Dom seniora

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Korrez
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 17 maja 2017, 8:15
Re: dom seniora

autor: Korrez » 25 paź 2017, 9:01

Dokładnie, czasem nie jesteśmy w stanie zapewnić rodzicom czy dziadkom należytej opieki.

janek437
Aktywny
Aktywny
Posty: 134
Rejestracja: 09 mar 2014, 7:01
Re: dom seniora

autor: janek437 » 25 paź 2017, 18:30

Najczęściej sytuacja zmusza nas do powierzenia zdrowia naszych bliskich obcym osobom, ale to zdaje się jedno z lepszych rozwiązań. Podstawa to wybór ośrodka, w którym nie tylko warunki lokalowe ale i opieka są na wysokim poziomie. W podwarszawskim domu Anna http://domseniora24.pl/ kazdy ma zapewnione wsparcie, rehabilitacje i zainteresowanie, godne warunki bytowe i mnóstwo atrakcji - senior nie może się nudzić.

Szybki_K
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2017, 21:50
Re: dom seniora

autor: Szybki_K » 29 paź 2017, 21:53

A ja z innej beczki zapytam o ceny. Tu wyżej były podawane kwoty rzędu 2-3 tys... Czy nie ma innych opcji? nie radzimy już sobie sami z opieką, potrzebne nam wsparcie choćby czasowe... No ale taka kwota jest nie do przeskoczenia na ten moment. Proszę o rady jak można rozwiązać ten problem.

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: dom seniora

autor: Dżasmina » 30 paź 2017, 12:44

no niestety, musisz się przygotować na takie właśnie koszty a nawet wyższe.

marczanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2017, 19:33
Re: dom seniora

autor: marczanka » 30 paź 2017, 21:58

Nie wszędzie jest pełna odpłatność. Część domów ma umowy z funduszem, dla się w sumie obejść większość kosztów. Jest trochę walki z papierami, np. skierowania od lekarzy, badania, zaświadczenia ZUS, no ale się da. My akurat w finezji płaciliśmy, ale opcja z nfz była dostępna jak najbardziej. Trzeba szukać, pytac w konretnych domach i walczyć. Powodzenia!

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: dom seniora

autor: Dżasmina » 03 lis 2017, 12:04

być może, dlatego należałoby dokładnie popytać w danym ośrodku.

FranekM
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2015, 23:16
Re: dom seniora

autor: FranekM » 17 lis 2017, 17:04

Nie wiem jak to jest w przypadku domu opieki w którym jest babcia, trzeba by dopytać, ale miejsce dobrze oceniamy, ma tam bardzo dobrą opiekę. Dom jest solidnie przygotowany do opieki nad schorowanymi pacjentami, babcia ma niestety Alzheimera. Miejsce o którym mówię to Dwa Serca Przystań Seniora na obrzeżach Warszawy - okolice Tarchomina i Białołęki.

ElwiraPa
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2017, 20:53
Re: dom seniora

autor: ElwiraPa » 18 lis 2017, 15:59

Jeśli chodzi o domu opieki dla osób starszych to polecam "Dom Rodzinny" w Nowym Dworze Mazowieckim. Pokoje są jedno dwu lub wieloosobowe. Były też wcześniej pytania o NFZ to tutaj jest możliwe (oczywiście ze skierowaniem), wtedy koszt wynosi 70% renty lub emerytury miesięcznie.

Adwokat201
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:45
Re: dom seniora

autor: Adwokat201 » 19 lis 2017, 14:04

nie oddam rodziców do domu seniora...

Brzeszczanin
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:31
Re: dom seniora

autor: Brzeszczanin » 19 lis 2017, 20:33

a ile się płaci za taki dom seniora?

marczanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2017, 19:33
Re: dom seniora

autor: marczanka » 01 gru 2017, 21:04

Tak najlepiej - pytać w konkretnym ośrodku z uwzględnieniem terminów. Wiadomo ze na NFZ może być troszkę większy problem do dłużej to wszystko trwa. A z kolei prywatnie koszty rosną... Ale warto tak czy siak. Z moich doświadczeń wynika, że nawet czasowe pobyty są mocno opłacalne pod względem odzyskiwania sił/sprawności jeśli idzie za tym dobra opieka lekarska i rehabilitacja :)

turkuc_podjadek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 gru 2017, 17:27
Re: dom seniora

autor: turkuc_podjadek » 05 gru 2017, 17:37

Ja na szczęście opiekuje się moimi rodzicami sam :)

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: dom seniora

autor: arek_ch » 12 gru 2017, 18:18

Moja mama również wymaga całodobowej opieki, a ja nie jestem w stanie jej zapewnić. Czy moglibyście wypowiedzieć się na domu seniora: http://domseniora24.pl ? Słyszałem o nim wiele pozytywnych opinii. Czy ktoś, kto miał z nim styczność mógłby wypowiedzieć się na jego temat?

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: dom seniora

autor: Agat83 » 25 gru 2017, 21:54

W Szelejewie jest podobno dobry dom opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych (można zobaczyć tu ‘dzis.eu’ ). Mam tam rodzinę, moja ciotka w nim przybywa, znajduje się tam zarówno zakład fizjoterapii jak i zakład opiekuńczo - leczniczy. Ciocia zadowolona, uśmiechnięta, mówiła, ze ma tam dobra opiekę, wiec jej wierze. :)

Ośrodek_Finezja
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2018, 20:41
Re: dom seniora

autor: Ośrodek_Finezja » 02 sty 2018, 20:47

Ze swojej strony chciałabym doradzić dla Państwa bliskich pobyt w naszym ośrodku Finezja w Dąbrówce w powiecie wołomińskim. Naszym głównym celem jest pomoc w powrócenia do zdrowia i osiągniecia sprawności w przypadkach, w których jest to możliwe. Naszym podopiecznym zapewniamy wysoki komfort zakwaterowania, wygodne ośrodek oraz opiekę wykwalifikowanej kadry medycznej. Podopieczni są więc w dobrych rękach, a my dokładamy wszelkich starań, żeby pobyt w Finezji był dla nich przyjemnością. Nasi podopieczni, oczywiście w miarę możliwości, integrują się z innymi, chodzą na spacery, mają zabiegi rehabilitacyjne i aktywnie spędzają czas. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania dotyczące pobytu w naszym ośrodku, to chętnie na nie odpowiem.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów