Trzeba ratować kraj

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Trzeba ratować kraj

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 lis 2017, 17:33

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 73889.html

40 organizacji i podmiotów związanych z kościołem katolickim zadeklarowało, że nie będzie już inwestować w węgiel i paliwa kopalne. To największa tego typu akcja organizacji katolickich. Ich decyzja z jednej strony jest odpowiedzią na papieską encyklikę "Laudato si", a z drugiej wynika z ekonomiczniej kalkulacji.


Wszystkie metody walki z mordercami są mile widziane.
Załączniki
1106.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Trzeba ratować kraj

autor: -_- greg » 21 lis 2017, 19:31

Co to za bzdury?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Trzeba ratować kraj

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 lis 2017, 12:50

-_- greg pisze:Co to za bzdury?
Każdy sposób walki z kotłami jest dobry. Może do mniej kumatych Papież dotrze .
HVAC - najtańszy komfort.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Trzeba ratować kraj

autor: -_- greg » 24 lis 2017, 22:09

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
-_- greg pisze:Co to za bzdury?
Każdy sposób walki z kotłami jest dobry. Może do mniej kumatych Papież dotrze .

Zdaje się że cena najczęściej jest decydującym czynnikiem przy dokonaniu wyboru a nie jakiś zmyślony autorytet.
Zaoferować tańszą opcję ludziom i temat rozwiązany a głupotami nikogo się nie wyleczy z niewiedzy.


Możliwe drugie dno tej akcji.
Przypadkiem nie jest szykowany grunt do likwidacji kopalni i oddanie ich za bezcen pewnym korporacjom?
Scenariusz dość powszechny.
Podobnie "uczynni" są zawodowi "ekolodzy", którzy domagają się likwidacji produkcji futerek.
http://pzhzf.net.pl/aktualnosci

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Trzeba ratować kraj

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 lis 2017, 0:25

Tu nie o koszta chodzi, bo instalacje HVAC są tańsze od tych opartych na węglu czy gazie. Efektywność energetyczna, czy podstawowa wiedza, nie nabijają kosztów... Np. grzejnik pod oknem zużywa dwa razy więcej niż na ścianie działowej , drabinka w łazience nawet 10x. Nie dopuszczalna jest wg - szczelność to podstawa izolacji.
Załączniki
23755705_2011063389177275_5726945701282884104_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Trzeba ratować kraj

autor: -_- greg » 29 lis 2017, 16:36

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Np. grzejnik pod oknem zużywa dwa razy więcej niż na ścianie działowej ,

Czy zwykły przenośny elektryczny grzejnik pozwoli to zweryfikować?
Przykładowo, w jednym z pokoi tydzień pod oknem a drugi tydzień pod ścianą działową.
Czy to wystarczy? Ściana działowa obojętnie która? Czy jakieś inne warunki muszą być jeszcze spełnione? Przymierzam się do zrobienia tego doświadczenia, stąd te pytania.
Może ktoś inny nieprzekonany sam będzie mógł to sprawdzić w ten sposób.


Polskę trzeba ratować z wielu innych powodów. np przed realizacją manifestu z ventotene .

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Trzeba ratować kraj

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lis 2017, 18:44

-_- greg pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze: Np. grzejnik pod oknem zużywa dwa razy więcej niż na ścianie działowej ,

Czy zwykły przenośny elektryczny grzejnik pozwoli to zweryfikować?
Przykładowo, w jednym z pokoi tydzień pod oknem a drugi tydzień pod ścianą działową.
Czy to wystarczy? Ściana działowa obojętnie która? Czy jakieś inne warunki muszą być jeszcze spełnione? Przymierzam się do zrobienia tego doświadczenia, stąd te pytania.
Może ktoś inny nieprzekonany sam będzie mógł to sprawdzić w ten sposób.


Polskę trzeba ratować z wielu innych powodów. np przed realizacją manifestu z ventotene .

Odwiedzi mnie Pan?
HVAC - najtańszy komfort.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Trzeba ratować kraj

autor: -_- greg » 02 gru 2017, 22:30

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
Odwiedzi mnie Pan?

W jakim celu?

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Np. grzejnik pod oknem zużywa dwa razy więcej niż na ścianie działowej

Czy zwykły przenośny elektryczny grzejnik pozwoli to zweryfikować ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Trzeba ratować kraj

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 03 gru 2017, 2:16

W jakim celu?
Np. by zobaczyć jaki komfort zapewnia pompa ciepła za 3500zł . Tylko nie tak, jak kiedyś jeden, sądząc po zachowaniu, bezmózg. Umówił się, przyjechał 400km , przyszedł na Bartycką i się nie przedstawił. Na odchodne, rzucił już z daleka: Pan nie wie kto ja jestem! Potem mówił, że nie pokazałem.
HVAC - najtańszy komfort.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Trzeba ratować kraj

autor: -_- greg » 03 gru 2017, 22:47

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Np. grzejnik pod oknem zużywa dwa razy więcej niż na ścianie działowej

Ponowię zapytanie.
Czy zwykły przenośny elektryczny grzejnik pozwoli to zweryfikować w zwykłych warunkach domowych ?



Tomasz_Brzeczkowski pisze: Np. by zobaczyć jaki komfort zapewnia pompa ciepła za 3500zł . Tylko nie tak, jak kiedyś jeden, sądząc po zachowaniu, bezmózg. Umówił się, przyjechał 400km , przyszedł na Bartycką i się nie przedstawił. Na odchodne, rzucił już z daleka: Pan nie wie kto ja jestem! Potem mówił, że nie pokazałem.

Sama pompa ciepa? czy pc razem z rekuperacją?
bo zdaje się że to na tym polega ta idea a więc koszty są wyższe niż te 3500zł.
W każdym razie podziękuję, ponieważ okoliczności mocno nie sprzyjają.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Trzeba ratować kraj

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 gru 2017, 4:36

Ponowię zapytanie.
Czy zwykły przenośny elektryczny grzejnik pozwoli to zweryfikować w zwykłych warunkach domowych ?
Oczywiście. Warunek jest wentylacja mechaniczna z nawiewem od góry . Przy nawiewie zimnego powietrza dziurą w ścianie, nie utrzymamy komfortowej temperatury, mając grzejnik np. naprzeciwko. Po prostu, bez wentylacji plus, czy wentylacji z odzyskiem ciepłą nie ustawi Pan tych samych warunków. Nie dogrzeje Pan części pomieszczenia. Dlatego też nawiew oknami nazywam generatorem strat (wentylacja 1000kWh/m2 na osobę z sezonie plus 2 razy większe straty przez przegrody.

W 1990 roku, tylko rekuperacja i grzejniki elektryczne (na ścianach działowych) zapewniały zużycie do 30kWh/m2 na ogrzewanie.
HVAC - najtańszy komfort.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Trzeba ratować kraj

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 gru 2017, 4:42

Sama pompa ciepa? czy pc razem z rekuperacją?
bo zdaje się że to na tym polega ta idea a więc koszty są wyższe niż te 3500zł.
W każdym razie podziękuję, ponieważ okoliczności mocno nie sprzyjają.

Podstawą instalacji domowej jest wentylacja z odzyskiem ciepła. Od wentylacji z odzyskiem ciepłą zaczyna się wszelkie działania termomodernizacyjne i instalacyjne.
Nie zrobi Pan poprawnie ani ogrzewania ani izolacji bez rekuperacji. Ogrzewanie czy izolowanie durszlaka nie ma sensu.
HVAC - najtańszy komfort.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Trzeba ratować kraj

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 gru 2017, 4:45

Oszuści i szkodnicy "zapotrzebowanie":
Dr Ludomir Duda na MIESZKANIE2030...
Wszystko po to, aby sektor energetyczny w tej mętnej wodzie łowił ryby. Np. metody obliczeniowe wskazują błędne wyniki, jeśli chodzi o systemy grzewcze. Systemy klimatyzacyjne są znacznie bardziej efektywne niż to się przyjmuje w metodologii obliczania. Jest taki eksperyment, który ma udowodnić, że przyjęta wymiana pieców na gazowe jest bezsensowna. Trzeba wymieniać na klimatyzację i to jest jedyne rozsądne rozwiązanie.
Załączniki
23755587_10203717284729328_7860569688341810524_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Trzeba ratować kraj

autor: szari » 04 gru 2017, 20:40

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Oszuści i szkodnicy "zapotrzebowanie":
Dr Ludomir Duda na MIESZKANIE2030...


Eee to dopiero w 2030r jak sama nazwa mówi, a nie teraz, kolega Ludomir mówił co będzie modne w 2030r. Teraz są modne przetarte dzinsy, i posiadanie kolegi geja - co nie znaczy że każdy musi to mieć,
Więc w 2030r modna będzie klima do ogrzewania i rekuperacja, ale może już w tym czasie dostępny będzie twój silnik grawitacyjny więc pozwól że nie będę pakował się w rzeczy modne w 2030r o 13 lat za wcześnie.

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Podstawą instalacji domowej jest wentylacja z odzyskiem ciepła.

Ale chcesz pokazać klimę z pompą ciepła za 3500++ pln ( 2x w roku serwis po 250 PLN )

Ja zapraszam Cię do mojego domu zużycie energii elektrycznej rocznie 0kWh, koszty ogrzewania i klimatyzacji 0 PLN/m2 rocznie - i to wszystko bez rekuperacji.
Zapomniałem dodać mam swój prąd i swój opał - ale ty też nie powiedziałeś, że chcesz pokazać pompę ciepła wraz z reku za 13000 PLN?
Dla mnie podstawową instalacją w domu jest 5-10kWp instalacji PV a dla ciebie reku, różnica jest taka że jak twoj reku padnie moje PV nadal będą produkowały energię.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Awatar użytkownika
Tom1000k
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2017, 19:45
Re: Trzeba ratować kraj

autor: Tom1000k » 04 gru 2017, 21:04

szari pisze:
Ja zapraszam Cię do mojego domu zużycie energii elektrycznej rocznie 0kWh, koszty ogrzewania i klimatyzacji 0 PLN/m2 rocznie - i to wszystko bez rekuperacji.
(...)
Dla mnie podstawową instalacją w domu jest 5-10kWp instalacji PV a dla ciebie reku, różnica jest taka że jak twoj reku padnie moje PV nadal będą produkowały energię.


Podoba mi się taka opcje. Ile to to kosztuje jak bym chciał mieć tak samo?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 140 gości

Gotowe projekty domów