euro a nie ze złotówkami powiedziałbym ze realne.


nawet jesli robil bym to z rodzina bez firm ?

sevilla
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 24 sie 2008, 13:58

autor: sevilla » 30 paź 2008, 9:25

nie wydaje mi się, żeby ta kwota wystarczyła, budowa, to studnia bez dna. ale jeśli jest tak jak piszesz, że pieniądze przybywają na koncie, to śmiało możesz zacząć. koszty będą zależne od wielu czynników,od projektu,od materiałów, od kosztów robocizny, bo przecież sami wszystkiego nie zrobicie. u mnie koszt postawienia o jakim piszesz, łącznie z dokumentacją, wahał się w granicach 90 tys zł, i też niektóre prace wykonywaliśmy sami. zaznacze jeszcze,że bylo to 3 lata temu

rafal88
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2008, 3:45

autor: rafal88 » 30 paź 2008, 23:53

a jak tanio postawic dom czy tansze jest np wylewanie fundamentow czy murowanie z bloczkow ?

moze znaicie strony zwiazane z technika bodowania co tansze itp bo moratorow nie kupie bo przebywam w USA

neeoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2008, 17:20

autor: neeoo » 10 gru 2008, 12:14

Tańsze jest murowanie z bloczków, chyba, że drewno lub formy masz za free.

z kwotą 30 000 kolego to możesz zacząć formalności. Kierownik budowy, ogrodzenie placu budowy, projekt i inne takie tam papierki i 5000 nie ma.

B20 na ławy fundamentowe (u nas kosztuje 281 zł netto za m3) zakładam że będziesz potrzebował ok 6-8 m3 (nie chce mi się liczyć szczegółowo). W zależności od kierownika budowy może on zezwoli na wylanie ław betoniarką, ale wtedy masz słaby beton i nie wiadomo czy kier bud się pod tym podpisze. U nas nie ma takich możliwości. średnia cena bloczka to 3-4 zł razy ok 800szt plus 1,5 tony cementu i wywrotka żwiru, rury kanalizacyjne, stal zbrojeniowa i 10 000 nie ma. A to tylko materiały, ktoś to musi jeszcze zrobić . Później żwir do zasypania, wibratory itd, itp, etc....

A uwierz mi, że to dopiero początek i wiem o czym mówię w sobotę chcę się przeprowadzać. Stan surowy to najmniejsze koszty. Np. same odbiory pochłonęły mi już 6200 (kier robót gazowych, odbiory kominiarskie pomiary geodezyjne i tym podobne)

ale nie zniechęcam, życzę powodzenia w walce

mariusz

rymczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2008, 20:59
Lokalizacja: Kraków

autor: rymczyk » 18 gru 2008, 21:17

jeśli zakładasz że stan surowy zamknięsz w kwocie poniżej 100 tys.
to możesz się gorzko rozczarować
nawet budując rodziną w soboty i święta :-)

bodziu
Re: budujemy dom

autor: bodziu » 27 sie 2013, 10:55

Budowa musi być przeprowadzona od samego początku zgodnie z planem. Wiedzieliśmy czego chcemy, jakiej wielkości, jakiego ogródka, drewnianych schodów Prudlika. Projekt został przez nas w całości zrealizowany tak, abyśmy w przyszłości nie musieli w nim czegokolwiek zmieniać.

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: budujemy dom

autor: tyga33 » 29 wrz 2016, 11:10

Dach płaski to porządna sprawa, droga, wiadomo, inwestycja na lata, pewnie samemu się to nie wykona, ale żeby pogadać z ekspertem, trzeba mieć pojęcie, o czym on mówi, zanim się zdecydowałem to sobie poczytałem, warto: http://knaufmag.pl/jak-prawidlowo-ocieplic-dach-plaski/

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: budujemy dom

autor: budowa876 » 28 lis 2017, 13:26

Macie może jakieś rady odnośnie projektów? Na co zwracać uwagę? Czym się kierować? Bo akurat na takich etapie jestem i zbytnio nie wiem, na co patrzeć. Wszystkie projekty wydają mi się w porządku. Najbardziej skupiam się na tych od http://ecoreadyhouse.com/pl/ Mam nadzieję, że wszystko, szybko uda się zorganizować.

Gerdver
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2017, 11:40
Re: budujemy dom

autor: Gerdver » 29 lis 2017, 11:43

Dokładnie plan i cały projekt jest ważny a później wystarczy się tylko trzymać tego planu i będzie dobrze, najważniejsza jest organizacja.
___________________
http://brawo-ja.pl/

Despero
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 19 lut 2014, 1:18
Re: budujemy dom

autor: Despero » 30 lis 2017, 17:31

Przy budowie domu, najważniejszym elementem jest zakup odpowiedniego projektu domu lub zloszenie się do kogoś kto nam ten projekt wykna. Z tego co mi wiadomo, to tutaj http://zarzycki-konstrukcje.pl/projekty-budowlane/ , wykonują świetne projektu domów/

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: budujemy dom

autor: Agat83 » 17 kwie 2018, 8:01

Jeśli jesteście na etapie budowania, to polecam www.superhouse.pl . zajmują się domami pasywnymi, energooszczędnymi. Mają całkiem przystępne ceny a projekty domów naprawdę dobre, dlatego warto zwrócić na nich uwagę.

Awatar użytkownika
Culpa
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:27
Re: budujemy dom

autor: Culpa » 08 maja 2018, 21:03

Jestem w podobnej sytuacji co Rafał, powoli przymierzam się do budowy. Widziałam proste projekty domów (zazwyczaj z użytkowym poddaszem, powierzchnia użytkowa w granicach 80 metrów, prosty dach dwuspadowy), wydaje mi się, że możliwe byłoby zmieszczenie się w granicach 100 tysięcy za stan surowy. Pytanie - czy szacunkowe koszty podawane przy projektach są realne? Bo jeżeli tak, to na stronie studioatrium.pl w zakładce domów "Tanich w budowie" znalazłoby się sporo takich projektów. Może faktycznie 50 tysięcy za stan surowy to lekka przesada, ale czy nie dałoby się zmieścić w granicach 100 tysięcy przy niewielkim metrażu domku?

Szpilka89
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 04 maja 2018, 11:40
Kontaktowanie:
Re: budujemy dom

autor: Szpilka89 » 16 maja 2018, 16:05

A czy ktoś z was może buduje dom według projektu "Uroczy" [MGProjekt] ? Właśnie trafiłam na taki projekt w MG Projekt i bardzo mi się spodobał taki wariant. Może się pochwalicie zdjęciami jak wyszedł w praktyce :)? Czy faktycznie wychodzi na podstawie tego projektu rozłożysty parkiet z wieloma ciekawymi funkcjami? A może modyfikowaliście trochę ich projekt?


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów