Superdom, Superpłyta. Opinia?

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
UrbanMar
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2017, 8:48
Superdom, Superpłyta. Opinia?

autor: UrbanMar » 17 mar 2017, 8:56

Witam, poszukuję opinii na temat firmy super dom i wykorzystywanej przez nich technologii (super płyta) ma ktoś już za sobą realizację z nimi?

betcie
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, 12:24
Re: Superdom, Superpłyta. Opinia?

autor: betcie » 17 mar 2017, 9:03

Hmm, opinie są różne, ale większość jest pozytywna.

UrbanMar
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2017, 8:48
Re: Superdom, Superpłyta. Opinia?

autor: UrbanMar » 17 mar 2017, 9:17

tyle tylko że w większości są to opinie ludzi którzy nie mają tej technologii :) dlatego poszukuje kogoś kto już realizacje za sobą

kniedziela91
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2017, 13:23
Re: Superdom, Superpłyta. Opinia?

autor: kniedziela91 » 17 lip 2017, 13:44

Nie wiem czy temat aktualny, bo w sumie minęło już kilka miesięcy, ale jeśli to pomoże mogę udzielić Ci informacji na temat współpracy z tą firmą. Mam nadzieję, że tak, bo specjalnie się zarejestrowałam, żeby Ci odpowiedzieć ;)

A więc tak - przed decyzją dobrze jest zapoznać się z technologią i sprawdzić czy to jest w ogóle dla Ciebie. Ja o żadnych "wymyślatych" technologiach nie chciałam słyszeć, bo w głowie miałam tylko "murowany i koniec" i ciężko było mi się otworzyć na coś innego, ale po poczytaniu artykułów, rozmowach z mężem, znajomymi zaczęłam dostrzegać sporo wad domów murowanych, a zalet tych szkieletowych i coraz bardziej zaczęłam się przekonywać. Trafiliśmy w internecie na superdom i umówiliśmy się na spotkanie w Rybniku, mają tam swoją siedzibę i... zdecydowaliśmy się budować z nimi.

Skłoniła nas do tego głównie wizyta na dniach otwartych firmy w Żorach, później pojechaliśmy jeszcze do Raciborza (po drodze jeszcze mieli chyba gdzieś w opolskim). Ogromnym plusem jest czas budowy i to, że domy te są energooszczędne - to też był jeden z czynników, który wpłynął na naszą decyzję.

Jeśli chcesz jakieś konkrety, pisz śmiało. Nie budujemy się jeszcze, czekamy na termin, ale mogę pomóc jeśli masz jakieś pytania o technologii - trochę się już o niej nasłuchałam, więc co nie co wiem.

Nelionerka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2017, 10:30
Re: Superdom, Superpłyta. Opinia?

autor: Nelionerka » 28 wrz 2017, 10:38

Hej! kniedziela91 mam nadzieje ze tu jeszcze jestes?!
Jestem w tym samym polozeniu co ty. Mowy nie bylo o innym domu niz tradycyjny, ale z mezem trafilismy na superdom no i sie zastanawiamy. Przekonuje nas mozliwosc zmniejszenia kosztow chociazby grzania w przyszlosci!
Jak wam idzie? Ustaliliscie juz termin? Znalezliscie kogos kto juz ma dom z ta firma postawiony?
Bardzo cie prosze o odpowiedz!
My jestesmy w trakcie szukania projektow. Spotkanie z superdomem fopiero w kwietniu bo nie ma nas w kraju, moze do tego czasu juz wam zdaza polozyc kawalek podlogi ;)
Fundamenty sami stawiacie czy tez oni?
Pozdrawiam!
Nela

kniedziela91
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2017, 13:23
Re: Superdom, Superpłyta. Opinia?

autor: kniedziela91 » 02 paź 2017, 13:18

Cześć Nelionerka, od słowa do słowa wyszło, że dalsi znajomi też będą się budować, tylko oni chyba zaczną jeszcze później niż my, bo mają problemy jakieś z działką. Ogólnie teraz mamy taki plan, żeby po prostu jeździć na Dni Otwarte i oglądać te domy, może coś porozmawiać się uda z właścicielami.

My jesteśmy wstępnie umówieni na przyszły rok, chcieliśmy zacząć na wiosnę, ale okazuje się, że jest trochę papierologii i nie wszystko przewidzieliśmy... Także jeśli zaczniemy w kwietniu/maju to będzie dobrze i bardzo na to liczymy.

Fundamenty robią oni, wyszło to mniej więcej tyle samo, a nawet odrobinę taniej niż jakbyśmy szukali innej, osobnej firmy, która nam zrobi, a niech jedni to zrobią kompleksowo i z głowy. Chyba, że masz kogoś, jakiegoś znajomego, który Ci opuści cenę, to wtedy inaczej to wygląda, my nie mamy niestety. Ogólnie co do projektu, to nie wiem czy wiesz, ale oni robią adaptację jakby w cenie budowy, tzn. nie musieliśmy kupować projektu gdzie indziej, tylko daliśmy do wyceny, taki co się nam podobał i potem już z architektką dogadywaliśmy, bo chcieliśmy trochę zmniejszyć salon i tam jakieś inne zmiany.

Jak chcesz coś wiedzieć to pytaj śmiało, jak będę wiedziała to odpowiem :P Chociaż no tak jak napisałam - jeszcze się nie budujemy.

ggregorr
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:36
Re: Superdom, Superpłyta. Opinia?

autor: ggregorr » 05 lis 2017, 18:05

Zauważyłem będąc w mieszkaniu kolegi, że to naprawdę ładne i praktyczne mieszkanie. Kupował bym w ciemno serdecznie polecam: http://www.temar.com.pl/ .

Nelionerka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2017, 10:30
Re: Superdom, Superpłyta. Opinia?

autor: Nelionerka » 24 lis 2017, 17:48

Hej hej!!!
Kurczak, nie widzialam ze odpowiedzialas, a email tez mnie nie powiadomil!!
Ostatnio zmieniony 21 mar 2019, 10:20 przez Nelionerka, łącznie zmieniany 2 razy.

Ciuku
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2018, 15:35
Re: Superdom, Superpłyta. Opinia?

autor: Ciuku » 12 lis 2018, 16:10

Witam, czy ktoś budował dom szkieletowy drewniany z firmą Superdom ?


Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów