Nasady kominowe - rodzaje

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Nasady kominowe - rodzaje

autor: Redakcja » 16 maja 2013, 8:26

Te często błyszczące w słońcu i kręcące się na wietrze elementy na kominach nie montuje się bynajmniej dla... Nasady kominowe - rodzaje >>
Redakcja

micp
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2013, 8:14
Nasady kominowe - rodzaje

autor: micp » 16 maja 2013, 8:26

Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o tym, jakim utrapieniem może być taka błyszcząca obrotowa nasada kominowa dla kogoś, kto mieszka w pobliżu domu, na którym coś takiego zamontowano. To istny koszmar! Ktoś, kto wymyślił stosowanie tak błyszczącego materiału chyba zupełnie pozbawiony był wyobraźni. W moim sąsiedztwie założono coś takiego na dwóch domach. Efekt: jestem oślepiany raz z jednej strony, a raz z drugiej, w zależności od pory dnia. Nasada taka działa jak lustro. Odbija światło prosto w okna mojego domu. Pracując przy komputerze czuję się jakby ktoś cały czas puszczał mi "zajączki" po oczach. Nawet jeśli nie dostaję światłem prosto w twarz, to światełka ślizgają się po ścianach pokoju i czuję się jak na jakiejś dyskotece. Przez to większość dnia muszę spędzać przy zasłoniętych żaluzjach. Mam nadzieje, że któregoś dnia ktoś pójdzie po rozum do głowy i wprowadzone zostaną jakieś normy, które wymogą stosowanie innych materiałów.

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Nasady kominowe - rodzaje

autor: PiotrNiski » 14 kwie 2014, 11:38

Dla uzupełnienia tematu polecam ten artykuły o nasadach kominowych: http://www.darco.com.pl/nasady-kominowe1/ - montaż, zastosowanie itd. No, a jeśli chodzi o to, że są utrapieniem dla sąsiadów, to szczerze mówiąc nie spotkałem się wcześniej z taką opinią.

emdzej07
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:16
Re: Nasady kominowe - rodzaje

autor: emdzej07 » 05 lip 2016, 10:25

Witam, jaka nasada kominowa lepiej się sprawdzi, jeśli w okresie jesienno - zimowym w wietrzne dni poprzez komin wlatuje dużo zimnego powietrza do domu. Czy strażak wystarczy czy lepiej zainwestować w wentylacyjną nasadę obrotową tego typu http://einstel.pl/nasady-kominowe

Kominy Przybyla
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:45
Lokalizacja: Pszczyna
Kontaktowanie:
Nasady kominowe - rodzaje, działanie, wybór

autor: Kominy Przybyla » 21 lis 2017, 22:42

Ludzie najczęściej montują nasady tylko dlatego że sąsiad miał wiec pomyśleli że im się przyda:) a i tak w większości jest zalepiona smołą


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów