Jaki wybrać rodzaj drewna

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
zygmunek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2015, 10:10
Jaki wybrać rodzaj drewna

autor: zygmunek » 14 lip 2015, 10:23

Witam,
wczesna wiosną chciał bym ruszyć z budową domu drewnianego z bala. Z tego co czytam to ponoć najlepszy surowiec jest z północnego Uralu i Finlandii. Zastanawiam się nad wyborem drzewa, głównym moim faworytem jest sosna i świerk syberyjski. Jakie są wasze opinie na ten temat i czy może jakiś jeszcze inny materiał by wchodził w grę.

KamilPPP
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2015, 8:57
Re: Jaki wybrać rodzaj drewna

autor: KamilPPP » 02 wrz 2015, 9:38

Zarówno sosna jak i świerk syberyjski to dobry materiał na dom z bali. Sam w takim mieszkam już ładnych kilka lat. Może być jeszcze ewentualnie modrzew lub cedr. Masz tutaj namiary na firmę, która u mnie była wykonawcą, naprawdę solidni fachowcy z gruntowną znajomością tematu. Z pewnością jak napiszesz do nich to udzielą Ci bardziej konkretnej odpowiedzi oraz najlepiej doradzą. http://www.domyzbali.lublin.pl

bobbudowniczyxd
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2017, 10:37
Re: Jaki wybrać rodzaj drewna

autor: bobbudowniczyxd » 27 lis 2017, 11:43

Różne rodzaje drewna nadają się do różnych zastosowań taka prawda. Sosna zawsze dobra.

charliestark
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:03
Re: Jaki wybrać rodzaj drewna

autor: charliestark » 07 lut 2018, 23:11

Pytanie dotyczy rodzaju drewna w kontekście budowy domu, ja natomiast na etapie urządzania (sam hobbystycznie pracuje w drewnie robiąc meble), miałem niezłą zagwostkę na temat wybory rodzaju drewna do konkretnego rodzaju pomieszczenia.

Znalazłem artykuł w tym temacie, który powinien nieco pomóc na początkowym etapie.
Mam nadzieję ze komuś się przyda :)

https://lubie.design/blog/poradnik/drew ... o-wnetrza/

nickson13
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2018, 15:05
Re: Jaki wybrać rodzaj drewna

autor: nickson13 » 24 mar 2018, 15:27

Moim zdaniem najlepiej zapytać o radę fachowca.

rubinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:29
Re: Jaki wybrać rodzaj drewna

autor: rubinka » 26 mar 2018, 21:01

Ja słyszałam, że najlepszym wyborem jest sosna.

dariawaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 10 kwie 2018, 12:58
Re: Jaki wybrać rodzaj drewna

autor: dariawaria » 16 kwie 2018, 15:33

a czy wybór drewna ma wpływ na zalety technologii energooszczędnej ? chce miec eko dom, ale nie ukrywam nieco po kosztach


Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów